Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 14:15
 
Kılıç, 'Atatürk'ü milletçe saygı ve özlemle anıyoruz'
Kılıç, Atatürkʹün 80. ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda "Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürkʹü, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde milletçe saygı ve özlemle anıyoruz."dedi
GÜNCEL Haberi
Kılıç, 'Atatürk'ü milletçe saygı ve özlemle anıyoruz'

Iveco Kılıçlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Vahdettin Kılıç, Atatürkʹün 80. ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.   Kılıç, mesajında şunları söyledi: Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürkʹü, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde İstiklal Savaşımızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak  milletçe saygı ve özlemle anıyoruz. Unutmamak gerekir ki, 10 Kasım 1938 Atatürkʹün bizlere miras bıraktığı ve en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkarak daha ileriye çıkarmak hepimizin görevi olacaktır.

Kahraman milletimizle birlikte yepyeni bir devlet kurarak bizlere bırakan Atatürk; fikirleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle dünya liderleri arasında seçkin bir yer edinmiştir. Bir ülkenin onurunu, haysiyetini koruyarak, nasıl çağdaş bir cumhuriyet haline getirilebileceğini tarihe altın harflerle yazan Atatürk, bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürkʹü aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Kılıç,, 'Atatürk'ü, milletçe, saygı, ve, özlemle, anıyoruz',
Yorumlar
Haber Yazılımı