sayfa içeriği
Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 17:48
 
Özyiğit, Sokağın Sorunlarını Vatandaşla Konuştu
CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Alanya Sokağı’nda faaliyet gösteren esnafla ve sokak sakinleriyle bir araya geldi, sokağın sorunlarını konuştu, önerileri dinledi. Özyiğit, sokak sakinlerinin bir komite kurmasını önerdi ve belediye başkanı olduğunda bu komitenin alacağı tavsiye kararlarına göre karar alacağını söyledi.
GÜNCEL Haberi
Özyiğit, Sokağın Sorunlarını Vatandaşla Konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, ilçenin en işlek, en kalabalık sokaklarından biri olan Alanya Sokağı’nda esnafla ve sokak sakinleriyle bir araya geldi.

Özyiğit, “Burası canlı bir ticaret merkezi gibi ama aracımızı koyacağımız yer kalmıyor, nefes alacağımız yer kalmıyor. Yeni bina yapılırken 20 daire varsa 20 araçlık otopark yapılır. Otopark yapmazsa daire başına 2 bin 500 ila 12 bin lira arasında para öder. Bu parayı ilçe belediyeleri topladı, Büyükşehir Belediyesi’ne verdi ama Büyükşehir Belediyesi otoparkları yapmadı.  Yapmayınca da bu duruma geldik. Araç trafiği ve park sorunu dayanılmaz bir hal aldı. Öyle bir yapılanma olmuş ki bölgede bir parça yerimiz de yok. Apartman önü ve yol kenarından başka araç park edeceğimiz yer yok. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Vahap Seçer’in projelerinin arasında uygun olan her alanda yer altı otoparkları yapılacağı, üst kısmının ise sosyal donatı alanları olacağı gibi bir madde var.  ” dedi.

Alanya Sokağı’nın insanların rahatça yürüyebileceği, rahatça alışveriş yapabileceği, sokak sakinlerinin ve esnafın karşılıklı olarak hak ve hukukunun korunacağı bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirten Abdullah Özyiğit, sokağın sorunlarıyla ilgili bir çözüm önerisi dayatmayacaklarını, sokak sakinlerinin bir komite kurarak çözüm önerilerini masaya yatırmasını önerdi. Özyiğit, mahalle sakinlerinin bu şekilde örgütlenmesi durumunda, vatandaşlardan gelecek tavsiye kararları doğrultusunda karar alacaklarını taahhüt etti.

Abdullah Özyiğit konuşmasının ardından esnafa ve sokak sakinlerine, “Sizce çözüm yolu nedir? Sokağın araç trafiğine kapatılması önerisine nasıl bakıyorsunuz” diye sordu. Vatandaşlar da sokakla ilgili çözüm önerilerini dile getirdi.

Sokağın araç trafiğine kapatılması görüşünün tartışıldığı toplantıda bir vatandaş, bu konunun halkoylamasına götürülmesini önerdi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de bu öneriye, “Sokağın araç trafiğine kapatılıp kapatılmaması konusunda halkoylaması yapılması doğru bir çözüm yolu olabilir” diye yanıt verdi.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Özyiğit,, Sokağın, Sorunlarını, Vatandaşla, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı