sayfa içeriği
Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 15:30
 
Mezitli'de Örgü Kardeşliği
Hayata geçirdiği sosyal etkinliklerle adından söz ettiren Mezitli Belediyesi Örgü Evi ortak projelerle gücünü artırıyor. Mezitli Belediyesi Örgü Evinin yanı sıra Harmoni Örgü Evi ve Yavuzlar İplik Firmasını bir araya getiren, Mezitli Özgü Kardeşliği adı verilen proje ile üretilen ürünler ihtiyaç sahibi kişilere dağıtılacak.
GÜNCEL Haberi
Mezitli'de Örgü Kardeşliği

Projenin açılışı, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Tema Mersin İl Temsilciliği, Cumhuriyet Kadınları Derneği temsilcilerinin yer aldığı törenle yapıldı.

Kadınlar el attığı her işin mutlaka başarıya ulaştığını ifade eden CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, “Gururla söylüyorum ki nerede başarılı bir proje varsa onu hayata geçiren Mezitli Belediye Başkanımız Sayın Neşet Tarhan’dır. Neşet Tarhan’ın arkasındaki en büyük gücü de kadınlarımızdır. Başkanımız çok iyi biliyor ki bir işe kadınlarımız el atmışsa sonunda mutlaka başarı vardır. Başkanımızı ve kadınlarımızı bu duyarlı yaklaşımından dolayı kutluyorum” dedi.

Kadının güçlenmesi için her fırsatı sunduklarına vurgu yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Kadınlarımız burada boş zamanlarını geçiriyorlar, örgü yapıyorlar. Bilmeyenler örgü öğreniyorlar. Her çarşamba günü workshop çalışması var. Burada yeni işlemeler öğreniyorlar. Öğrenmekle de kalmayıp içerisinde yer aldıkları projelerle sosyal sorumluluklarını da yerine getirmiş oluyorlar. Tüm emek veren kadınlarımızı kutluyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mezitli'de, Örgü, Kardeşliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı