sayfa içeriği
Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 18:17
 
Hasan Arslan, 'Zirve Soğuk olur oralarda kalın giymezseniz üşütürsünüz'
Mersin’de Girişimci İnsan Kaynakları Derneği’nin (GİDERİK) düzenlediği 8. İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesi yoğun katılımcı ile gerçekleşti.
GÜNCEL Haberi
Hasan Arslan, 'Zirve Soğuk olur oralarda kalın giymezseniz üşütürsünüz'

Mersin’de düzenlenen zirvede katılımcılar alanında uzman davetli konuşmacılarıyla Türkiye'nin önde gelen zirvelerinden birini gerçekleştirildi. Mersin ve çevre illerden gelen davetliler Programa yoğun ilgi gösterdi. Programın ana sponsorlarından olan Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan vekili ve Askon Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan bir konuşma gerçekleştirildi.

Hasan Arslan konuşmasında "Biz ARBEL GRUP olarak, 1950 yılında babamın başlatmış olduğu serüveni 1980 yılında Arbel adıyla 2009 yılında da AGT olarak 5 kıtada  41 tesisi ile, ürünlerini Dünya Piyasasına ihraç eden, Kanada borsasında halka arz edilmiş, hububat ve bakliyat sektöründe dünya markası olmuş bir firmayız. Devam eden yatırımlarımızın, geleceğe dönük planlarımızın üzerinde çalışmaya da devam ediyoruz. "dedi

Teknoloji olarak işletmelerini yenilediklerini belirten Arslan, "Yazılımlarımızı da aynı hassasiyet ile çağın gerektirdiği şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Ve karşılığını da her geçen gün alıyoruz. Yirmi birinci yüzyıl dünyasında yaşanan bu teknoloji hızı, gelişmekte olan ülkelerin ve bu ülkelerde hayatını devam ettiren şirketlerin, bu alanda politikalar üretemedikleri sürece çağın gerisinde kalacaklarını ortaya koymaktadır.  Artık günlük hayatımızda sıkça Endüstri 4.0 ve dijital dönüşümden bahsediyoruz. Endüstri 4.0 dediğimizde aklımıza gelen ilk şeyler: "Hız, esneklik ve verimlilik".

Bu şekilde çalışmadığımızda bu sanayi devrini yakalamamızın veya gelişmemizin mümkün olamayacağını sistemin içerisinde olamayacağımızın bilincindeyiz.

Bu devrimle gelen ekonomik büyüme, yeni iş alanlarının doğmasına, yeni mesleklerin ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Daha çok teknolojinin kullanımıyla, yine insan odaklı; bütün paydaşlar ile katma değeri yüksek bir organizasyon oluşturmaktır. Sanayi devrimleri geçişlerinde İstihdamın durumu ne olacak, Acaba İnsan kaynağı kullanımı azalacak mı,  Bu kadar çalışan insanın ne olacağı,  soruları tedirgin etmektedir.

Endüstri 4.0’ın amacı, insandan arındırılmış bir fabrika, bir işletme oluşturmak değildir. Endüstri 4.0’ın iş gücü ile ilgili en önemli kısmı uzmanlaşmanın önem kazanmasıdır. İşlerinde uzmanlaşmış kişilere her zaman ihtiyaç duyulacağı çok açıktır. Bu da İnsan Kaynakları organizasyonlarının, beklenenin aksine, öneminin daha da artacağını vurguluyor.  Devletlerin,  kişilerin, eğitim sisteminden beklentileri; şirketlerin insan kaynakları organizasyonlarından talepleri değişecektir.

Mavi yaka ihtiyacı azalırken, beyaz yaka ihtiyacı, nitelikli personel ihtiyacı artacaktır. Bu açıdan baktığımızda bugün profesyonel, Yöneticilerle markaların bir araya geleceği 8. İnsan Yönetimi ve Liderlik Zirvesinde  alanında ilham veren konuşmacılar ve gündem yaratacak konularla, sadece bölgemizde değil Türkiye çapında rol model olacak bir organizasyona ev sahipliği yaptığımıza inanıyorum."dedi

Girişimci İnsan Kaynakları Derneğinin bu bölgede başlattığı insan kaynaklarında birlik kurma ve farkındalık yaratma çalışmaları Mersin de önemli hale geldiğini ifade eden Arslan, "Böyle  bir organizasyon için  Sayın SERKAN ÖZADA ‘ya bu güzel topluluğun huzurunda teşekkürlerimi de sunmak isterim

Bizler de ARBEL ve ASKON ailesi olarak son derece önemli gördüğümüz İnsan Yönetimi ve Liderlik zirvesini bugüne kadar desteklediğimizi bu aşamadan sonra da Türkiye’de markalaşması amacıyla desteklerimizi sürdüreceğimizi söyleyebilirim.

Unutulmamalıdır ki Zirve her zaman soğuk olur biliyorsunuz zirveye çıktığınız zaman çok soğuk olur ve kalın giymek gerekir siz iş insanlarısınız oralarda kalın giymez iseniz üşütürsünüz dikkat etmek gerekir. Dedi.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Hasan, Arslan,, 'Zirve, Soğuk, olur, oralarda, kalın, giymezseniz, üşütürsünüz',
Yorumlar
Haber Yazılımı