İşsizlik oranı %9,7 seviyesinde gerçekleşti

Ana Sayfa » Güncel » Projeleriye gelen Hasan Engin adaylığını açıkladı.

Projeleriye gelen Hasan Engin adaylığını açıkladı.

10 Şubat'ta gerçekleşecek Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) genel kurulu öncesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Engin MESİAD başkanlığına adaylığını açıkladı.

 
 
Projeleriye gelen Hasan Engin adaylığını açıkladı.

Hasan Engin, adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Son dört yıldır sizin güveninizle Yönetim kurulunda görev aldım. Bu zaman zarfında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Başkan Vekilliği Görevlerinde bulundum. 4 Yıllık çalışma döneminde yaptıklarımızın yanında yapamadıklarımız da oldu."MESİAD büyük bir okul. Bu Okulda birliğin  ve  gücünün çoğulcu yapısından geldiğini  yaşadım. Yönetim Kurulunda kimin olduğu önemli değil, kimin ne yaptığının önemli olduğunu anladım.
Mersin vizyonu ile aykırı düşünenleri birlikte çalışmaya ikna ettiğini, öğrendim.
O nedenle Yönetim Kurulunda Başkanın listesinde olmak yerine, Listenin Başkanı olmayı tercih ettim."dedi

Engin, herkesin başkanı olunabileceğini belirterek, " Yeterki ön açıcı olalım, Yeter ki Mersin için çalışan herkesin önünü açalım ve çalışmanın ortamını yaratalım. Ben yaşananlardan dersler çıkarmaya çalıştım.MESİAD Yönetiminden önce kendi işlerimi geliştirdim, başarılı iş insanı olmaya çalıştım.Son 4 yılda kendi işlerimin yanında MESİAD’da Mersin’de olması gereken projeleri için çalıştım. Bu çalışmalarda bütün yaşamım boyunca öğrendiklerimden daha fazlasını öğrendim ve olgunlaştım."dedi

Bu seçimin MESİAD tarihinde önemli  bir dönüm noktası olacağını belirten Engin,"Seçim biçimi ve sonrasında yaşananlar nedeniyle MESİAD bazı zafiyetler yaşadı. Bunu gidermemiz ve seçim sonrasında çok güçlü bir biçimde yolumuza devam etmeliyiz. Bu yüzden yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olmaya karar verdim."dedi

Adaylık kararını vermeden önce üyelerin çoğunluğuyla ayrı ayrı görüştüğünü belirten Engin, "Büyüklerimizin uyarılarını dinledim ve MESİAD’ın birliği içim elimden geleni yapmaya çalıştım. Her konuda üzerime düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumu bildirdim. Çünkü önemli olan benim Başkanlığım değil, MESİAD’ın birliği ve gücüdür dedim." ifadelerini kullandı.

Engin, "Kendime güveniyorum. MESİAD’ın bütün üyeleri ile ortaklaşarak uyum içinde çalışabileceğime inanıyorum.Bizim dönemimizde karar dayatmaları olmayacaktır. Kararlarımızı birlikte tartışıp olgunlaştırdıktan sonra oy birliği ile karar alıp birlikte uygulayacağımızdan, Yönetimde kim olursa olsun hiçbir sorun yaşanmayacaktır.Mersin için fikir kulübü olma bilinciyle hareket edeceğiz."dedi.

         

     "SEÇİLMEMİZ HALİNDE 3 YILLIK ÇALIŞMA DÖNEMİNDE ÖNCELİKLERİMİZ"

MESİAD Başkan Adayı Hasan Engin,  açıklamasında seçilmesi halinde hayata geçireği projeleri de açıkladı. Projeler ilgili olarak da Engin, "Genel Kurul öncesi ve sonrasında oluşmuş bütün kırgınlıkları gidererek birlik ve beraberlik  içinde, gücümüze güç katacağız. MESİAD çalışmalarında katılımcı olmalarını sağlayacağız. Ortak etkinlikler yaparak üyelerimizin yatay ilişkilerini geliştireceğiz.
-    MESİAD üyelerini Mersin Yöneticileriyle buluşturup sorunların çözümü için uygun ortam yaratacağız.
-    Bütün Yönetim Kurulu üyelerimizi aktif hale getirebilmek için sorumluluk alanları yaratıp, üyelerimizin gücü, bilgi birikimi ve Enerjilerini kullanarak Mersin için sonuç yaratma ortamı hazırlayarak, başarılarını gösterme ortamını yaratacağız.
-    Yönetim Kurulu Toplantılarımız tüm üyelerimize açık olacak onların bilgi ve enerjilerinden yararlanarak, Yönetim Kurulu üyelerinden farksız olarak uyumlu çalışmaları ve başarı göstermelerinin önünü açacağız.
-    Üyelerimiz etik değerler sistemi çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir.
-    Bütün çalışmalarımız üyelerimize şeffaf olarak açık olacaktır.
-    Mersin Üniversitesi ile başlattığımız yılsonu proje pazarı çalışmalarımızı, Toros ve Çağ Üniversiteleriyle genişleterek sürdüreceğiz. Girişimcilik haftasında üyelerimizle öğrenciler arasındaki ilişki geliştirilecektir.
-    Yılın iş insanları değerlendirme ve ödüllendirme çalışmalarına aralıksız devam edeceğiz" dedi

"2. ÖNCELİĞİMİZ MERSİN’İMİZİN BİRLİĞİ VE PROJELERİ OLACAKTIR."

-    Mersin dayanışması için bütün oda, ve birlik Dernekleriyle iyi ilişkiler kurarak güçlü Mersin lobisini yaratmaya çalışacaklarını ifade eden Engin, "MESİAD’ın kuruluşunda öncülük ettiği ve kurucu başkanlığını yaptığı platformlarla dayanışma içinde olacağız.                                                                                                                                                             - - - - Başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerle iyi ilişkiler içinde olacağız. 4. Çevre yolunun açılması, 2 Çevre yolunun Batı aksında Davul tepe-Tece’ ye kadar uzatılması Doğu aksında OSB’ye kadar açılmasını sağlamak için görüşmeler yapacağız.
-    Organize Sanayi Bölgelerini genişleme alanlarının coğrafi işaretlenmesi için MTOSB ve Mersin Büyük Şehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yürüteceğiz.
-    Otoyol- OSB Bağlantı yolunun biran önce başlaması ve alın gişelerinin bu kavşağa alınması için girişimlerde bulunacağız.
-    Tıkanmış olan Küçük Sanayi Sitelerinin önünün açılması için Küçük Sanayi Siteleri Yönetimleri ve Belediyelerle birlikte çalışma yapacağız.
-    Mersin Serbest Bölgesi genişleme alanı ve Bölgede kin mülkiyet sorunlarının çözümü için kurumlarla ortak çalışmalar yürüteceğiz.
-    Yıllardır bekleyen Mersin Merkez 1/5000 ve 1/1000 lik planların tamamlanması için etkin girişimlerde bulunacağız.
-    MESİAD’ın kuruluşu kadar eski ve MESİAD’ın en eski ve en önemli Projesi olan Tarsus kıyı kesimi yatırıma dönüşmesi için çalışmalar hızlandırılacaktır.
-    Mersin ana Konteynır Limanının yatırıma dönüşmesi için bütün kurumlarla iş birliği yaparak ihale edilmesi için çalışacağız.
-    Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı ve Askerlik Şubesi Güneyinde yer alan OYAK arazisinin takasla mülkiyet sorununun çözümü ve kent meydanına dönüşümü için çalışmalar yürütülecektir.   
-    Kar Boğazı Kış Turizmi Akyar, Narlı kuyu, Boğsak, Kargıcak, Ovacık ve Melleç Turizm gelişme bölgelerinin planları tamamlanarak, yatırım için tahsis edilme yollunda çalışmalar yürütülecektir.
-    Turizmi tehdit eden, Balık Çiftliklerinin açık ve derin denizde sürdürmeleri için çalışmalar sürdürülecektir.
-    Nükleer Santral yer seçimindeki yanlışlık tespitimizi anlatmaya devam edeceğiz.
-    Yerel Yönetimlerin Klasik Hizmetlerini aşarak, toplumun barışı için refah yaratan vizyon hizmetlerinin çoğaltılması için yerel Yönetimlerle iş birliği yapacağız. Kentsel dönüşüm sağlıklı yürütülmesi için destek hizmetleri yürüteceğiz."dedi.

"3. ÖNCELİĞİMİZ BÖLGEMİZİN REFAHI İÇİN ORTAK ÇALIŞMALAR YÜRÜTECEĞİZ"

Bölgenin refahı için ortak çalışmalar yürüteceklerini belirten Engin, "Çukurova Sifed içinde birlikte olduğumuz Adana STK’ları iyi ilişkiler yürüteceğiz. Çukurova kalkınma ajansı kaynaklarının planlı bir kalkınma için öncelikler doğrultusunda dağıtılması için çalışmalar yürütecektir. ÇKA Kaynaklarının bir bölümünün Kamu Kurumlarına dağıtılmasının amaca uygun olmadığını dile getirip bunun önüne geçmek için ortak çalışmalar yürütülecektir. Ortak hareket etmek için Bölge Dernekleri ve federasyonumuzla ortak çalışmalar yapılacaktır.
Havza Ekonomisi ve yatırımları için Osmaniye-Hatay ve Kahramanmaraş İllerini içine alan DASİFED ile ortak çalışmalar yapılacaktır.Konya-Kahraman-Taşucu Liman bağlantısı demiryolu için Meram kalkınma ajansı ve bölge STK’ları ile ortak lobi faaliyetleri yürütülecektir. "dedi.a

 
 
25 Ocak 2018 Perşembe 19:07
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak04:12
  • Güneş05:55
  • Öğlen12:55
  • İkindi16:39
  • Akşam19:35
  • Yatsı21:05
 
 
Anket
.
 
İddaa
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Malatyaspor
2
2
0
0
6
2
Kayserispor
2
1
1
0
4
3
Konyaspor
2
1
1
0
4
4
Galatasaray
1
1
0
0
3
5
Başakşehir
1
1
0
0
3
6
Kasımpaşa
1
1
0
0
3
7
Beşiktaş
1
1
0
0
3
8
Trabzonspor
2
1
0
1
3
9
Fenerbahçe
2
1
0
1
3
10
Sivasspor
2
1
0
1
3
11
Bursaspor
2
0
1
1
1
12
Antalyaspor
2
0
1
1
1
13
Erzurum BB
1
0
0
1
0
14
Çaykur Rizespor
1
0
0
1
0
15
Akhisar Bld.Spor
1
0
0
1
0
16
Alanyaspor
1
0
0
1
0
17
Ankaragücü
1
0
0
1
0
18
Göztepe
1
0
0
1
0
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Tarihte Bugün
1648 - Lens Savaşı: Otuz Yıl Savaşları'nın sonu.
1828 - Paris'te Gioacchino Rossini'nin Kont Ory operasının ilk temsili.
1833 - ABD'de köleler Nat Turner'in liderliğinde ayaklandı.
1866 - ABD başkanı Andrew Johnson, Amerikan İç Savaşı'nın bittiğini resmen ilan etti.
1914 - I. Dünya Savaşı: Alman birlikleri Brüksel'i işgal etti.
1940 - Sürgündeki Rus devrimci Leon Troçki, Mexico City'de saldırıya uğradı ve ertesi gün öldü.
1941 - Yahudiler için Drancy kampının oluşturulması.
1952 - Napoli'de yapılan Avrupa Güzellik yarışmasında Türkiye güzeli Günseli Başar birinci oldu.
1953 - SSCB, hidrojen bombası denediğini resmen açıkladı.
1955 - Fas'ta Berberi birlikleri 77 Fransızı öldürdü.
1960 - Senegal, Mali Federasyonu'ndan ayrıldı ve bağımsızlığını ilan etti.
1968 - Sovyetler 200.000 asker ve 5.000 tankla Prag'a girdi.
1975 - NASA, Viking 1 adlı uzay aracını Mars'a doğru yola çıkardı.
1977 - NASA Voyager 2'yi fırlattı.
1986 - Oklahoma'da Patrick Sherrill adlı bir postacı, 14 iş arkadaşını öldürdü ve intihar etti.
1988 - Sekiz yıl süren Irak-İran Savaşı ateşkesle sona erdi.
1991 - Estonya, SSCB'den ayrıldı.
1993 - Oslo'da gizli pazarlıklardan sonra, İsrailliler ve Filistinliler arasında antlaşma imzalandı.
1998 - ABD, Afganistan'daki bir El-Kaide kampına ve Hartum'daki bir kimya tesisine Cruise füzesi ile saldırı düzenledi. Saldırıların, 7 Ağustos'ta Kenya ve Zambiya'daki ABD elçiliklerinin bombalanmasına misilleme olduğu belirtildi.
2008 - İspanyol havayollarına ait MD-82 tipi bir yolcu uçağı Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı'ndan Kanarya Adaları'na gitmek üzere havalanırken pist dışına çıkarak yandı: 153 kişi öldü,
2009 - Usain Bolt, Dünya Atletizm Şampiyonası 2009'da 19.19 ile Dünya Rekoru'nu yeniledi
636 - -Yarmuk Savaşı: Halid bin Velid komutasındaki Arap güçleri, Suriye ve Filistin'in kontrolünü Bizans İmparatorluğu'ndan aldılar.
917 - Ankiyalus muharebesi: Bulgar Çarı I. Simeon, Trakya'yı Bizanslılardan aldı.
 
Arşiv
 
Bumerang - Yazarkafe
 
Süper Loto
16.08.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu091112354952
 
On Numara
13.08.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu03051415182326273137384850515556586567697576
 
Sayısal Loto
18.08.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu041219303347
 
Şans Topu
15.08.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu032324263102
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji