Haber Detayı
13 Ekim 2018 - Cumartesi 17:23
 
Yenişehir Belediye Başkan A.Adayı Yücel Ceylan ile Yenişehirʹde Değişim Zamanıʹ
Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayı Yücel Ceylan, basınla bir araya gelerek aday adaylığını açıkladı
SİYASET Haberi
Yenişehir Belediye Başkan A.Adayı Yücel Ceylan ile Yenişehirʹde Değişim Zamanıʹ

Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayı Yücel Ceylan, basınla bir araya gelerek aday adaylığını açıkladı ve Yenişehir'de değişim zamanının geldiğini belirterek, gerçekleştireceği projeleri paylaştı.inovatifhaber

Eşi ve Çıcukları ile birlikte basın buluşmasını gerçekleştiren Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayı Yücel Ceylan, konuşmasına katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür ederek başladı ve Mersin basınının da ihtiyacı olan Mersin Gazeteciler Cemiyeti'ne bir yer tahsisi yapacağının sözünü verdi.

Ceylan, yaptığı konuşmada Yenişehir'in güzel bir bölge olmasına karşın eksiklerinin de bulunduğunu ifade ederek, kendisinin 4.5 yıllık bir çalışma sonucu Yenişehir'de değişimi gerçekleştirecek 26 proje ile geldiğini belirtti ve projelerini kısa kısa anlattı. Ceylan, " Projelerimiz halkın ihtiyacına cevap verecek şekilde teknik bir kadro ile hazırladık. İnsana yatırım yapılması gerektiği düşüncesiyle yola çıktık ve ona göre projelerimizi hazırladık. Örneğin bu bölgede yüksek ve yeni binaların olmasına karşın piknik alanlarının olmayışı eksiklik. İnsanların ailece iyi vakit geçirecekleri piknik alanları yaratacağız. Yenişehir'e yeni sistem çöp konteynerleri getireceğiz. Geri dönüşüm sistemlerinde de yeni bir sistem başlatacağız. " dedi. Ceylan, buların dışında Glutensiz ekmek fabrikası, Düğün salonları,Eski Mersin, Hayvanlar için otel, barınak ve mezarlık, terapi ve eğitim köyleri, öğrenci konuk evleri, sanat festivalleri, kadın kalkınma akademisi, öğrenci destek fonu ve daha bir çok projenin ayrıntılarını basınla paylaştı.

 

Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayı Yücel Ceylan konuşmasına aday belirleme yöntemlerinde önseçim olması gerektiğini belirterek, Önseçimi çok istedim. Olsaydı iyi olurdu. Ama Genel Merkezimizin kararına herkes saygı duymalı. Biz Yenişehir'de 40'lardaki oyumuzu 55'lerin üstüne, oy sayımızı da 100 bine çıkaracağız. Yenişehir'de şimdi değişim zamanı. Yenişehir'in modern kent yaşamını daha iyi bir düzene ulaştırmak hedefindeyiz.Partimizi iktidara taşımanın en önemli adımlarından biri olan yerel yönetimlerde başarılı olarak yerel demokrasiyi kurumsallaştırarak yaygınlaştırmak istiyoruz. Projelerimize güveniyoruz ve Yenişehir'de yapılmayan farklı projeleri gerçekleştireceğiz. Bunun için ekibimiz hazır. Betonlaşma değil, insana ve doğaya yatırım düşüncesiyle, eşitlikçi, paylaşımcı, adil, sosyal ve yenilikçi bir yerel yönetim gerçekleştirmek, kadına şiddet ve çocuk istismarını önlemek ve yerel yönetimlerde kadın istihdamını arttırmak ve de güçlendirmek amacıyla Yenişehir'e Belediye başkan aday adayı oldum. Yenişehir'i Avrupa standartına uygun bir ilçe oluşturacağız. Hak ettiği değişimi gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

Buluşmada daha sonra soru cevap kısmına geçildi ve Ceylan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

 

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Yenişehir, Belediye, Başkan, A.Adayı, Yücel, Ceylan, ile, Yenişehirʹde, Değişim, Zamanıʹ,
Yorumlar
Haber Yazılımı