Mehmet Deniz MESİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığına seçildi.

Ana Sayfa » Siyaset » Özyiğit, 'Ülkemiz Ve Kentimiz Mersin Yönetilemiyor'

Özyiğit, 'Ülkemiz Ve Kentimiz Mersin Yönetilemiyor'

Özyiğit, CHP olarak birleşerek güçlendiklerini ve birlikte bu ülkeyi yeniden inşa ettiklerini ifade etti. Özyiğit, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanına da seslenerek, " Bu kenti 3,5 yıldır yönetemiyorsun." dedi.

 
 
Özyiğit, 'Ülkemiz Ve Kentimiz Mersin Yönetilemiyor'

CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin ve Türkiye gündemini değerlendirdiği bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya CHP milletvekili Hüseyin Çamak, CHP Kadın Kolları Akdeniz Bölgesinden Sorumlu Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Nevin Zaimoğlu, ilçe başkanları , kadın ve gençlik kolları başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri katıldı.

Toplantı öncesi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın seçim döneminde söz verdiği ve henüz gerçekleştirilmediği belirtilen projeleri içeren bir sinevizyon sunumu yapıldı.

Özyiğit, toplantıda yaptığı açıklamada, Ülkemiz ve kentimize bakıldığında, iktidar ile Mersin Büyükşehir Belediyesi düşünce, anlayış, hizmet üretme ve uygulama noktasında tıpatıp aynı, adeta ruh ikizi gibiler.
Cumhuriyet döneminin en merkezi hükümetlerinden birisinin, tüm özerk kuruluşları, Cumhuriyetin değerlerini, kazanımlarını, demokrasinin temel ilkelerini, ekonomik, sosyal, bireysel yasam alanlarını itibarsızlaştırdığını aşındırdığını ve bunun için çok ama çok özel çalışmalar gayretler içinde olduğunu yaşıyoruz ve görüyoruz."dedi.
Başarı; sadece keyfi sürülecek bir sonuç değil, daha fazla sorumluluk gerektiren bir yeni başlangıçtır.
Başlangıç olmalıdır ne yazık ki başarı güçlü olmanın ve gücü kullanmanın amacı olarak kullanılıyor.
Ve güçlü olan ‘’her istediğini yapar‘’ düşüncesi sınır tanımıyor.
Eğitimde imam hatipleşme, dindar kindar ve muhafazakâr gençlik yetiştiriliyor.
Medyada muazzam bir yayın kapasitesine ulaşılıyor yandaş, havuz ve kalemşorları aracılığıyla ‘’medya manipülasyonu ‘’ çok başarılı bir şekilde yapılıyor.
Cemaatleşmenin getirdiği süreçte siyasi ve ekonomik çıkarlar alabildiğince artıyor.
Oluşan bu çıkarcı, gerici yapı, dünyadan uzak, gelişmenin, büyümenin önündeki ‘’Devasa engel ve blok ‘’olarak karşımıza çıkıyor."dediÖzyiğit, "Nasıl ki bir Kemal Samsun’a çıkıp halkıyla kucaklaşmışsa, ülkeyi karanlıklardan aydınlığa çıkarmış ve bu ülkeyi, vatanı bizlere emanet etmişse, işte bir Kemal daha çıktı bu ülkede. Görmeyenler, duymayanlar, kabul etmeyenler olsa da tüm dünya “En büyük sivil itaatsizlik” eylemi yaparak demokratik koşullarda mücadele etme örneğini kabul etti. Bu topraklarda -umut- tekrar yeşerdi. Hak, hukuk, adalet arayışının sözde değil, eylemle kazanılacağını gösterdi. Bu ülkede ikinci büyük değişimin, ulusun öncüsü oldu ve dünya Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Demokrasiye, Hukuka ve barışa sahip çıktığı için” NOBEL’e aday gösterdi. Bu onuru halkımızın, ulusumuzun katkısı, mücadelesi, azmi ve sabrıyla elde etti.
BİRLEŞEREK GÜÇLENİYORUZ, BİRLİKTE BU ÜLKEYİ YENİDEN İNŞA EDİYORUZ.
26-30 Ağustos tarihleri arasında emperyalistlere, işgalci devletlere, işbirlikçi vatan hainlerine karşı kazanılan, yazılan destanımızın şehri Çanakkale’de “ADALET KURULTAYI” toplanıyor. Partimizi, inancımızı, mezhebimizi, ego ve kaprislerimizi, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak 16 Nisan’da ve 9 Temmuz’da olduğu gibi Hak, Hukuk, Adalet ve HAYIR mücadelemiz devam ediyor. " dedi


Özyiğit, Mersin gündemiyle ilgili konularda ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanına yüklendi ve Başkan Kocamaz'a" Bu kenti 3,5 yıldır yönetemiyorsun." dedi.


Özyiğit,"Verdiğimiz sözlerin, attığımız imzanın arkasındayız.” “Mersin’i hak ettiği yere taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” diyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a buradan sesleniyorum… Evet şüphemiz var. Bu kenti 3,5 yıldır yönetemiyorsun.
2014 yılında Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunuzda vaatlerinizi, yapacaklarınızı, Mersin “Seninle” değişiyor… isimli, Kocamaz Ofset Matbaacılık tarafından basılan ve yayınladığınız kitap da yapacaklarınızı “çok güzel” anlatmıştınız. Ve kente yapacaklarınızı projelendirerek “Mersin’in geleceğini birlikte planlamaya talibiz” sloganıyla adaylık çalışması yaparak Büyükşehir Belediye başkanı seçildiniz.
5 yıl (60 ay)’lığına seçildiğiniz Belediye başkanlığının 3,5 yılı (40 ay) bitti. Geriye 1,5 yılınız (20 ay) kaldı.  Kentimiz için kalan bu sürede ne yapacaksınız?
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığınız 3,5 yılda ;
-    Hafif Raylı Sistem projeniz vardı, ne oldu?
-    Mersin Deniz Otobüsü (MEDO) projeniz vardı, ne oldu?
-    Deniz Uçağı (MEDU) projeniz vardı, ne oldu?
-    Karboğazı Kayak Merkezi projeniz vardı, ne oldu?
-    Liman ve lojistik alan düzenleme projesi ne aşamada?
-    Mersin Kent Müzesi projesi ne oldu?
-    Karaduvar Sahil düzenlemesi projesi ne oldu?
-    Katlı Kavşak ve üstgeçit projeleriniz ne oldu?
-    Kentsel altyapı projeniz ne oldu?
-    Trafik sorunlarına sistemli yaklaşım projeniz ne oldu?
-    Balık Pazarı yenileme projeniz ne oldu?
-    Kasaplar çarşısı yenileme projeniz ne oldu?
-    Çevre ve yeşil alanlar projeniz ne oldu?
-    Milli Emlak’a ait olan ve belediye tarafından kullanılması yasal olarak belirlenen yerlerin 3. Şahıslara kiraya verildiğinden bilginiz var mı?
-    Sağlıklı kentler ve herkes için sağlık projeniz ne oldu?
-    Kente giriş kapıları projeniz ne oldu?
-    Milletin Efendisi Köylü Pazarı projeniz ne oldu?
-    Mersin’in geleceğini ilgilendiren 1/25.000 lik Çevre Düzen Planını revize ederek Çevre ve Şehircilik Bakanlığına göndermiştiniz. Planın son durumu nedir?
-    Mersin idman Yurduna sahip çıkma projeniz ne oldu?
-    Mersin İdman Yurdunun ikinciliğe, Tarsus İdman Yurdunun 3. Liğe, Erkek basketbol Takımının ise ikinciliğe düştüğünden haberiniz var mı?
-    Kurumsallaşma ve şeffaf yönetim projeniz ne oldu?
-    MİLLİYETÇİLİK İLKESİ; milletini sevmeyi ve milli çıkarları her şeyden üstün tutmayı öğreten bir ilkedir ve MİLLİYETÇİLİK BİR DUYGU İŞİDİR.
-    Şırnak-Şenoba’da 13 şehidimiz varken kentimizde Mezitli belediyesi festival etkinliğini iptal ederken, siz Büyükşehir belediyesi olarak konserlerinizi iptal etmediniz. Kamu vicdanını sızlattınız, sizin vicdanınız sızlamadı mı?
Bu sorularımızın cevabını Mersin kamuoyuna açıklamanızı bekliyoruz. "dediÖzyiğit, Mersin Büyükşehir Belediyesindeki kadrolaşma; liyakat ölçü alınmadan politik davranılarak, keyfi, dar, grupçu bir anlayışla ve belediye başkanının kişisel tercihleriyle oluştuğunu belirterek," Her 3-4 ayda bir bu kişiler değişik görevlere atanarak mesleki itibarları zedelenmiştir.
Liyakate, tecrübeye, bilime dayalı kadrolar Mersin Büyükşehir Belediyesinde görev yapmış olsalardı, kamuoyuna açıklanmasını beklediğimiz projeler bugün Mersin’de yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olurdu. Doğru hizmet ve proje üretebilecek nitelikteki devlet memurlarına baskı, sürgün, tehdit, hakaret edilerek istifa etmeleri yönünde zorlamalar yapılmıştır.
Emeği ile çalışan emekçi işçi kardeşlerimizin hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkartılması adeta işçi kıyımı yapmış olmanız hak, hukuk, adalet anlayışınıza sığıyor mu?
Buradan sesleniyorum Sayın KOCAMAZ; çalışanın, emek verenin, üretenin, hizmet edenin bilgisini birikimini kentin gelişmesi ve kalkınması için gece gündüz demeden çalışanların dün olduğu gibi bugün de yanındayız. İnsanların işiyle, aşıyla, emeğiyle oynamayın. Bu anlayışla devam ettiğiniz müddetçe Mersin kamuoyunun vicdanı kanamaya devam edecektir. Kent hizmetten mahrum kalacaktır. " dediKent yönetmek, kente hizmet etmek kitapçıklarda yazdığınız gibi değil, bilinç, akıl ve vizyon iş olduğunu belirten Özyiğit,
"Kenti kaderine terk etmek değildir.
Bugün Mersin kaderiyle baş başa çaresizlik içerisindedir.
Bu kenti yönetemiyorsunuz.
Bu kente hizmet üretemiyorsunuz.
Bu kentin önceliklerini bilmiyorsunuz.
Çünkü Mersin’in sorunlarına uzak ve mesafelisiniz.  
Siz değil miydiniz Sayın KOCAMAZ “Tünelin ucu göründü, Mersin şimdi değişim istiyor” diyen. “Her şeyin bir sonu vardır” ve “o gün geldi” diyerek “bu kenti birlikte yöneteceğiz” diyen. Bu kenti kiminle, kimlerle nasıl yönetiyorsunuz?
Türkiye’nin mozaiği Mersin; çok çeşitli kültürlerin, inançların bir arada yaşadığı tarihinden beri bu iradeye sahip çıkan bir kenttir.
Mersinlilerin %85’inin HAYIR dediği Akkuyu Nükleer Santralinin yapımına evet diyerek, tarım alanlarının çoraklaşmasına, turizm alanlarının kullanılmaz hale gelmesine, Kazanlı-Tarsus sahil bandı projesinin gündemden kalkmasına sebep olmadınız mı?
Esnaf ve Sanatkârların sanayi sitesi taleplerini duymadınız, görmediniz, gerçekleştirmediniz.
Çağdaş Yaşamın vazgeçilmezi olan yeşil alanları ve kentin iklim koşullarına uygun dinlenme alanlarını oluşturamadınız. Yeşil olan yerleri de betonlaştırdınız. Ağaç katliamlarına göz yumdunuz, uyguladınız.

En az borçlu devraldığınız Mersin Büyükşehir Belediyesini bugün en çok borcu olan belediye konumuna getirdiniz. Ne kadar borçlandığınızı kamuoyuna açıklayın, şeffaf olun. Kaynakları verimli kullanmazsanız Büyükşehir Belediyesi kente hizmet üretemez hale gelecektir.
Yapımı bitmiş halde, kullanıma hazır devraldığınız otogarı bile hizmete açamadığınız gibi bu kentte “HER YER OTOGAR” sloganını yaratarak bir başarısızlığa daha imza attınız.
Yıllık kira 322bin TL’den 20 milyon TL’ye 62 kat artırarak gelir elde edeceğinizi billboardlarla, şatafatlı sunumlarla kamuoyuna açıkladınız. Bunu hangi oranda gerçekleştirdiniz?Ne yaptınız? Sayın Kocamaz yine beceremediniz?  Mersin halkından özür dilemeyi ve özeleştiri yapmayı düşünüyor musunuz? "dediÖzyiğit, Sabah gazetesi bölge temsilcisi Ersin Ramoğlu’nun 31 temmuz 2017 tarihinde gerçekle hiç ilgisi olmayan kurgulama, mesnetsiz iddialarla ilgili kamuoyuna açıklamada bulunduklarını belirterek," 2 Ağustos 2017 tarihinde tekzip yazımızı Ersin Ramoğlu’na mail ortamında gönderdik.
Çok şükür bu güne kadar hiç kimsenin hakkına, hukukuna kast etmedim. Bu iddiada bulunacak tek bir insan dahi çıkamaz. Geçmişimi de hepiniz araştırabilirsiniz.
O kadar mesnetsiz, o kadar ilgisiz bir olayla ilişkillendirilip ismimim
Kullanılması birilerinin üzerimizde bir kumpas bir oyun içerisinde olduğunu bizlere göstermektedir. Orada belirtilen A.Ö isimli şahsın benimle uzaktan yakından ilişkisi yoktur.Kim olduğunu bilmiyorum. Kumpas süreci bu ülkede moda oldu. Bu durumu detaylı araştırıyoruz. Şunu da belirteyim; Ben göreve Macit Özcan bıraktıktan 6-7 ay sonra geldim. Olmayan bir şeyin üzerine de konuşacak değilim. "dedi

 

 
 
3 Ağustos 2017 Perşembe 14:25
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Yurt içinde ikamet eden 24 milyon 804 bin kişi seyahate çıktıTrafiğe kayıtlı araç sayısı Aralık ayı sonu itibarıyla 22 218 945 oldu
Ocak ayı enflasyon rakamları belli olduKDV sistemi değişiyorToroslarda yüzme kursları başladıToroslar’da, Yapılandırma Başvuruları BaşladıGüneş Doğarken İşçilerle Sabah MesaisindeTarih, doğa, deniz, güneş, müzik ve dans kansere karşı birleştiİçel Soroptimist Kulübü, 'Obezite ile Savaş' semineri düzenledi.Bisiklet durursa hayat dururTarsus Sev’in Robotik Takımı’na İki Ödül BirdenMobbing ve Hukuksal Boyutu Ele Alındı
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:39
  • Güneş07:13
  • Öğlen13:05
  • İkindi16:13
  • Akşam18:38
  • Yatsı20:01
 
Anket
.
 
İddaa
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
22
14
4
4
46
2
Galatasaray
22
14
2
6
44
3
Fenerbahçe
22
12
8
2
44
4
Beşiktaş
22
11
8
3
41
5
Kayserispor
22
9
8
5
35
6
Sivasspor
22
10
4
8
34
7
Trabzonspor
22
8
9
5
33
8
Göztepe
22
9
6
7
33
9
Kasımpaşa
22
8
5
9
29
10
Malatyaspor
22
7
7
8
28
11
Bursaspor
22
7
6
9
27
12
Akhisarspor
22
7
6
9
27
13
Gençlerbirliği
22
6
7
9
25
14
Antalyaspor
22
6
6
10
24
15
Konyaspor
22
5
6
11
21
16
Alanyaspor
22
6
3
13
21
17
Osmanlıspor
22
5
4
13
19
18
Karabükspor
22
3
3
16
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Tarihte Bugün
1653 - Batı Anadolu'daki şiddetli depremde, Denizli, Nazilli, Tire ve Uşak'ta evler yıkıldı, binlerce kişi öldü ve yaralandı.
1660 - XI. Karl, İsveç kralı oldu.
1893 - Rudolf Diesel, dizel motorun patentini aldı.
1898 - Émile Zola, Fransız hükümetini anti-semitist tutumundan dolayı eleştirdiği için hapse girdi.
1903 - Küba, Guantanamo Körfezini ABD'ye kiraladı.
1904 - ABD 10 milyon dolar karşılığında Panama Kanalı bölgesinin kontrolünü aldı.
1919 - Benito Mussolini İtalya'da Faşist Partisini kurdu.
1921 - Ardahan'ın Kurtuluşu.
1934 - III. Léopold, Belçika kralı oldu.
1940 - "Pinokyo" adlı animasyon filmi gösterime girdi.
1941 - Plütonyum, Dr. Glenn T. Seaborg tarafından ilk defa ayrıştırıldı ve üretildi.
1942 - Avusturyalı yazar Stefan Zweig, Brezilya'da karsıyla birlikte intihar etti.
1944 - Büyük Çeçen Sürgünü bu sürgünle 500 bin Çeçen-İnguş insan Anavatanlarından Orta Asya'ya sürüldü.
1945 - Türkiye Büyük Millet Meclisi, Almanya ve Japonya'ya savaş ilan etti.
1945 - Türkiye-ABD ikili yardım antlaşması imzalandı.
1945 - Sevr Antlaşmasının değiştirilmesi için Londra'da toplanan konferans (23 Şubat-12 Mart), bir anlaşmaya varılamadan dağıldı.
1945 - II. Dünya Savaşı Doğu Cephesi'nde Posen'deki Alman garnizonu teslim oldu.
1945 - II. Dünya Savaşı Pasifik Cephesi'nde Manila ABD'nin eline geçti.
1945 - II. Dünya Savaşı Pasifik Cephesi'nde Iwo Jima Muharebesi sırasında Suribachi Tepesine ABD bayrağı dikildi.
1947 - Uluslararası standardizasyon organizasyonu (ISO) kuruldu.
1954 - Çocuk felci enfeksiyonuna karşı Salk aşısıyla yapılan ilk kitlesel aşılama programı Pittsburgh'da başlatıldı (Sabin aşısı ise 1962'de gelecektir)
1955 - Edgar Faure, Fransa başbakanı seçildi.
1966 - Suriye'de askeri darbe oldu, hükümet devrildi.
1978 - Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) kuruldu.
1980 - Ayetullah Humeyni, ABD elçiliğindeki rehinelerin akıbetine İran parlamentosunun karar vereceğini belirtti.
1981 - Yaklaşık 200 kişilik isyancı ordu mensubu paramilis güçler, Antonio Tejero Molina liderliğinde İspanya parlamentosunu bastı ve milletvekillerini rehin aldı.
1987 - Büyük Macellan Bulutu içinde bir süpernova gözlendi.
1991 - Körfez Savaşı: ABD kara kuvvetleri Suudi Arabistan sınırını geçerek Irak topraklarına girdiler.
1991 - Tayland'da general Sunthorn Kongsompong, kansız bir darbe ile başbakan Chatichai Choonhavan'ı görevden alarak yönetimi ele geçirdi.
1994 - Cep telefonu şebekeleri hizmete açıldı.
1997 - Rus uzay istasyonu Mir'de büyük bir yangın çıktı.
1997 - Genetik kopyalama yöntemiyle üretilen ilk memeli hayvan olan ve 14 Şubat 2003 tarihinde ölen Dolly adlı koyunun, İskoçya'daki Roslin Enstitüsü'nde klonlandığı duyuruldu.
1998 - Usame bin Ladin bir fetva yayımlayarak bütün yahudi ve haçlılara karşı cihad ilan etti.
1998 - Fazilet Partisi (FP) kuruldu.
1998 - İstanbul Üniversitesi rektörlüğü; sakallı, türbanlı ve kimliksiz öğrencilerin yerleşke ve binalara girişini yasakladı.
1999 - Avusturya'da Galtür köyüne çığ düştü: 31 kişi öldü.
632 - Muhammed Peygamber'in Veda Hutbesi
 
Arşiv
 
Bumerang - Yazarkafe
 
Süper Loto
22.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu041722274347
 
On Numara
19.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu03041617182125263032374042485054555657646770
 
Sayısal Loto
17.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu030508323536
 
Şans Topu
21.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu091015273103
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji