Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 20:46
 
Mezitli Belediyesi Kurucu Başkanı Savcı’ya Son Görev
Mezitli Belediyesi’nin kurucu Belediye Başkanı Mustafa Savcı yaşamını yitirdi. Mezitli Belediyesi’nin kuruluşunda büyük emeği olan ve 1968-1973 döneminde başkanlık yapan Mustafa Savcı için, Mezitli Merkez Camide kılınan cenaze namazı sonrası Mezitli Belediyesi’nde tören düzenlendi.
GÜNCEL Haberi
Mezitli Belediyesi Kurucu Başkanı Savcı’ya Son Görev

Mustafa Savcı’nın tabutunu vatandaşlarla birlikte taşıyan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, üzüntülerini de dile getirdi.

Merhum Mustafa Savcı’nın ailesinin de katıldığı, Saygı duruşu ile başlayan törende konuşan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mustafa Savcı’nın çok önemli görevler üstlendiğini belirterek, "Mustafa ağabeyimizi yaklaşık 35 yıldır tanıyordum. Kendisi köyden kentleşmeye ilk adımı atmış bir kişidir. Mezitli belediyesi kurmak için çok büyük fedakârlıklar yapmış, kendi araçlarını belediyeye tahsis etmiş, belediye çalışanlarının parasını kendi cebinden ödemiştir. O dönemler çok ciddi zorluklar çekmiştir. O zamanlar belediyenin ana hizmet binasının ve araçlarının olmaması çok önemli sorunlardır. Bunu unutmamak gerekir. Bu tür değerlerimizi belediyemizin unutmaması gerekir. Her zaman gönlümüzde, saygıdeğer, beyefendi kişiliği ile unutulmayacak bir isim olarak kalacaktır" dedi.

Yapılan törenin ardından Savcı’nın cenazesi Mezitli Mezarlığında toprağa verildi.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mezitli, Belediyesi, Kurucu, Başkanı, Savcı’ya, Son, Görev,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mezitli Belediyesi Kurucu Başkanı Savcı’ya Son Görev
Mezitli Belediyesi Kurucu Başkanı Savcı’ya Son Görev
Yorumlar
Haber Yazılımı