Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 16:53
 
Vali Ali İhsan Su Cumhuriyet Bayramını kutladı
Mersin Valisi Ali İhsan Su, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı
GÜNCEL Haberi
Vali Ali İhsan Su Cumhuriyet Bayramını kutladı

Mersin Valisi Ali İhsan Su, kutlama mesajında şunları söyledi:

Millet olarak şanlı tarihimizin çok önemli bir dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıl dönümünü kutlamanın coşku ve gururunu yaşıyoruz.

Hepimizin bu büyük Bayramı kutlu olsun.

Asırlardır hürriyetinden, bağımsızlığından ve onurundan ödün vermeden yaşamış milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde adeta küllerinden yeniden doğarak şahlanışa geçişini Cumhuriyet ile taçlandırmıştır.

Milletimiz tarihten günümüze ülkemize, vatanımıza saldıran düşmanların hain emellerini birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla bu zamana kadar bertaraf etmiş, bundan sonra da aynı güç ve kararlılıkla bertaraf edecektir.

Bizler de tarihten aldığımız güçle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyü eserimdir diye nitelendirdiği Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içerisinde daima daha ileri noktalara taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere geçmişten günümüze vatanımız ve milletimiz uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyor, Tüm Mersinli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Vali, Ali, İhsan, Su, Cumhuriyet, Bayramını, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı