sayfa içeriği
Haber Detayı
08 Aralık 2018 - Cumartesi 15:21
 
Ürdün Haşimi Krallığı ile Somali Demokratik Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçilerinden Vali Su’ya Ziyaret
TURAB'ın 15. kuruluş yıldönümüne katılmak için TURAB'ın misafiri olarak ilimize gelen Ürdün Haşimi Krallığı Ankara Büyükelçisi İsmail İssa Rifaie ile Somali Demokratik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jama Abdullah Muhammet beraberindeki heyet ile birlikte Vali Ali İhsan Su’yu ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi
Ürdün Haşimi Krallığı ile Somali Demokratik Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçilerinden Vali Su’ya Ziyaret

TURAB'ın 15. kuruluş yıldönümüne katılmak için TURAB'ın misafiri olarak ilimize gelen Ürdün Haşimi Krallığı Ankara Büyükelçisi İsmail İssa Rifaie  ile Somali Demokratik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jama Abdullah Muhammet beraberindeki heyet ile birlikte Vali Ali İhsan Su’yu ziyaret etti.
TURAB Genel Başkanı Canan Sunay'ın da katıldığı ve Sahil Valilik Makamında, Valilik Şeref Defteri’nin imzalanmasıyla başlayan ziyarette yaptığı konuşmada, Büyükelçi Jama Abdullah Muhammet ve Büyükelçi İsmail İssa Rifaie’nin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ali İhsan Su, bu tür ziyaretlerin ülkeler arası ilişkiler açısından önemli bir yere sahip olduğuna işaret etti.

Ürdün Haşimi Krallığı Büyükelçisi Rifaie ve Somali Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Muhammet  ise ülkeler arasında var olan ilişkilerin daha da gelişerek devam edeceğine olan inançlarını dile getirdikten sonra gösterdikleri yakın ilgi ve misafirperverlikten dolayı Vali Ali İhsan Su’ya teşekkür ettiler.

 Ziyaret bir süre sohbet edilerek görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Ürdün, Haşimi, Krallığı, ile, Somali, Demokratik, Cumhuriyeti'nin, Ankara, Büyükelçilerinden, Vali, Su’ya, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı