Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 18:15
 
Kuyucuoğlu, “Zam ve pahalılık vatandaşların en çok dert yandığı konu.
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal Kuyucuoğlu, pazaryerlerini gezerek vatandaşlarla ve esnafla görüştü. Mersin için hayati öneme sahip projelerin şantiyelerini gezdi
SİYASET Haberi
Kuyucuoğlu, “Zam ve pahalılık vatandaşların en çok dert yandığı konu.

‘MUTFAKTA YANGIN VAR’

Pazaryerlerini gezerek vatandaşlarla ve esnafla görüşen CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal Kuyucuoğlu, “Zam ve pahalılık vatandaşların en çok dert yandığı konu. Siyasi iktidar ekonomik kriz yok diyor ama mutfakta yangın var” dedi. Kuyucuoğlu, CHP’nin yerel yönetim anlayışında, şehirlerde ekonomik krizin etkilerini azaltacak tedbirlerin alınmasının da yer aldığını belirterek “Vatandaşın bu derdine derman olmak görevimiz” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Serdal Kuyucuoğlu, semt pazarlarını gezerek esnafın ve vatandaşların nabzını tuttu.

Mezitli ilçesindeki Yenimahalle halk pazarını, Toroslar ilçesindeki Demirtaş halk pazarını dolaşan Kuyucuoğlu, hem tezgahlardaki ürünler ve fiyatlar hakkında pazarcılardan bilgi aldı, hem de alışveriş yapan vatandaşların sorunlarını dinledi.

Serdal Kuyucuoğlu ayrıca Alsancak ve Turunçlu mahallelerinde de esnafla ve vatandaşla bir araya gelerek sohbet etti, vatandaşın sorunlarını yerinde dinledi.

Gezileriyle ilgili bir açıklama yapan Kuyucuoğlu, “Vatandaşlarımız ve pazar esnafımızla sohbet ederek üretici ve tüketicilerin en çok dertli oldukları ekonomik sıkıntıları konuştuk. Zam ve pahalılık en çok dert yandıkları konu. Siyasi iktidar ekonomik kriz yok diyor ama mutfakta yangın var. Bu yangını görmek için çarşıda, pazarda bir saat dolaşmanız yeterli. CHP’nin yerel yönetimler anlayışında, şehirlerde ekonomik krizin etkilerini azaltacak tedbirler alınması var. Ekonomik krizi çözecek alan siyasi iktidardır ama belediyeler de sosyal belediyecilik uygulamalarıyla dar gelirlinin, emeklinin, çiftçinin bir nebze de olsa nefes almasını sağlayabilir. Vatandaşın bu derdine derman olmak görevimiz. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte, Mersin’in ekonomik durumunun analizini yaptık, buna göre de projeler geliştirdik” ifadelerini kullandı.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Serdal Kuyucuoğlu, Tunceli’de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Asım Türker'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Partisinin Mersin İl Başkanlığı ile Tarsus İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına da katılan Serdal Kuyucuoğlu, Erdemli ilçesine baülı Kargıpınarı Mahallesi Güneşhan Sitesi'nde de Atatürk büstü açılışına katıldı ve site sakinlerinin Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu.

KUYUCUOĞLU ATIKSU ARITMA TESİSİ ŞANTİYESİNİ İNCELEDİ

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Serdal Kuyucuoğlu, Mersin için önem taşıyan yatırım projelerinin takipçisi olmaya ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Karayolları Bölge Müdürlüğü'nce yürütülen Liman-Hal kavşağı projesini şantiye yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi alan Serdal Kuyucuoğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nce Avrupa Yatırım Bankası'nın desteğiyle yapılan Mezitli İleri Biyolojik Arıtma Tesisi şantiyesini gezdi ve bilgi aldı.

22 milyon avro proje bedelli arıtma tesisi projesinin, Mersin'deki önemli projelerden biri olduğuna işaret eden Kuyucuoğlu, 70 bin metrekare alan üzerinde kurulacak tesisin günde 55 bin metreküp atıksu arıtacağını, bu rakamın ilavelerle 80 bin metreküpe çıkabileceğini söyledi.

Kuyucuoğlu, 380 bin kişilik nüfusa göre yapılan tesisin önümüzdeki aralık ayından itibaren çalışmaya başlayacağının bildirildiğini kaydetti.

Mersin'in doğu kısmında Karaduvar atıksu arıtma tesisinin geçmiş dönemde faaliyete alındığını hatırlatan Serdal Kuyucuoğlu, "Batı kısmındaki arıtma tesisinin inşaatı ise sürüyor. Bu tesisin tamamlanması, Mersin'in deniz temiz, dolayısıyla turizm hedefleri açısından çok önemli. Denizin temiz olması Mersin sahillerinin değerini artıracak. Göreve geldiğimizde ikinci konutları turizme açmayı hedefliyoruz. Bu noktada arıtma tesislerinin eksiksiz çalışması, denizimizin temizliği önemli" dedi.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Kuyucuoğlu,, “Zam, ve, pahalılık, vatandaşların, en, çok, dert, yandığı, konu., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı