Nisan ayında Adana’da 2 493, Mersin’de 2 955 konut satıldı

Ana Sayfa » Gündem » Mersin Ak Parti il kongresi yapıldı

Mersin Ak Parti il kongresi yapıldı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu'nda, partisinin il kongresine katıldı.

 
 
Mersin Ak Parti il kongresi yapıldı
12 bin kişilik stadyumu sıcağa aldırmadan dolduran 5 bin partilinin yanı sıra kongreye; Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi adan Milletvekili Necati Çetinkaya, Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Nei Bozkurt, Çiğdem Münevver Ökten ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katıldı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

AK Parti Mersin İl Başkanlığı'nın, "Karanlık gecenin sabahı, çetin geçen kışın baharı gibi ülkemizin üstüne güneş gibi doğdunuz", "Belediyelerimiz hasta, kurtar bizi usta", "Miladı 1453 olmayanın, hedefi 2023" olmaz pankartları ile donattığı statta, kongre öncesi halkoyunu gösterileri sahnelendi.

Mekin Merter Salt açılış konuşmasında şunları söyledi:

Bu kentin toprağına, taşına kara sevda ile bağlı yol arkadaşlarım, bu partinin kurulmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum.

Yaşadığımız bu kent yani Mersin anamızın yüzü gibi hayranlıkla baktığımız tümüyle bizim olan lazıyla, çerkeziyle, alevisiyle, sunnisiyle ortak kaderde gönüllerimizi birleştiren güzel mersin. hayallaremiz ertelenen, umutları törpülenen şimdi ise yeniden doğan mersin. çayıyla, çilğiyle, kazanlı, pozcu, kuyuluk ile anamur'dan çamlıyayla bahar çiçekleri ile rengarenk kültürlerin olduğu güzel mersin. buram buram anadolu kokan göz bebeğimiz olan mersin. Şİvan perver, ahmet kaya, necip fazıl, nazım hikmet . hayatta üç çeşit insan vardır değişim tasaryalıp hayat geçirenler, değiyimi hayat geçirenler ve değişime hayretle baknlar. mersin değişiyor. mersin koşar adıkm ak partiye geçilyor. mersin ak partiyle daha birg üzeleşiyor. değişimin ayak sesleri geliyor. nereye gittiğini bilenler için dünya kenara çeklirmiş mersin'de giderek bir dünya kenti oluyor.

Rotamız beli önümüzü görüyoruz hiç bir zafere çiçekli yollardan ulaşılamaz. Mersin'i feth etmek lazım."dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, stada, "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları ile girdi.

Erdoğan Mersin Ak Parti il kongresindeki konuşmasında şunları söyledi:
Biz Sizinle gurur duyuyoruz. Sizi hasretle kucaklıyorum. Hayırlara vesile olsun. mersin'de ak parti il teşkilatımızın tüm mensuplarına ve il başkanı ve il yönetimine, ilçe başkanı ve emeklerinden gayret ve fedakarlıklarından dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. 3 Kasım'da Mersin'de yüzde 18 oy oranını, 22 Temmuz'da yüzde 27'ye çıkardı bu teşkilat. bu teşkilat orada da kalmadı. yüzde 27 ile yetinmedi çalıştı, çabaladı, mücadele etti ve 12 haziran seçimlerinde ak partinin oyunu yüzde 32'ye çıkardı. Doğrusu ben teşkilatımızın her bir mensubunu bu başarılarında, bu yükselen grafikten, bu umut verici tablodan dolaı ayrıca tebrik ediyorum. inşallah çok daha fazla çalılışıp, üretip, çıtayı çok daha yükseklere çıkartacağız.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Öyle illerimiz var ki oradaki vatandaşlarımız 3 Kasım'da, bize Ak Parti'ye karşı tereddütle bakan, yaklaşanlara karşı bu tereddütleri çok kısa süre içinde ortadan kaldırdılar. Soru işaretlerini ortadan kaldırdılar. korkuların ne kadar yersiz olduğunu ispat ettiler, ispat ettik. 12 haziran seçimlerinde bu ilerdeki oy oranını 2002'ye göre 2 kat yükselttik. İzmir'de yüzde 17 ile başlayıp, yüzde 37'ye yükseldik. Antalya'da yüzde 21 ile başlayıp, yüzde 39'e yükseldik. çok ilginç Edirne'de yüzde 9 ile başlayıp yüzde 30'a ulaştık. Bu oranlar hizmet siyasetinin eseridir. zaferidir. Biz 3 kasım seçimlerine milletimize efendi olmaya değil hizmetkar olmaya dedik.

9,5 yıl boyunca miletimize hizmetkar olabilmek, millet, ülkemiz için eser üretebilmek içing ece gündüzgayretg österdik. millette bizim samimiyetimizi., içtenliğimizi gayretimizi gördü ve artan oranlarda bize destek erdi. İşte Mersin'de Allah'ın izniyla yüzde 27'den alır bu oy oranını yüzde 50'nini üzerine kadar çıkartırız. Böyle inanmış, advasına sahip çıkan bir teşkilat ile biz bunu başarır mıyız? (evet) ben size inanıyorum. Mersin biz korku siyasetini hep birlikte deşifre edeceğiz. Mersin'de istismar siyasetini hep birlikte deşifre edeceğiz. ve üç; Mersin7de etnik siyasetin ne büyük tahribata yol açtığını mersinli kardeşlerimize anlatacağız çünkü biz etnik millyetçilik yapmayacağız. tüm vatndaşlarımızı, Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Romanıyla, Yörüğüyle, Boşnağıyla, arnavutuyla, gürcüsüyle, Türkiye cumhuriyeti vatandaşlığı çatısı altında toplayacak ve yaradılanı, yaradandan ötürü seveceğiz. MHP ve bDP birbirinin karşıtı gibi görünüp aslında doığrudan birbirini besliyorlar.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Tabanlarını istismar ederek aynı çizgide buluşuyorlar. Birbirinilerini büyütüyorlar.12 eylül halk oylamasında biz edğiyşime evet derken, mhp ve bdp aynı çizgide buluşup değişime hayır dediler. 12 haziran seçimleri öncesinde elezaığ'da Ak Parti'nin birinci olmasından korkan BDP'liler MHP'nin birinciolmasını görüşüt. MHP ve BDP cenaze istismarı yapıyor., oy evşirmenin mücadelesini veriyorlar işte biz akp olark bu ırkçı, ayrımcı, istismar siyasetine türkiye genelinde dur diyoruz. İnşalah Mersin'de de durdiyeceğiz. Bundan sonra da ayrım yapmadan, ötekileştirmeden, hor bakmadn, horlamadan 75 milyonu bir olark, kardeş olarak kucaklamy devam edeceğiz. ırkçı partiler, etnik ayrımcılık yapan, bölgesel ayrımcılık yapn partiler, dinsel milliyetçilik yapn partiler, TÜrkiye'de er yada geç kaybedecektir, kaybetmeye mahkumdur. zira bu topraklarda ırkıçlık yapanlar yaşmdı. osmanlı'ya bak var mıydı varmıy dı? selçuklu 'da varmıydı? işte biz o mirasın üzerinde yürüyoruz. Bu topraklarda etnik ayrımcılık yeşermedi. insanın insanı hor gördüğü, tahakur kurduğu, zulmettiği bir idare, siyaset kendisine zemin bulamdı. Türkiye olarak büyük semçuklu devletinin bakiyesi üzerine kurulmuş bir devletiz. öyleyse biz türkiye cumhuriyet olarak osmanlı cihan devleti üzerine kurulmuş olarak, selçuklu da osmanlı da insanı yaşıt ki, devlet yaşsın inancı üzerine inşa edildi. Önce insan. Devlet arkada. İnsan devletin kulu olmayacak, devlet insanın kulu olacak. Bizde insanı yaşatacak, insanı merkeze alacak, insan sadece insan olduğu için değer verecek geleneksel idare anlayışını bu topraklarda yeniden hakim kılacağız. biz güçlendikçe istismar siyaseti kaybediyor, kaybedecek. Biz hizmet ürettikçe korku siyaseti hızla kaybediyor, kaybedecek. şu sıcağa rağmen sizler mersin TSG stadı tıklım tıklım doldurdunuz. biz sorunları çözdükçe, sorunları çözmek için samimi garet gösterip, türkiye'yi büyüttükçe vizyonu dar siyaset bu ülkede kaybedecek.

Değerli kardeşlerim., sevgilim mersinliler, değerli yol arkadaşlarım.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Biz ak parti olarak her ne kadr 11 yılık bir hareket olsak da bizim geleneğimiz çok eskilere gidiyor. biz  zengin bir medeniyetin, şanlı bir tarihin takipçileriyiz. nasılki ağaç kökleri ile ayakta duruyorsa bizde ak parti olarak kölerimiz ile sahip çıkıtğımız o zengin medeniyet birikimi il ayakta duruyor, büyüyoruz. takip ettiğimiz, sahip çıktığımız, temsil ettiğimiz o köklü geleği anlamayanlar bizimle ilgili çok yanlış teşhislerde buluyor. bizi siyasetin gündelik kavramları ile tanımlamaya çalışanlar yanılırlar., bizi geçmişin kirli örnekleri ile.. bizi misyonumuzdan, taşıdığımız emenatten uzak şekilde tanımlamaynlar da yanılırlar. biz kimi seversen, neyi seversen sev, birg ün ondan ayrılacksın diye hatırlatn bir meednipyetin mensuplarıyız. biz insanı nasihat olark ölüm yeter diyen bir mensuplarıyız. alahtan başka zafer sahibi yoktur diyen bir anlayışın mensuplarıyız. Biz makam, insana, insanlığa hizmet aracı olmanın ötsinde hiç bir anlam yüklemeyiz. ister milletvekili, ibzer bakn., ister başbakn, ister cumhurbaşkanı ol, makam san edğil, sen makam birşey katıyorsan işte o zamn makm anlam kaznır. makmdam bize birşey katması için değil makmlar bir şey katmak için mücadele veren bir hareketiz. her zamn söyülyorum, yine söyleyeecğim çünkü ölümsüz anımız olmamalı. hep ölecek miyiz, öleceğiz. öldüceğimiz zaman iki metrelik bir yere defnedecekler. Hoca efendi musalla taşında cumhurbayşkanı, başbakan, bakan, miletvekili, trilyarder niyetine mi diyor? Er, hatun kiiş niyetine diyor. ve gömüyorlar, ayrılıp idilyorlar. senle beraber kimse geliyormu, makm, para, geliyormu? ama baki gibi baki kaln bu kubbede hoş bir sada imiş meğer. varsa eserlerin onlar senle beraber geliyor. hayırla yad edilecek ne bıratıysan, hayırlı evlat ilim. eser işte onlar senle geliyor. aksi takdirde hiçbiri yok. Öylese bu gurur, kibir niye. öylese insanlar yüksekten bakma niye. işte muhafazakar demokrat ak parti bununla geliyor. işte birilerini bunu anlamıyor anlamyckta. Bu hareket hiçbir zaman makm hırsına prim vermedi. Makam için kavgaya, rekabete asla prim vermedi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye'de ilk defa gençlere yol açmak için gençlere fırsat tanımak için tüzüğümeze üç dönem şartını koyduk. Seçilme yaşı 30 du. bunu 25'e hangi parti, hangi iktidar indirdi. ak Parti indirdi. Niye bizden öncelikiler bunu yapmadı? Sİyasetin gündemi, duayeni benim diyen CHP niye yapmadı? ondan sonra gelenler niye yapmadı? bunu biz yaptık. inşalah gençler bunu daha da ileriye taşıyacğız. gençlik evel alah bu parlemontalrda yerini alack. Güçlü bir şekiled alacak çünkü biz koltuğa yapışıp kaln, koltuğu ile bütünleşen, koltuk szevdası ile miletini unutanlardan değiliz. bu hareketin ne içinde ne dışında asla makm kavgası olmayck. makm için kendisine yer edinme gayretine girenlerde gırsat blamlyck. parütimizin her mensubu bu şuur içinde. Bu şuurun dışına çıkanlar veya düşenler varsa kusura bakmasınlarg ereğini bulurlar. Bu davanın köklerini anlamynlar bundan sonra da hayl kırıklığı yaşamaya devam eder.

Bizim bir hedimiz var.2023 diyoruz. Hiç bir tartışma, yapygündem ile vakit kaybetmeden hangi makmda., vaziefede olursak olalım ülke için, milit için 2023 için üretmeye birlikte devam edecegiz

2 haziran'da mersin mitigni için geldiğimiz de mersin için büyük porjeler sözü ermiştim. ver7diğimiz sözlerin arkasında durduk. mersin projelerimiz çok hassas takip etti. açıkladığımız mersin7in somut proelerinde adıklar attık, cidi ilerlemeler kaydettik. Maliyeti 685 milyon lira olan ve mersinlierin uzun yılardır heyecanla bekleid mersin'i antalyay bağlayack akdeniz sahil yolunun 158 km tamamladık. 2015 de yolun tamamını bitirip, hizmete kazandıracğız. yol bittiğinde mersin'in turizm potansiyeli, ihracat kapsitesi artaca. mersin-ütarsus oylunu genişletiyoruz. 2gidiş 2 gelişten 3 gidiş 3gelişe çıkartıloruçz. maliyeti 173 milyon. toplam uzunulğu 112 km. yolun 57 km tammladık. geriye kaln kısmını da 2015 e kadr tammlamyı hedefliyoruz. Mersin silifke taşucu oylunun çalışmalrına devam ediyoruz. maliyeti108 milyon tl. bu yolu 2014 de tammlayıp hizmeet alacğız. Mersin Çukurova Havaalanı altyapı çalışmalırnı bitir7dik. yılık 30 mmiyol. Mersin konteyner limanını planlama çalışmalırın yürütüyoruz. bu liman işletmeye verilidğinde limandaki rıhtımlar 19 adet konteyner gemisine aynı anda hizmet verecek. bu liman ciddi bir istihdam kapsitesi oluşturack. 200 yat kapsiteli kumkuyu yat limanının altyapı çalışmalrını bitirdik. yer teslimini yapıp, çalışmalr baylıyoruz. Yenice'de bir lojistik merkez kuruyor, dana bölgesindeki yük potansiyeline hitap edecek şekilde planladık. türkiye lojistik sektörüne 896 bin ton taşıma kapsitesi sağlancak. Altaypı inş çalışmalrımız süraütel devam edyor. mersin Limanı'nın rahtlatma şmsıyal planlann gar tamalanma şmsına geldi. yeni liman bağlantısı da asğlandı. toki aracılığıyla kentsel dönüşüm porjesi kapsamında 3 bin718 konutmluk bir projeyi tamladık 3 bin 622 konut hak sahiplerine teslim ettik. inşatı devam eden 96 konutu da hak sahiplerine teslim edeceğiz bunlar ilave olark 5 bin konutluk yeni bir porjeyi de mersin'e kazndırıyoruz. mersin87inşehrini değiştiriyoruz. bin 250yatklı şehir hastanesinin altyapı çalışmalırnı bitirdik, ihale aşamasındayız. genel hastane, onkoloji, kadın doıum, kalp ve damar , pskiyatri hastanesi hizmet verecek içinde.

2013 akdeniz olimpiyatlarını mersin7e kazndırdık. 24 ülke 32 spor branyı, binlerce sporcu 2023 de mersin'de olacklar. sizin misafiriniz olacaklar. oyunlar ile mersin adını tüm dünyşayaya dah güçlü duyuracak. oyunlar çerçevesinde 25 bin 534 kapsiteli bir stadyumu da mersin'e kazndırıyoruz. 6 kattan oluşan stadyum uefa 2016 ile fifa kriterlerine uygun olark proelendirildi şuanda toki tarfından inşa ediliyor.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Turizm alnında mersin'i hak etitği yereg etirmek için 8 farklı porje yürütüyoruz. Tarsus Kaznlı porjesi 7 bin 600 yataktan oluşuyor. Projeyle ilgili adımları attık, altyapı çalışmalrına başmladık

Mersin7e söz verdiğimiz tüm porjeleri en kısa sürede tamamlayck, mersin7i akdeniz7in bir başka incisi, bir ticaret, turizm merkezi, gençlik, spor ve bilim merkezi yapmak için hız kesmeden yatırımlarımıza devam edeceğiz.

Tüm bunlarla beraber Mersin7de 9,5 yılda yaptıklarımızın bir kısmın özetle paylaşmak istiyorum. Eğitimde mersin7deki okularn 3 bin 243 derslik yaptık, 17 bin bilgisayrg önderdik. fatih porjesi kapsamında maliyeti 9 trilyon olan ilk etapta 77 ortaöğretim okuluna yazıcı döküman, kamear ve akılı tahtayı 2 bin 267date malzemeg önderiyoruz.2009'da mersin7e toros üniversitesi'ni biz kurduk. iktidarımızda mersin üniversitesi bünyesinde iki fakiltü., iki enstiti,4 yüksek okul, 13 araştırma ve merkezi ile teknokent kurduk. Toplam bin kişilik seyirci kapasiteilyi ve iki sergi saryından oluşan kültür merekziin, yüzde havuzunu bizkazndırdık. MEÜ bünyesinde yaptığımız bin kişilik çok amçlı kaplı spor salonunun inşatı da devam ediyor, bu yıl hizmte açacağız.

2013'te merkez ve ilçeler de toplam yurt kapsitesi 1420ydi bu rakm şimdi 3 bin 408 oldu. mersin7de bink işilik yurdu tammladık. BUgün toplu açılış ile hizmete alıyoruz Kredi yurtlar kurumunun bu yılki yatırım porgramında mersin'de 3bin500, erdemli'de 400 ve anakmurda 300 kapsiteli yurtlar yapcak, mersin'deki yurt kapsitesi 8 bin 600'e ulaşack

Sağlıkta 260trilyonluk yatırım yaptık. Bizden önce mersin7de 6 tomoğrafi cihazı vardı bunu 18'e biz çıkardık. mersin7de emar cihazı yoktu. 17 tane modern cihazın mersin'e biz getirdik. 62 adet diyaliz cihaszın 312'ye çıkardık.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Mut ve Silikfe adlet sarayıın tamamlayıp açtık., tarsus 'u açtık.

2002 yılına kadar 79 senede mersin'e 280 km bölünmüş yol yaptılar. Biz ise 9 senede 158 km bölünmüş yol yaptık. adana mersin arsındaki demiryolunu biz yeniledik. Çünkü çok dah huzurlu bir yolculuk yapılabilsin rdiye. orman ve su işleri bakanlığımızın mersin'e yaptığı yatırm 361 trilyon.

Mersin içme suyu ishale hattını biz devreye aldık. Bu meselesini biz çözdük. İnşatlar tamlandığında 68 bin dekar arzi suyla kavuşavak. Bununla kalmadık KKTC'nin su problemini çözdük. tüm bunların yanında 2002'de 21 milyon lira tarımsal destek verilirken bunu 2011'de 73 milyon verdik. iktidar gelidğimiz günden buyan enerji yatırımı olark 62 trilyon yatırımda bulunduk. Biz gelmeden önce 11 trilyondu. Bitmedi ülkemizi nükleer santral ile tanıştırıoyruz. birileri nükleer enerj ile ilgili gösteriler yapıyorlar. bunun ne olduğunu bileim ki, bunlarg erken cevabı gerektiği yered verelim. mersin akuyu nükleer santralinin szemin etüt çalışmalırn ve linaslam başvuru süreciin başlattık. santralin hayt geçmesi ile kendi enerjimizi üretip, doğalgaz ithaltını önemli oranda azaltacğız böyleec enerji fiyatları da düşecek. 20 milyar domardmlık bir yatırım, bu porjeyi mersin'e kazndıracğız. bölgede istihdam artack, sanyi gelişecek. nükleer santrali eli lgili bazı gerçekleri hatırlatayım. dünyad 436 santral çalışıyor.

Bu kampanyalarda gerçekleler gizleniyor. gözü var görmüyor. biz her türlü güenlik tedbirini en modern şekilde alacak ve santrali böyle inşa edeceğiz. kimsenin endişesi olmasın. 50 gencimiz moskavada eğitim alıyor. 75 genci dah gönderiyoruz.

Bugün mersin ile birlikte partimizin 77inci il kongresini de tamlıyoruz. 6 ilimiz kaldı 15 temuz'da hepsini bitiriyoruz. çok dah güçlü ve tazelenmiş bir şekilde seçimlere hazırlıklarımız tamamlayagiz

am mersin'de bugün artık yerel seçim hazırılıklarına da başlıyoruz. 2014'e kadr kapı kapı dolaşmay hazır mıyız? Özelikle hanım kardeşlerimize sesleniyorum. Kale içeriden fathedilir. unutmayın. hanım kardeşlerimiz bu işe ağırlığını koydumu bu iş biter

Mersin7in yerel siyasette çektiği sıkıntıyı, belediyecilğin en başaırlı ispatı olan ak parti'nin yereml siaseti ile çözeceğiz. yerel hizmet, belediyecilik neymiş istanbul, ankar,g aziantep, kayseirg ibi göstereceğiz. bizim durma lüksümüz yok. millet bizden hizmet bekliyor.

göreve geldik türkiye'nin milig eri 136 milyar dolardı bugün 772 milyar dolar. ey MHP, DSP, CHP, ANAP bizg öreve geldiğimizde IMF'ye borçları 23,5 milyar dolardı. Bunlar borçlandı biz ödedik, şuanda 1,7 milyar dolar borç kaldı. 23,5 milyar dolar nire? Merkez bankasının döviz rezervi 27 milyar dolardı. MHP sende iktidardaydın. CHP'nin yavrusu sende iktidardaydın. Şimdi ise kasmızda 91 milyar dolar var. enflasyon neydi yüzde 30'du şimdi yüzde 8. nereden nereye. devletin borçlanma faizi yüzde 632 dü şimdi yüzde 8,5-9. faizi benim mersinli kardeşim ödüyordu.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bu gerçekler ortada. işsizlik tek haneli rakam düştü. 9.9. nerelere çıkmıştı işsizlik. Köylüme, çiftçime zirat bankası yüzde 59 faiz ile kredi veriyordu şimdi yüzde 0,6 oldu. esnafa halk bankası yüzde 46 faiz ile kredi veriyordu. yüzde 5-6'ya düştü. bunları görelim.

Bundan sonraki yol çok daha önemli, işimiz çok daha ağır.

-------------------------

Başbakan ErdoğanIn tenel atma torenindeki konusmasI

Sizlerle gurur duyuyorum. Toplam yatırım bedeli 232 milyon olan yatırımların aılışını gerçekleştirmek için buradayız. 50 ayrı eser hayırlı olsun. Bu eserlerin Mersin'e kazandırılmasında emeği geçen baknlık mensubu arkadaşlarım, işçisine kadar tüm emeği geçenleri ayrıac kutluyorum. tüm bu eserler mersin ile bütünleşiyor. Tarsus lise ve pansiyon, Yenişehir 2 lise ve 2 pansiyon, Akdeniz'de 2 lise ve bir pansiyon, erdemli 2 lise, Gülnar 1 lise, Mezitli 1 lise, Toroslar'da 1 lise bugün açılacak. Ayrıca 7 ilköğretim açılışının yapacağız.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 
 
 
16 Haziran 2012 Cumartesi 17:32
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Yurt içinde ikamet eden 24 milyon 804 bin kişi seyahate çıktıTrafiğe kayıtlı araç sayısı Aralık ayı sonu itibarıyla 22 218 945 oldu
Ocak ayı enflasyon rakamları belli olduKDV sistemi değişiyorToroslarda yüzme kursları başladıToroslar’da, Yapılandırma Başvuruları BaşladıGüneş Doğarken İşçilerle Sabah MesaisindeTarih, doğa, deniz, güneş, müzik ve dans kansere karşı birleştiİçel Soroptimist Kulübü, 'Obezite ile Savaş' semineri düzenledi.Bisiklet durursa hayat dururTarsus Sev’in Robotik Takımı’na İki Ödül BirdenMobbing ve Hukuksal Boyutu Ele Alındı
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak03:22
  • Güneş05:20
  • Öğlen12:49
  • İkindi16:40
  • Akşam19:58
  • Yatsı21:41
 
 
Anket
.
 
İddaa
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
34
24
3
7
75
2
Fenerbahçe
34
21
9
4
72
3
Başakşehir
34
22
6
6
72
4
Beşiktaş
34
21
8
5
71
5
Trabzonspor
34
15
10
9
55
6
Göztepe
34
13
10
11
49
7
Sivasspor
34
14
7
13
49
8
Kasımpaşa
34
13
7
14
46
9
Kayserispor
34
12
8
14
44
10
Malatyaspor
34
11
10
13
43
11
Akhisar Bld.Spor
34
11
9
14
42
12
Alanyaspor
34
11
7
16
40
13
Bursaspor
34
11
6
17
39
14
Antalyaspor
34
10
8
16
38
15
Konyaspor
34
9
9
16
36
16
Osmanlıspor
34
8
9
17
33
17
Gençlerbirliği
34
8
9
17
33
18
Karabükspor
34
3
3
28
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Tarihte Bugün
1647 - Alse Young adındaki bir kadın Amerikan kolonilerinde cadılık suçlamasıyla idam edilen ilk şahıs olmuştur. Young Hartford, Connecticut'ta asılarak idam edilmişti.
1832 - Quebec'te Asya kolerası salgını: yaklaşık 6000 kişi öldü.
1889 - Eyfel Kulesi'nin ilk asansörü halka açıldı.
1894 - Rusya'nın son çarı II. Nikola taç giydi.
1926 - Milli Mücadele'ye katılmayan memurların görevlerine son verilmesine ilişkin kanun kabul edildi.
1938 - Amerikan Karşıtı Faaliyetleri İzleme Komitesi (HUAC)ilk oturumunu yaptı.
1938 - Atatürk, Ankara'dan son kez ayrıldı.
1946 - Belediye seçimleri olaylı geçti. Demokrat Parti, iktidarın seçimde yanlı davrandığı ve seçim güvenliği olmadığı gerekçesiyle seçimlere katılmadı.
1957 - Abant'ta meydana gelen 7,1 büyüklüğündeki depremde 52 kişi öldü.
1963 - İskenderun Gazeteciler Cemiyeti kuruldu.
1966 - Denizli' de gerçekleşen genel kurul toplantısında Çelik Yeşilspor Gençlik ve Pamukkale Gençlik kulüplerinin katılımlarıyla Denizlispor profesyonel futbol kulübü kuruldu.
1968 - Başbakan Süleyman Demirel, "düzeni değiştirmek isteyenler meczuptur, anarşisttir" dedi.
1970 - Sovyetler Birliği yapımı Tupolev Tu-144 süpersonik uçağı, Mach 2 hızını aşabilen ilk ticari hava taşıt aracı oldu.
1972 - ABD ve SSCB arasında balistik füzelerin sınırlandırılması antlaşması imzalandı.
1982 - Yılmaz Güney'in senaryosunu yazdığı Şerif Gören'in yönettiği 'Yol' filmi Cannes Film Festivali'nde büyük ödülü Costa Gavras'ın 'Kayıp' filmiyle paylaştı.
1983 - Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP) kuruldu Genel Başkanlığa Erdal İnönü seçildi.
1993 - Salman Rüşdi'nin 'Şeytan Ayetleri' kitabını yayımlamaya başlayan Aydınlık gazetesi toplatıldı.
1997 - Susurluk'taki kazanın duruşmasında, kamyon şoförü Hasan Gökçe, 6 milyon 420 bin lira para cezası ile DYP Şanlıurfa Milletvekili Sedat Edip Bucak'ın ailesine 100 milyon lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.
1999 - Danıştay Sekizinci Dairesi, başı açık görev yapmayı kabul etmeyen türbanlı memurların, uyarı cezası verilmeden işten çıkarılmasına karar verdi.
2003 - Ukrayna Havayolları'na ait uçak, Trabzon'un Maçka ilçesi yakınlarında düştü. İspanyol Barış Gücü askerlerini taşıyan uçakta 62 asker ile 13 kişilik mürettebat öldü.
2006 - 6.3 büyüklüğündeki Mayıs 2006 Cava Depremi meydana geldi. Depremde en az 5749 kişi öldü, 38,568 kişi yaralandı ve 600,000 kişi evsiz kaldı.
 
Arşiv
 
Bumerang - Yazarkafe
 
Süper Loto
24.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu061134404950
 
On Numara
21.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu01020406122428323341445153585965686973757678
 
Sayısal Loto
19.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu030405212434
 
Şans Topu
23.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu060910242712
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji