Nisan ayında Adana’da 2 493, Mersin’de 2 955 konut satıldı

Ana Sayfa » Güncel » Projeleriye gelen Hasan Engin adaylığını açıkladı.

Projeleriye gelen Hasan Engin adaylığını açıkladı.

10 Şubat'ta gerçekleşecek Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) genel kurulu öncesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Engin MESİAD başkanlığına adaylığını açıkladı.

 
 
Projeleriye gelen Hasan Engin adaylığını açıkladı.

Hasan Engin, adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Son dört yıldır sizin güveninizle Yönetim kurulunda görev aldım. Bu zaman zarfında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Başkan Vekilliği Görevlerinde bulundum. 4 Yıllık çalışma döneminde yaptıklarımızın yanında yapamadıklarımız da oldu."MESİAD büyük bir okul. Bu Okulda birliğin  ve  gücünün çoğulcu yapısından geldiğini  yaşadım. Yönetim Kurulunda kimin olduğu önemli değil, kimin ne yaptığının önemli olduğunu anladım.
Mersin vizyonu ile aykırı düşünenleri birlikte çalışmaya ikna ettiğini, öğrendim.
O nedenle Yönetim Kurulunda Başkanın listesinde olmak yerine, Listenin Başkanı olmayı tercih ettim."dedi

Engin, herkesin başkanı olunabileceğini belirterek, " Yeterki ön açıcı olalım, Yeter ki Mersin için çalışan herkesin önünü açalım ve çalışmanın ortamını yaratalım. Ben yaşananlardan dersler çıkarmaya çalıştım.MESİAD Yönetiminden önce kendi işlerimi geliştirdim, başarılı iş insanı olmaya çalıştım.Son 4 yılda kendi işlerimin yanında MESİAD’da Mersin’de olması gereken projeleri için çalıştım. Bu çalışmalarda bütün yaşamım boyunca öğrendiklerimden daha fazlasını öğrendim ve olgunlaştım."dedi

Bu seçimin MESİAD tarihinde önemli  bir dönüm noktası olacağını belirten Engin,"Seçim biçimi ve sonrasında yaşananlar nedeniyle MESİAD bazı zafiyetler yaşadı. Bunu gidermemiz ve seçim sonrasında çok güçlü bir biçimde yolumuza devam etmeliyiz. Bu yüzden yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olmaya karar verdim."dedi

Adaylık kararını vermeden önce üyelerin çoğunluğuyla ayrı ayrı görüştüğünü belirten Engin, "Büyüklerimizin uyarılarını dinledim ve MESİAD’ın birliği içim elimden geleni yapmaya çalıştım. Her konuda üzerime düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumu bildirdim. Çünkü önemli olan benim Başkanlığım değil, MESİAD’ın birliği ve gücüdür dedim." ifadelerini kullandı.

Engin, "Kendime güveniyorum. MESİAD’ın bütün üyeleri ile ortaklaşarak uyum içinde çalışabileceğime inanıyorum.Bizim dönemimizde karar dayatmaları olmayacaktır. Kararlarımızı birlikte tartışıp olgunlaştırdıktan sonra oy birliği ile karar alıp birlikte uygulayacağımızdan, Yönetimde kim olursa olsun hiçbir sorun yaşanmayacaktır.Mersin için fikir kulübü olma bilinciyle hareket edeceğiz."dedi.

         

     "SEÇİLMEMİZ HALİNDE 3 YILLIK ÇALIŞMA DÖNEMİNDE ÖNCELİKLERİMİZ"

MESİAD Başkan Adayı Hasan Engin,  açıklamasında seçilmesi halinde hayata geçireği projeleri de açıkladı. Projeler ilgili olarak da Engin, "Genel Kurul öncesi ve sonrasında oluşmuş bütün kırgınlıkları gidererek birlik ve beraberlik  içinde, gücümüze güç katacağız. MESİAD çalışmalarında katılımcı olmalarını sağlayacağız. Ortak etkinlikler yaparak üyelerimizin yatay ilişkilerini geliştireceğiz.
-    MESİAD üyelerini Mersin Yöneticileriyle buluşturup sorunların çözümü için uygun ortam yaratacağız.
-    Bütün Yönetim Kurulu üyelerimizi aktif hale getirebilmek için sorumluluk alanları yaratıp, üyelerimizin gücü, bilgi birikimi ve Enerjilerini kullanarak Mersin için sonuç yaratma ortamı hazırlayarak, başarılarını gösterme ortamını yaratacağız.
-    Yönetim Kurulu Toplantılarımız tüm üyelerimize açık olacak onların bilgi ve enerjilerinden yararlanarak, Yönetim Kurulu üyelerinden farksız olarak uyumlu çalışmaları ve başarı göstermelerinin önünü açacağız.
-    Üyelerimiz etik değerler sistemi çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir.
-    Bütün çalışmalarımız üyelerimize şeffaf olarak açık olacaktır.
-    Mersin Üniversitesi ile başlattığımız yılsonu proje pazarı çalışmalarımızı, Toros ve Çağ Üniversiteleriyle genişleterek sürdüreceğiz. Girişimcilik haftasında üyelerimizle öğrenciler arasındaki ilişki geliştirilecektir.
-    Yılın iş insanları değerlendirme ve ödüllendirme çalışmalarına aralıksız devam edeceğiz" dedi

"2. ÖNCELİĞİMİZ MERSİN’İMİZİN BİRLİĞİ VE PROJELERİ OLACAKTIR."

-    Mersin dayanışması için bütün oda, ve birlik Dernekleriyle iyi ilişkiler kurarak güçlü Mersin lobisini yaratmaya çalışacaklarını ifade eden Engin, "MESİAD’ın kuruluşunda öncülük ettiği ve kurucu başkanlığını yaptığı platformlarla dayanışma içinde olacağız.                                                                                                                                                             - - - - Başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerle iyi ilişkiler içinde olacağız. 4. Çevre yolunun açılması, 2 Çevre yolunun Batı aksında Davul tepe-Tece’ ye kadar uzatılması Doğu aksında OSB’ye kadar açılmasını sağlamak için görüşmeler yapacağız.
-    Organize Sanayi Bölgelerini genişleme alanlarının coğrafi işaretlenmesi için MTOSB ve Mersin Büyük Şehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yürüteceğiz.
-    Otoyol- OSB Bağlantı yolunun biran önce başlaması ve alın gişelerinin bu kavşağa alınması için girişimlerde bulunacağız.
-    Tıkanmış olan Küçük Sanayi Sitelerinin önünün açılması için Küçük Sanayi Siteleri Yönetimleri ve Belediyelerle birlikte çalışma yapacağız.
-    Mersin Serbest Bölgesi genişleme alanı ve Bölgede kin mülkiyet sorunlarının çözümü için kurumlarla ortak çalışmalar yürüteceğiz.
-    Yıllardır bekleyen Mersin Merkez 1/5000 ve 1/1000 lik planların tamamlanması için etkin girişimlerde bulunacağız.
-    MESİAD’ın kuruluşu kadar eski ve MESİAD’ın en eski ve en önemli Projesi olan Tarsus kıyı kesimi yatırıma dönüşmesi için çalışmalar hızlandırılacaktır.
-    Mersin ana Konteynır Limanının yatırıma dönüşmesi için bütün kurumlarla iş birliği yaparak ihale edilmesi için çalışacağız.
-    Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı ve Askerlik Şubesi Güneyinde yer alan OYAK arazisinin takasla mülkiyet sorununun çözümü ve kent meydanına dönüşümü için çalışmalar yürütülecektir.   
-    Kar Boğazı Kış Turizmi Akyar, Narlı kuyu, Boğsak, Kargıcak, Ovacık ve Melleç Turizm gelişme bölgelerinin planları tamamlanarak, yatırım için tahsis edilme yollunda çalışmalar yürütülecektir.
-    Turizmi tehdit eden, Balık Çiftliklerinin açık ve derin denizde sürdürmeleri için çalışmalar sürdürülecektir.
-    Nükleer Santral yer seçimindeki yanlışlık tespitimizi anlatmaya devam edeceğiz.
-    Yerel Yönetimlerin Klasik Hizmetlerini aşarak, toplumun barışı için refah yaratan vizyon hizmetlerinin çoğaltılması için yerel Yönetimlerle iş birliği yapacağız. Kentsel dönüşüm sağlıklı yürütülmesi için destek hizmetleri yürüteceğiz."dedi.

"3. ÖNCELİĞİMİZ BÖLGEMİZİN REFAHI İÇİN ORTAK ÇALIŞMALAR YÜRÜTECEĞİZ"

Bölgenin refahı için ortak çalışmalar yürüteceklerini belirten Engin, "Çukurova Sifed içinde birlikte olduğumuz Adana STK’ları iyi ilişkiler yürüteceğiz. Çukurova kalkınma ajansı kaynaklarının planlı bir kalkınma için öncelikler doğrultusunda dağıtılması için çalışmalar yürütecektir. ÇKA Kaynaklarının bir bölümünün Kamu Kurumlarına dağıtılmasının amaca uygun olmadığını dile getirip bunun önüne geçmek için ortak çalışmalar yürütülecektir. Ortak hareket etmek için Bölge Dernekleri ve federasyonumuzla ortak çalışmalar yapılacaktır.
Havza Ekonomisi ve yatırımları için Osmaniye-Hatay ve Kahramanmaraş İllerini içine alan DASİFED ile ortak çalışmalar yapılacaktır.Konya-Kahraman-Taşucu Liman bağlantısı demiryolu için Meram kalkınma ajansı ve bölge STK’ları ile ortak lobi faaliyetleri yürütülecektir. "dedi.a

 
 
25 Ocak 2018 Perşembe 19:07
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Yurt içinde ikamet eden 24 milyon 804 bin kişi seyahate çıktıTrafiğe kayıtlı araç sayısı Aralık ayı sonu itibarıyla 22 218 945 oldu
Ocak ayı enflasyon rakamları belli olduKDV sistemi değişiyorToroslarda yüzme kursları başladıToroslar’da, Yapılandırma Başvuruları BaşladıGüneş Doğarken İşçilerle Sabah MesaisindeTarih, doğa, deniz, güneş, müzik ve dans kansere karşı birleştiİçel Soroptimist Kulübü, 'Obezite ile Savaş' semineri düzenledi.Bisiklet durursa hayat dururTarsus Sev’in Robotik Takımı’na İki Ödül BirdenMobbing ve Hukuksal Boyutu Ele Alındı
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak03:22
  • Güneş05:20
  • Öğlen12:49
  • İkindi16:40
  • Akşam19:58
  • Yatsı21:41
 
 
Anket
.
 
İddaa
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
34
24
3
7
75
2
Fenerbahçe
34
21
9
4
72
3
Başakşehir
34
22
6
6
72
4
Beşiktaş
34
21
8
5
71
5
Trabzonspor
34
15
10
9
55
6
Göztepe
34
13
10
11
49
7
Sivasspor
34
14
7
13
49
8
Kasımpaşa
34
13
7
14
46
9
Kayserispor
34
12
8
14
44
10
Malatyaspor
34
11
10
13
43
11
Akhisar Bld.Spor
34
11
9
14
42
12
Alanyaspor
34
11
7
16
40
13
Bursaspor
34
11
6
17
39
14
Antalyaspor
34
10
8
16
38
15
Konyaspor
34
9
9
16
36
16
Osmanlıspor
34
8
9
17
33
17
Gençlerbirliği
34
8
9
17
33
18
Karabükspor
34
3
3
28
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Tarihte Bugün
1647 - Alse Young adındaki bir kadın Amerikan kolonilerinde cadılık suçlamasıyla idam edilen ilk şahıs olmuştur. Young Hartford, Connecticut'ta asılarak idam edilmişti.
1832 - Quebec'te Asya kolerası salgını: yaklaşık 6000 kişi öldü.
1889 - Eyfel Kulesi'nin ilk asansörü halka açıldı.
1894 - Rusya'nın son çarı II. Nikola taç giydi.
1926 - Milli Mücadele'ye katılmayan memurların görevlerine son verilmesine ilişkin kanun kabul edildi.
1938 - Amerikan Karşıtı Faaliyetleri İzleme Komitesi (HUAC)ilk oturumunu yaptı.
1938 - Atatürk, Ankara'dan son kez ayrıldı.
1946 - Belediye seçimleri olaylı geçti. Demokrat Parti, iktidarın seçimde yanlı davrandığı ve seçim güvenliği olmadığı gerekçesiyle seçimlere katılmadı.
1957 - Abant'ta meydana gelen 7,1 büyüklüğündeki depremde 52 kişi öldü.
1963 - İskenderun Gazeteciler Cemiyeti kuruldu.
1966 - Denizli' de gerçekleşen genel kurul toplantısında Çelik Yeşilspor Gençlik ve Pamukkale Gençlik kulüplerinin katılımlarıyla Denizlispor profesyonel futbol kulübü kuruldu.
1968 - Başbakan Süleyman Demirel, "düzeni değiştirmek isteyenler meczuptur, anarşisttir" dedi.
1970 - Sovyetler Birliği yapımı Tupolev Tu-144 süpersonik uçağı, Mach 2 hızını aşabilen ilk ticari hava taşıt aracı oldu.
1972 - ABD ve SSCB arasında balistik füzelerin sınırlandırılması antlaşması imzalandı.
1982 - Yılmaz Güney'in senaryosunu yazdığı Şerif Gören'in yönettiği 'Yol' filmi Cannes Film Festivali'nde büyük ödülü Costa Gavras'ın 'Kayıp' filmiyle paylaştı.
1983 - Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP) kuruldu Genel Başkanlığa Erdal İnönü seçildi.
1993 - Salman Rüşdi'nin 'Şeytan Ayetleri' kitabını yayımlamaya başlayan Aydınlık gazetesi toplatıldı.
1997 - Susurluk'taki kazanın duruşmasında, kamyon şoförü Hasan Gökçe, 6 milyon 420 bin lira para cezası ile DYP Şanlıurfa Milletvekili Sedat Edip Bucak'ın ailesine 100 milyon lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.
1999 - Danıştay Sekizinci Dairesi, başı açık görev yapmayı kabul etmeyen türbanlı memurların, uyarı cezası verilmeden işten çıkarılmasına karar verdi.
2003 - Ukrayna Havayolları'na ait uçak, Trabzon'un Maçka ilçesi yakınlarında düştü. İspanyol Barış Gücü askerlerini taşıyan uçakta 62 asker ile 13 kişilik mürettebat öldü.
2006 - 6.3 büyüklüğündeki Mayıs 2006 Cava Depremi meydana geldi. Depremde en az 5749 kişi öldü, 38,568 kişi yaralandı ve 600,000 kişi evsiz kaldı.
 
Arşiv
 
Bumerang - Yazarkafe
 
Süper Loto
24.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu061134404950
 
On Numara
21.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu01020406122428323341445153585965686973757678
 
Sayısal Loto
19.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu030405212434
 
Şans Topu
23.05.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu060910242712
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji