Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 10:49
 
Hasan Arslan Öğretmenler Gününü Kutladı
Askon Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan "Öğretmenler bir toplumun içindeki en saygıdeğer kişilerdir. Öğretmenlerin değeri ve saygınlığının arttırılması, toplumların geleceğinin teminatıdır. Öğretmenlerimizi bu onurlu mesleği başarı ile devam ettirdikleri için kutluyorum" dedi
GÜNCEL Haberi
Hasan Arslan Öğretmenler Gününü Kutladı

Askon Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan Mersin’de Düzenlenen Öğretmenler günü etkinliğine katıldı. Törende bir konuşma yapan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan şunları söyledi.

Eğitimdeki esas amaç; topluma faydalı, kültürlü, faziletli fertler kazandırmaktır.Bu kazanımların en büyük sorumlu ve görevlileri öğretmenlerimizdir.Öğretmenler bir toplumun içindeki en saygıdeğer kişilerdir. Öğretmenlerin değeri ve saygınlığının arttırılması, toplumların geleceğinin teminatıdır.Toplumların yaşaması, maddi ve manevi gücüne bağlıdır. Bu gücü körpe dimağlara aşılayacak olanlar siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Öğretmenlerin elinde yoğrulmamış bir hamur olan gençlik; şekil bulur.

Bireysel çabalarla elde edilmiş başarıların "başarılı toplum" hedefi olması için yeterli olmadığını biliyoruz. Toplumsal başarıların da ancak iyi eğitim ve öğretim ile olabileceğinin Arslan ailesi olarak farkındayız , ve bunun içinde her türlü eğitim projelerinin içinde yer almaktayız dedi.

Mahmut Arslan Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Kamil Salcı ise öğretmenlik mesleğinin, mesleklerin en kutsalı olduğuna vurgu yaparak, "Özveri ister, yurtseverlik ister. Öğretmen, karşılıksız vermeyi bilen bireyledir. Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenlerimizi bu onurlu mesleği başarı ile devam ettirdikleri için kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Müzik eşliğinde devam eden gecede, öğretmenler gönüllerince eğlendiler..

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Hasan, Arslan, Öğretmenler, Gününü, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı