'Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam İçin Bakliyat'

Ana Sayfa » Güncel » Projeleriye gelen Hasan Engin adaylığını açıkladı.

Projeleriye gelen Hasan Engin adaylığını açıkladı.

10 Şubat'ta gerçekleşecek Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) genel kurulu öncesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Engin MESİAD başkanlığına adaylığını açıkladı.

 
 
Projeleriye gelen Hasan Engin adaylığını açıkladı.

Hasan Engin, adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Son dört yıldır sizin güveninizle Yönetim kurulunda görev aldım. Bu zaman zarfında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Başkan Vekilliği Görevlerinde bulundum. 4 Yıllık çalışma döneminde yaptıklarımızın yanında yapamadıklarımız da oldu."MESİAD büyük bir okul. Bu Okulda birliğin  ve  gücünün çoğulcu yapısından geldiğini  yaşadım. Yönetim Kurulunda kimin olduğu önemli değil, kimin ne yaptığının önemli olduğunu anladım.
Mersin vizyonu ile aykırı düşünenleri birlikte çalışmaya ikna ettiğini, öğrendim.
O nedenle Yönetim Kurulunda Başkanın listesinde olmak yerine, Listenin Başkanı olmayı tercih ettim."dedi

Engin, herkesin başkanı olunabileceğini belirterek, " Yeterki ön açıcı olalım, Yeter ki Mersin için çalışan herkesin önünü açalım ve çalışmanın ortamını yaratalım. Ben yaşananlardan dersler çıkarmaya çalıştım.MESİAD Yönetiminden önce kendi işlerimi geliştirdim, başarılı iş insanı olmaya çalıştım.Son 4 yılda kendi işlerimin yanında MESİAD’da Mersin’de olması gereken projeleri için çalıştım. Bu çalışmalarda bütün yaşamım boyunca öğrendiklerimden daha fazlasını öğrendim ve olgunlaştım."dedi

Bu seçimin MESİAD tarihinde önemli  bir dönüm noktası olacağını belirten Engin,"Seçim biçimi ve sonrasında yaşananlar nedeniyle MESİAD bazı zafiyetler yaşadı. Bunu gidermemiz ve seçim sonrasında çok güçlü bir biçimde yolumuza devam etmeliyiz. Bu yüzden yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olmaya karar verdim."dedi

Adaylık kararını vermeden önce üyelerin çoğunluğuyla ayrı ayrı görüştüğünü belirten Engin, "Büyüklerimizin uyarılarını dinledim ve MESİAD’ın birliği içim elimden geleni yapmaya çalıştım. Her konuda üzerime düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumu bildirdim. Çünkü önemli olan benim Başkanlığım değil, MESİAD’ın birliği ve gücüdür dedim." ifadelerini kullandı.

Engin, "Kendime güveniyorum. MESİAD’ın bütün üyeleri ile ortaklaşarak uyum içinde çalışabileceğime inanıyorum.Bizim dönemimizde karar dayatmaları olmayacaktır. Kararlarımızı birlikte tartışıp olgunlaştırdıktan sonra oy birliği ile karar alıp birlikte uygulayacağımızdan, Yönetimde kim olursa olsun hiçbir sorun yaşanmayacaktır.Mersin için fikir kulübü olma bilinciyle hareket edeceğiz."dedi.

         

     "SEÇİLMEMİZ HALİNDE 3 YILLIK ÇALIŞMA DÖNEMİNDE ÖNCELİKLERİMİZ"

MESİAD Başkan Adayı Hasan Engin,  açıklamasında seçilmesi halinde hayata geçireği projeleri de açıkladı. Projeler ilgili olarak da Engin, "Genel Kurul öncesi ve sonrasında oluşmuş bütün kırgınlıkları gidererek birlik ve beraberlik  içinde, gücümüze güç katacağız. MESİAD çalışmalarında katılımcı olmalarını sağlayacağız. Ortak etkinlikler yaparak üyelerimizin yatay ilişkilerini geliştireceğiz.
-    MESİAD üyelerini Mersin Yöneticileriyle buluşturup sorunların çözümü için uygun ortam yaratacağız.
-    Bütün Yönetim Kurulu üyelerimizi aktif hale getirebilmek için sorumluluk alanları yaratıp, üyelerimizin gücü, bilgi birikimi ve Enerjilerini kullanarak Mersin için sonuç yaratma ortamı hazırlayarak, başarılarını gösterme ortamını yaratacağız.
-    Yönetim Kurulu Toplantılarımız tüm üyelerimize açık olacak onların bilgi ve enerjilerinden yararlanarak, Yönetim Kurulu üyelerinden farksız olarak uyumlu çalışmaları ve başarı göstermelerinin önünü açacağız.
-    Üyelerimiz etik değerler sistemi çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir.
-    Bütün çalışmalarımız üyelerimize şeffaf olarak açık olacaktır.
-    Mersin Üniversitesi ile başlattığımız yılsonu proje pazarı çalışmalarımızı, Toros ve Çağ Üniversiteleriyle genişleterek sürdüreceğiz. Girişimcilik haftasında üyelerimizle öğrenciler arasındaki ilişki geliştirilecektir.
-    Yılın iş insanları değerlendirme ve ödüllendirme çalışmalarına aralıksız devam edeceğiz" dedi

"2. ÖNCELİĞİMİZ MERSİN’İMİZİN BİRLİĞİ VE PROJELERİ OLACAKTIR."

-    Mersin dayanışması için bütün oda, ve birlik Dernekleriyle iyi ilişkiler kurarak güçlü Mersin lobisini yaratmaya çalışacaklarını ifade eden Engin, "MESİAD’ın kuruluşunda öncülük ettiği ve kurucu başkanlığını yaptığı platformlarla dayanışma içinde olacağız.                                                                                                                                                             - - - - Başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerle iyi ilişkiler içinde olacağız. 4. Çevre yolunun açılması, 2 Çevre yolunun Batı aksında Davul tepe-Tece’ ye kadar uzatılması Doğu aksında OSB’ye kadar açılmasını sağlamak için görüşmeler yapacağız.
-    Organize Sanayi Bölgelerini genişleme alanlarının coğrafi işaretlenmesi için MTOSB ve Mersin Büyük Şehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yürüteceğiz.
-    Otoyol- OSB Bağlantı yolunun biran önce başlaması ve alın gişelerinin bu kavşağa alınması için girişimlerde bulunacağız.
-    Tıkanmış olan Küçük Sanayi Sitelerinin önünün açılması için Küçük Sanayi Siteleri Yönetimleri ve Belediyelerle birlikte çalışma yapacağız.
-    Mersin Serbest Bölgesi genişleme alanı ve Bölgede kin mülkiyet sorunlarının çözümü için kurumlarla ortak çalışmalar yürüteceğiz.
-    Yıllardır bekleyen Mersin Merkez 1/5000 ve 1/1000 lik planların tamamlanması için etkin girişimlerde bulunacağız.
-    MESİAD’ın kuruluşu kadar eski ve MESİAD’ın en eski ve en önemli Projesi olan Tarsus kıyı kesimi yatırıma dönüşmesi için çalışmalar hızlandırılacaktır.
-    Mersin ana Konteynır Limanının yatırıma dönüşmesi için bütün kurumlarla iş birliği yaparak ihale edilmesi için çalışacağız.
-    Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı ve Askerlik Şubesi Güneyinde yer alan OYAK arazisinin takasla mülkiyet sorununun çözümü ve kent meydanına dönüşümü için çalışmalar yürütülecektir.   
-    Kar Boğazı Kış Turizmi Akyar, Narlı kuyu, Boğsak, Kargıcak, Ovacık ve Melleç Turizm gelişme bölgelerinin planları tamamlanarak, yatırım için tahsis edilme yollunda çalışmalar yürütülecektir.
-    Turizmi tehdit eden, Balık Çiftliklerinin açık ve derin denizde sürdürmeleri için çalışmalar sürdürülecektir.
-    Nükleer Santral yer seçimindeki yanlışlık tespitimizi anlatmaya devam edeceğiz.
-    Yerel Yönetimlerin Klasik Hizmetlerini aşarak, toplumun barışı için refah yaratan vizyon hizmetlerinin çoğaltılması için yerel Yönetimlerle iş birliği yapacağız. Kentsel dönüşüm sağlıklı yürütülmesi için destek hizmetleri yürüteceğiz."dedi.

"3. ÖNCELİĞİMİZ BÖLGEMİZİN REFAHI İÇİN ORTAK ÇALIŞMALAR YÜRÜTECEĞİZ"

Bölgenin refahı için ortak çalışmalar yürüteceklerini belirten Engin, "Çukurova Sifed içinde birlikte olduğumuz Adana STK’ları iyi ilişkiler yürüteceğiz. Çukurova kalkınma ajansı kaynaklarının planlı bir kalkınma için öncelikler doğrultusunda dağıtılması için çalışmalar yürütecektir. ÇKA Kaynaklarının bir bölümünün Kamu Kurumlarına dağıtılmasının amaca uygun olmadığını dile getirip bunun önüne geçmek için ortak çalışmalar yürütülecektir. Ortak hareket etmek için Bölge Dernekleri ve federasyonumuzla ortak çalışmalar yapılacaktır.
Havza Ekonomisi ve yatırımları için Osmaniye-Hatay ve Kahramanmaraş İllerini içine alan DASİFED ile ortak çalışmalar yapılacaktır.Konya-Kahraman-Taşucu Liman bağlantısı demiryolu için Meram kalkınma ajansı ve bölge STK’ları ile ortak lobi faaliyetleri yürütülecektir. "dedi.a

 
 
25 Ocak 2018 Perşembe 19:07
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Yurt içinde ikamet eden 24 milyon 804 bin kişi seyahate çıktıTrafiğe kayıtlı araç sayısı Aralık ayı sonu itibarıyla 22 218 945 oldu
Ocak ayı enflasyon rakamları belli olduKDV sistemi değişiyorToroslarda yüzme kursları başladıToroslar’da, Yapılandırma Başvuruları BaşladıGüneş Doğarken İşçilerle Sabah MesaisindeTarih, doğa, deniz, güneş, müzik ve dans kansere karşı birleştiİçel Soroptimist Kulübü, 'Obezite ile Savaş' semineri düzenledi.Bisiklet durursa hayat dururTarsus Sev’in Robotik Takımı’na İki Ödül BirdenMobbing ve Hukuksal Boyutu Ele Alındı
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:43
  • Güneş07:18
  • Öğlen13:06
  • İkindi16:10
  • Akşam18:34
  • Yatsı19:58
 
Anket
.
 
İddaa
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
22
14
4
4
46
2
Galatasaray
22
14
2
6
44
3
Fenerbahçe
22
12
8
2
44
4
Beşiktaş
22
11
8
3
41
5
Kayserispor
22
9
8
5
35
6
Sivasspor
22
10
4
8
34
7
Trabzonspor
22
8
9
5
33
8
Göztepe
21
9
6
6
33
9
Kasımpaşa
22
8
5
9
29
10
Malatyaspor
22
7
7
8
28
11
Bursaspor
22
7
6
9
27
12
Akhisarspor
22
7
6
9
27
13
Antalyaspor
22
6
6
10
24
14
Gençlerbirliği
21
5
7
9
22
15
Konyaspor
22
5
6
11
21
16
Alanyaspor
22
6
3
13
21
17
Osmanlıspor
22
5
4
13
19
18
Karabükspor
22
3
3
16
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Tarihte Bugün
1600 - Peru'daki Huaynaputina yanardağı Güney Amerika tarihindeki en şiddetli patlamayla püskürdü.
1807 - ABD eski başkan yardımcısı Aaron Burr vatana ihanet iddiasıyla tutuklandı.
1861 - Rusya'da toprağa bağlı kölelik yasaklandı.
1878 - Thomas Edison fonografın patentini aldı.
1881 - Kansas'ta tüm alkollü içecekler yasaklandı.
1915 - I. Dünya Savaşı: Gelibolu muharebeleri başladı.
1915 - İtilaf devletleri'nin Çanakkale'ye denizden yaptıkları saldırı püskürtüldü.
1925 - Telsiz tesisi hakkındaki kanun çıktı. Türkiye'de radyonun kurulması TBMM'de kabul edildi.
1928 - Amacı yoksul kadınlara yardım etmek olan "Himaye-i Etfal Kadın Yardım Cemiyeti" kuruldu. Cemiyetin adı 1938'de Yardım Sevenler Derneği olarak değiştirildi. Mevhibe İnönü derneğin fahri başkanıydı.
1932 - Halkevleri kuruldu. 1951'de Demokrat Parti hükümeti tarafından kapatıldı.
1945 - II. Dünya Savaşı: Iwo Jima muharebesi. Yaklaşık 30.000 ABD askeri Batı Pasifik'teki Iwo Jima adasına çıktı. Japon ordusunun şiddetli direnişi ile karşılaşan ABD birlikleri adada kontrolü ancak bir ay sonra sağlayabildiler.
1947 - İstanbul'da et giderek pahalılaşıyor; İstanbul Belediyesi halkı et boykotuna çağırdı.
1956 - Türkiye-Macaristan milli futbol maçı Mithatpaşa Stadı'nda oynandı. Türkiye Macaristan'ı 3-1 yendi.
1957 - Türk Ordusu'nun ilk kadın doktor subayı Sema Aran göreve başladı.
1959 - Londra Konferansı sona erdi. İngiltere Kıbrıs'ın bağımsızlığını tanıdı. İngiltere, Türkiye ve Yunanistan, Kıbrıs'ta garantör devlet oldu. Bağımsızlığın resmi olarak ilan edilmesi 16 Ağustos 1960'da oldu.
1968 - Larnaka uluslararası havaalanındaki bir uçak kaçırma olayına, Kıbrıslı yetkililerden izin almaksızın müdahale etmeye kalkan Mısır komando birliğinin 15 üyesi, Kıbrıs milli muhafızları tarafından öldürüldü.
1972 - Güvenlik güçleri, sabaha karşı Fındıkzade ve Arnavutköy'de operasyonlar düzenledi. Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi (THKP-C ) üyesi Ulaş Bardakçı öldürüldü.
1975 - Devlet Sinema Televizyon Enstitüsü kuruldu.
1985 - İspanya havayollarına ait Boeing 747 tipi bir yolcu uçağı Oiz dağlarına (İspanya) çarparak düştü: 148 kişi öldü.
1985 - William J. Schroeder, yapay kalp takıldıktan sonra hastaneden taburcu edilip evine gönderilebilen ilk hasta oldu.
1985 - Türk aktör Haluk Bilginer'in de rol aldığı BBC pembe dizisi ünlü EastEnders'ın ilk bölümü İngiltere'de yayımlandı. Dizi halen devam etmektedir.
1985 - Cumhurbaşkanı Kenan Evren bozuk ilaç yapanlar için " Bu adamların kafasını koparmak lazım" dedi.
1986 - SSCB Mir uzay istasyonu'nu uzaya gönderdi.
1994 - Libya'da şeriat uygulamasına geçildi; İslami takvim uygulanmaya başlandı.
1994 - Haftalık Newroz gazetesi yayımlanmaya başladı.
1994 - Adalar Belediye Başkanı ANAP'lı Recep Koç Büyükada vapur iskelesinde uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü. İki kişi de yaralandı. Recep Koç'u, kaçak yapısını yıktırdığı Osman Özgen adlı bir vatandaşın öldürdüğü bildirildi.
1997 - İran'ın Ankara Büyükelçisi Bagheri, Sincan'da düzenlenen Kudüs gecesindeki konuşmaların ardından, artan tepkiler nedeniyle ülkesine gitti.
1997 - Başbakan Tansu Çiller Meclis'te mal varlığı soruşturmasından aklandı.
1998 - Rusya'dan Türkiye'ye boru hattı ile doğalgaz getirecek Mavi Akım Projesi için müteahhit firmalar arasında anlaşma imzalandı.
2001 - Milli Güvenlik Kurulu'nun Çankaya Köşkü'nde yapılan şubat ayı toplantısında, Başbakan Bülent Ecevit, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile yaşadığı tartışma nedeniyle toplantıyı terk etti.
2008 - Küba lideri Fidel Castro görevinden ayrıldığını açıkladı.
 
Arşiv
 
Bumerang - Yazarkafe
 
Süper Loto
15.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu060719405354
 
On Numara
12.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu02040912131524252636383940424356575868707479
 
Sayısal Loto
17.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu030508323536
 
Şans Topu
14.02.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu011125283006
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji