Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 18:06
 
8. İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesi yoğun katılımla gerçekleşti
Mersin’de Girişimci İnsan Kaynakları Derneği’nin (GİDERİK) düzenlediği 8. İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesi yoğun katılımcı ile gerçekleşti.
GÜNCEL Haberi
8. İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesi yoğun katılımla gerçekleşti

Mersin’de düzenlenen zirvede katılımcılar alanında uzman davetli konuşmacılarıyla Türkiye'nin önde gelen zirvelerinden birini gerçekleştirildi.

Program başarılı sunucusu Melis Küçüköner'in profesyonel sunumu ile ayrı bir anlam kazandı. Mersin'den Türkiye'ye açılan, sayısız büyük açılış ve organizasyonlardaki performansı ile göz dolduran başarılı sunucu bugünkü zirve ortamını iyi analiz edip, anekdotlarla sıcak bir ambiyans yaratması  katılımcılar tarafından çok beğenildi.


Mersin ve çevre illerden gelen davetliler Programa yoğun ilgi gösterdi.

Zirvede önce GİDERİK'i ve zirveyi anlatan bir tanıtım filminin ardından konuşma yapan, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serkan ÖZADA; İnsan yönetimi ve liderlik zirvesi için gerçekleştirilen hazırlık çalışmaları ve faaliyetler konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Alanında uzman davetli konuşmacılarıyla Türkiye'nin önde gelen zirvelerinden birini gerçekleştirmek olduğunu belirten ÖZADA; özellikle "İnsan Kaynakları Yönetiminde dünya trendleri, liderlik, dijitalleşme, iş hukuku, kurumsallaşma, markalaşma..."konularında farkındalık uyandırmak istediklerini dile getirdi. Türkiye'nin çeşitli illerinden profesyonel yöneticilerin ve markaların bir araya geldiği zirvenin 8. kez gerçekleştirilmesinin sürdürülebilirlik açısından da önem arz ettiğini ifade eden Özada daha sonra Konuşmalarını gerçekleştirmek üzere ana sponsorlarımız dan olan Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan vekili ve Askon Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan’ı davet etti.

Hasan Arslan; Biz ARBEL GRUP olarak, 1950 yılında babamın başlatmış olduğu serüveni 1980 yılında Arbel adıyla 2009 yılında da AGT olarak 5 kıtada  41 tesisi ile, ürünlerini Dünya Piyasasına ihraç eden, Kanada borsasında halka arz edilmiş, hububat ve bakliyat sektöründe dünya markası olmuş bir firmayız.Devam eden yatırımlarımızın, geleceğe dönük planlarımızın üzerinde çalışmaya da devam ediyoruz. Teknoloji olarak işletmelerimizi yenilerken, yazılımlarımızı da aynı hassasiyet ile çağın gerektirdiği şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Ve karşılığını da her geçen gün alıyoruz. Yirmi birinci yüzyıl dünyasında yaşanan bu teknoloji hızı, gelişmekte olan ülkelerin ve bu ülkelerde hayatını devam ettiren şirketlerin, bu alanda politikalar üretemedikleri sürece çağın gerisinde kalacaklarını ortaya koymaktadır.  Artık günlük hayatımızda sıkça Endüstri 4.0 ve dijital dönüşümden bahsediyoruz. Endüstri 4.0 dediğimizde aklımıza gelen ilk şeyler: "Hız, esneklik ve verimlilik"."dedi

Bugün profesyonel, Yöneticilerle markaların bir araya geleceği 8. İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesinde alanında ilham veren konuşmacılar ve gündem yaratacak konularla, sadece bölgemizde değil Türkiye çapında rol model olacak bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarına inandığını söyleyen Arslan,"Girişimci İnsan Kaynakları Derneğinin bölgemizde başlattığı insan kaynaklarında birlik kurma ve farkındalık yaratma çalışmaları Mersin de önemli hale gelmiştir.  Böyle  bir organizasyon için  Sayın SERKAN ÖZADA ‘ya bu güzel topluluğun huzurunda teşekkürlerimi de sunmak isterim

Bizler de ARBEL ve ASKON ailesi olarak son derece önemli gördüğümüz İnsan Yönetimi ve Liderlik zirvesini bugüne kadar desteklediğimizi bu aşamadan sonra da Türkiye’de markalaşması amacıyla desteklerimizi sürdüreceğimizi söyleyebilirim."dedi

Konuşmaların ardından sponorlara plaket takdimi yapıldı ve ardından "Değişime Yön Veren Liderler" başlıklı oturuma ve sonrasında diğer fırtına oturumlar ile program devam etti.

 

 

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: 8., İnsan, Yönetimi, ve, Liderlik, Zirvesi, yoğun, katılımla, gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı