sayfa içeriği
Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 16:48
 
Servet Koca Cumhuriyet Bayramını kutladı
İyi Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
Servet Koca Cumhuriyet Bayramını kutladı

İyi Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca mesajında şu ifadelere yer verdi:

Ulus olarak, büyük bir zafere ulaştığımız Kurtuluş Savaşımızla, güçlü bir devlete ve Cumhuriyet yönetimi ile taçlandırılışımızın 95.yılına ulaşmış bulunuyoruz.

Bu sebeple, bu çok önemli ve anlamlı günde, herkesin bayramını içtenlikle kutluyorum.

Bağımsız ve müstakil yaşama arzusu ile elde edilen bu büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen ve hedefleri en baştan tam bağımsızlık ve de muasır medeniyetler seviyesini aşmak olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak ve ancak cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini görmüştür.

Bu nedenle de, büyük bir imparatorluktan Cumhuriyet’e giden yolu, çok iyi bilmek, anlamak ve her zaman hafızamızda canlı tutmak gerekiyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde ve önderliğinde büyük Türk Milleti’nin, kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyetinin, tüm varlık ve değerleriyle sonsuza kadar yaşatılması, her vatandaşımızın vazgeçilmez ortak sorumluluğu olmalıdır.

Bugünlerde tartışılan ve tartışılmasından da, büyük üzüntü duyduğumuz “Andımız”dan, rahatsız olanları anlayabilmek mümkün değildir. ”Türk’üm, doğruyum, çalışkanım..”dan rahatsızlık duymak, en hafif ifadesiyle, gaflettir. ”Yerli ve Milli” sözlerini dillerinden düşürmeyenler, ”Andımız”a karşı duruşlarını, bu söylemlerinin neresine sığdırabiliyorlar?

Yolumuz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal savaşı kahramanlarımızın kurduğu Cumhuriyeti, sonsuza kadar yaşatmak, cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak ve geliştirmektir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Servet, Koca, Cumhuriyet, Bayramını, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı