Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 08:37
 
Türkçe Konuşan Girişimciler Mersin Ticaret Borsası'nı ziyaret etti
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Dışişleri ve Ticaret Bakanlıkları işbirliğinde bu yıl 21'incisi düzenlenen program kapsamında Mersin'e gelen Türkçe Konuşan Girişimciler Mersin Ticaret Borsası'nı ziyarette bulundu.
GÜNCEL Haberi
Türkçe Konuşan Girişimciler Mersin Ticaret Borsası'nı ziyaret etti

Türkçe Konuşan girişimcilerden oluşan heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Abdullah Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri ağırladılar.

Toplantıda konuşan Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Abdullah Özdemir, Türkçe Konuşan girişimcilerden oluşan heyeti konuk etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Mersin Ticaret Borsası'nın tarihçesi ve faaliyet alanlarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Program; komşu ülkelerde, Orta Asya'da, Balkanlarda yaşayan ve Türkçe konuşan girişimciler ile Türkiye’nin bağlarını güçlendirmek için 2005 yılından bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Dışişleri Bakanlığının işbirliğinde, düzenleniyor. Bugüne kadar bu programlara komşu ve akraba topluluklardan 800 iş adamı/iş kadını iştirak etti.28 Nisan – 11 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşen etkinlik kapsamında Türkçe konuşan girişimciler, Ankara ve Adana’nın ardından üçüncü durak olan Mersin'e geldiler. Mersin’de iş insanlarıyla bir araya gelen topluluk, ikili görüşmeler yaparak, tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Türkçe, Konuşan, Girişimciler, Mersin, Ticaret, Borsası'nı, ziyaret, etti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Türkçe Konuşan Girişimciler Mersin Ticaret Borsası'nı ziyaret etti
Yorumlar
Haber Yazılımı