Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 22:44
 
6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali Hazırlıkları Narenciyenin Tüm Renkleri ile Başladı
Bu yıl 6.’sı gerçekleştirilecek olan Uluslararası Mersin Narenciye Festivali hazırlıkları figür süslemeleri Yenişehir Fuar Alanı’nda başladı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali Hazırlıkları Narenciyenin Tüm Renkleri ile Başladı

6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali tüm görkemiyle başlıyor. Narenciyenin tüm renklerinin kullanıldığı Narenciye Festivali için Yenişehir Fuar Alanı’nda figür süslemeleri 70 kişilik bir ekiple başladı. 500 binden fazla narenciye ürününün kullanılacağı figür süslemeleri yaklaşık 3 hafta boyunca devam edecek. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında 10’u mobil olmak üzere 30 figür yer alacak.
Bu yıl 30’a yakın ülkeden gösteri gruplarının katılacağı 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali 70 dönümlük arazide yapılacak.
Yerli ve yabancı 2 bin 500 göstericinin katılmasının planlandığı kortejin yanı sıra festival kapsamında; narenciye temalı özel tasarım kıyafetleri defilesi, aşçılık bölümlerinde okuyan öğrencilerin, restoran ve otellerdeki şefler ile kendine güvenen vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilecek olan Narenciye Lezzetleri Yarışması ve Gastro Show, Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören kadınların maharetli ellerinden çıkan, birbirinden güzel el işleri sergisi, satranç turnuvası ödüllü Foto Maraton Yarışması denizde yelken ve flyboard gösterileri gerçekleştirilecek.

Mersin tarihinin en büyük buluşması 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali 17-18 Kasım’da.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: 6., Uluslararası, Mersin, Narenciye, Festivali, Hazırlıkları, Narenciyenin, Tüm, Renkleri, ile, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı