Mersin 6. Uluslararası Narenciye Festivali hazırlıkları sürüyor.

Ana Sayfa » Güncel » Velilerin tercihi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi

Velilerin tercihi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi

Bölgenin en iyi eğitim kurumlarından birisi olan Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi, eğitim alan çocuklar kadar velilerini de mutlu ediyor. Okulu seçmelerinde; ekonomik olması, kalitesi, güvenliği, öğretmenleri gibi farklı nedenler gösteren velilerin ortak buluştuğu nokta ise çağdaş, Atatürkçü eğitim anlayışı…

 
 
Velilerin tercihi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi

Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi, eğitim anlayışı ve kalitesiyle bölgenin en iyi eğitim kurumlarından birisi olmaya devam ediyor. Ekonomik olmasının yanında güvenli, tecrübeli öğretmenleri ve sosyal imkânlarıyla öne çıkan okul, çağdaş ve Atatürkçü eğitim anlayışı ile velilerin en çok tercih ettiği kurum olarak öne çıkıyor.

2016-2017 eğitim öğretim yılında eğitim hayatına başlayan Bakım Evine çocuklarını getiren veliler her platformda bu memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Veliler, okulu tercih etme nedenlerini, çocuklarında gözlemledikleri değişimleri, hangi yönlerin kendilerini etkilediğini anlattılar.

 

 

DENİZ ELA KÖK’ÜN ANNESİ ELİF KÖK

 

Burayı tercih etme nedeniniz neydi?

Aslen Mersinliyiz ama görev nedeniyle il dışından geçen sene geldik. Araştırırken belediyenin böyle bir hizmeti olduğunu öğrendik. Büyük bir şans eseri kızımızı yazdırdık. Buranın en güzel yanı birçok kurum bunu ticarete dönüştürürken burada bu yok. Tamamen çocukların okul öncesi eğitimini iyi alması öğretmenler tarafından amaçlanılmış durumda. Tabii ki Atatürk ilkelerine uyan ve Cumhuriyetçi çocuklar yetiştirmek istiyoruz ama maalesef bu tarz kurumlar günümüzde artık pek yok. Tercih edebildiğimiz sürece de bu yönde terciler yapacağız.

 

Çocuğunuz peki mutlu mu onun gelişimdeki farklıklar nedir?

Çocuğumun eve mutlu dönmesi benim için önemli. Bir buçuk senedir kızımız burada geçen yılki öğretmenimizde iyiydi. Bu senede yeni öğretmenimizden memnununuz. Zaten okul müdürümüz Nezaket Hanım gerçekten başarılı bir öğretmen. Çocuğumun motor gelişimi dâhil olmak üzere birçok konuda gelişimini görüyoruz. Eşimde bende okulumuzdan çok memnunuz. Bir anne ve baba için önemli olan çocuğunun mutluluğudur. Çocuklarımız bu okulda mutlu, birbirlerini tanıyorlar. Aile gibi olmuşlar. Benim çocuğum sadece kendi öğretmeni ve sınıfını değil tüm öğretmenleri ve öğrencilerini tanıyor. Bunlar sosyalleşme açısında önemli konular.

 

Teknik İmkanlarını nasıl buluyorsunuz.?

Okula zaten geldiğimiz zaman lokasyonu, bahçe planlaması ve hayvanat bahçesinin olması çok güzel düşünülmüş. Serviler bahçeye bırakıyor, bahçeden alıyorlar. Binanın mimarisi de çok iyi. Sınıflarımızın hepsi bahçeye açılıyor. Güvenlik görevlileri aileleri tanıyor ve asla teyit almadan bir başkasına çocuk teslim edilmiyor. Öğretmenlerimizde bu konuda çok titizler.

 

 

HİRA FATMA ÇANDIR’IN ANNESİ NURAY ÇANDIR

 

Burayı tercih etme nedeniniz neydi?

Anaokulu öğretmeni bir arkadaşım aracılığıyla Nezaket öğretmenden bahsettiler. Biz bir kolej de sanmıştık ama kendisi buradaymış. Şimdi çocuğumuzun ikinci senesi ve çok memnunuz.

 

Çocuğunuz peki mutlu mu onun gelişimdeki farklıklar nedir?

Kızım önceden farklı bir kolejdeydi ve buranın iki katı fiyatındaydı. Ama doğruyu söylemek gerekirse buranın eğitimi daha iyi kızımın buraya başlamasından sonra motor ve sosyal becerilerinde birçok gelişim gözlemledik. Ve asıl güzel olan ise Atatürkçü bir okul olması. Çocuğumuz Atatürk sevgisi ile büyüyor.  Keşke buranın ilkokulu da olsa, ortaokulu da olsa hatta lisesi olsa hep burada devam etse çocuğumuz.

 

Teknik imkanlarını nasıl buluyorsunuz.?

Çok çok iyi, kolejlerden çok daha iyi. Çocukların burada bahçesi var. Hayvanları görerek tanıyorlar. Öğretmenleri de çok. Kendi adıma konuşmak gerekirse okulumuzdan çok memnunuz.

 

İlk defa birine Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk gündüz Bakım Evini nasıl anlatırsınız?

Birçok arkadaşıma tavsiye ettim. Gerek eğitim anlamında gerek güven anlamında. Ve hepsi de burayı tercih etti.

 

ENGİN AKYILDIZ’IN ANNESİ HİLAL TUTAYSALGIR

 

Burayı tercih etme nedeniniz neydi?

Okulda üçüncü yılımız. Üç yıl önce il dışından gelmiştim. Nezaket Hanım benim öğretmenim, onu arayıp çocuğumu güvenli bir göze bırakmak istiyorum dedim. Kendisi buradan bahsetti. Ve kayıt için başvuru yaptık. Benden okul öncesi öğretmeniyim ama kendi çocuğumu bu kadar güvenip kendi okuluma bırakamam.

 

 

Teknik İmkanlarını nasıl buluyorsunuz.?

 Okulumuzun fiziksel koşulları çok güzel, öğretmenlerimizin donanımları çok iyi. Güvenlik açısından gerçekten çok titizler. Sadece çocuklarımıza değil bizlere de seminerler düzenleniyor. Geçen sene Baba Eğitimi vardı. Babamız katıldı ve çok memnun kaldık. Keşke ilkokulu da olsa, ortaokulu da olsa hatta lisesi olsa bizde çocuğumuzu güvenle bıraksak…

 

Çocuğunuz peki mutlu mu onun gelişimdeki farklıklar nedir?

Benim oğlum yemek konusunda zordu. Burada tüm yemekleri yemeğe başladı. Okula giderken mutlu ki bu çok önemli. Sosyal etkinlikleri çok fazla olan bir okul. Başta buradaki idareciler dışında, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da çok teşekkür ederiz. Çocuklarımızı güvenli bir göze bırakmanın huzurunu bize yaşattıkları için. Oğlum sabah servise binmek için bekliyorsa bu benim için yeter. Çocuğum burada mutlu ve benimde aklımda soru işareti yok bunlar anne ve babalar için önemlidir. Her anne için evladı özeldir. Benim oğlumda benim için özel, çocuğumu ben buraya gözü kapalı bir şekilde bırakabiliyorum.

 

 

İlk defe birine Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk gündüz Bakım Evini nasıl anlatırsınız?

Her anne için evladı özeldir. Benim oğlumda benim için özel, çocuğumu ben buraya gözü kapalı bir şekilde bırakabiliyorum.

 

 

EGE ARES TİMUÇİN’İN BABASI TİBET TİMUÇİN

 

Burayı tercih etme nedeniniz neydi? Okulumuzu nasıl duydunuz?

Okulun açılışından bu yana takip ediyorum. Hatta açılış törenine de katıldık. Fiziki alt yapıyı gerektiren tüm koşulların olması bizim karar vermemize etken oldu. 4 senedir çocuğumuz burada. 2 yaşından beri Almanya’da yaşadım. O yüzden iyi eğitim ve alt yapıyı biliyorum. Dolasıyla burada kendimi Avrupa’da gibi hissettim. Fizik alt yapı birinci sırada ikincisi de farkı yaratan insanlar. Güven ve kalite bir arada olunca sonuç ortaya çıkıyor. Burada kar amacı olmadığı için geri dönüş çok olumlu oluyor.

 

Çocuğunuz peki mutlu mu onun gelişimdeki farklıklar nedir?

Piramidin başından müdürümüz Nezaket Hanımdan, öğretmenlerimize kadar herkes çok bilgili. Çocuğum mutlu benim için en önemli olanda budur. Mutlu olunca çocuk zaten gelişim anlamında kendini tamamlıyor. Önemli olan mutlu çocukların gelişmesi.

 

Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk gündüz Bakım Evinde şu eksik diyeceğiniz bir şey var mı?

Yok. Gerçekten yok ama. Her şey düşünülmüş. Fiziki alt yapı olarak Mersinde en iyi okul öncesi eğitim kurumu burası benim görüşüm bu şekilde.

 

HASAN ALİ ÖZCAN’IN BABASI KEMAL ÖZCAN

 

Burayı tercih etme nedeniniz neydi?

Biz uzun süre araştırdık. Çocuğumuz bu sene başladı. Burayı tercih etmemizin en önemli sebebi temizlik ve öğretmenlerinin aydın, nitelikli kişiler olması.

 

İlk defa birine Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk gündüz Bakım Evini nasıl anlatırsınız?

Temizlik konusunda gerçekten titizler. Çocuğumuz sağlıklı bir ortamda. Çocukların burada bahçesi ve hayvanat bahçesi var. Güvenlik anlamında çok iyi bir okul. Biz biraz titiz bir araştırma yaptık ve okulumuzdan çok memnunuz.

 

Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk gündüz Bakım Evinde şu eksik diyeceğiniz bir şey var mı?

Kendimi bulmak için düşünmeye de versem, yok. Her şey çocuklar için özenle düşünülmüş. Teşekkür ederiz.

 

 
1 Ekim 2018 Pazartesi 08:31
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Yurt içinde ikamet eden 24 milyon 804 bin kişi seyahate çıktıTrafiğe kayıtlı araç sayısı Aralık ayı sonu itibarıyla 22 218 945 oldu
Ocak ayı enflasyon rakamları belli olduKDV sistemi değişiyorToroslarda yüzme kursları başladıToroslar’da, Yapılandırma Başvuruları BaşladıGüneş Doğarken İşçilerle Sabah MesaisindeTarih, doğa, deniz, güneş, müzik ve dans kansere karşı birleştiİçel Soroptimist Kulübü, 'Obezite ile Savaş' semineri düzenledi.Bisiklet durursa hayat dururTarsus Sev’in Robotik Takımı’na İki Ödül BirdenMobbing ve Hukuksal Boyutu Ele Alındı
 
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:10
  • Güneş06:44
  • Öğlen12:37
  • İkindi15:45
  • Akşam18:10
  • Yatsı19:33
 
Anket
.
 
İddaa
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
8
6
0
2
18
2
Başakşehir
8
4
3
1
15
3
Beşiktaş
8
4
3
1
15
4
Kasımpaşa
8
5
0
3
15
5
Trabzonspor
8
4
1
3
13
6
Antalyaspor
8
4
1
3
13
7
Konyaspor
8
3
3
2
12
8
Malatyaspor
8
3
3
2
12
9
Göztepe
8
4
0
4
12
10
Alanyaspor
8
4
0
4
12
11
Ankaragücü
8
3
1
4
10
12
Sivasspor
8
2
3
3
9
13
Kayserispor
8
2
3
3
9
14
Bursaspor
8
1
5
2
8
15
Fenerbahçe
8
2
2
4
8
16
Çaykur Rizespor
8
1
4
3
7
17
Akhisar Bld.Spor
8
1
2
5
5
18
Erzurum BB
8
1
2
5
5
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Tarihte Bugün
1867 - ABD, Alaska'yı Rusya'dan 7,2 milyon dolar karşılığında alarak topraklarına kattı.
1892 - Chicago ve New York arasında ilk uzun telefon hattı açıldı.
1898 - ABD, Porto Riko'nun sahibi oldu.
1908 - Belçika Kongo Hür Devletini ilhak etti.
1912 - I. Balkan Savaşı başladı.
1912 - Trablusgarp Savaşı'nı sona erdiren Uşi Antlaşması imzalandı.
1920 - Saimbeyli'nin kurtuluşu
1920 - Türkiye Komünist Fırkası, Ankara'da resmen kuruldu.
1922 - İngiliz yayın kuruluşu BBC (British Broadcasting Company, sonradan British Broadcasting Corporation) kuruldu.
1936 - Atatürk, Ankara Hipodromu'nda at yarışlarını izledi.
1943 - Ulvi Cemal Erkin ve Necil Kazım Akses, Berlin'de başarılı bir konser verdi.
1944 - Sovyetler, Çekoslovakya'yı işgal etti.
1954 - Texas Instruments şirketi ilk transistörlü radyoyu üretti.
1959 - III. Akdeniz Oyunları Beyrut'ta yapıldı. Türkiye serbest güreş milli takımı 8 sıklette birinci oldu.
1967 - Sovyetler Birliği'nin fırlattığı Venera 4 uzay aracı Venüs gezegenine ulaştı ve Dünya dışında bir gezegenin atmosferini inceleyen ve gezegenler arası yayın yapan ilk araç oldu.
1968 - Dünya Olimpiyat Komitesi, iki zenci atleti (Tommie Smith ve John Carlos) madalya töreni sırasında kara güç selamı verdikleri gerekçesiyle cezalandırdı.
1976 - Başbakan Süleyman Demirel, Fırat nehri üzerindeki Karakaya Barajı ve hidroelektrik santralının temelini attı.
1977 - Filistin'li gerillaların Somali'nin Mogadişu havaalanına kaçırdığı Lufthansa yolcu uçağını basan GSG-9 Alman anti-terör timi, korsanları öldürüp 86 rehineyi kurtardı.
1979 - Balgat katliamının iki sanığı Mustafa Pehlivanlı ve İsa Armağan idama mahkum edildi. 10 Ağustos 1978'de Ankara Balgat'ta solcuların gittiği 4 kahve taranmış, 5 kişi ölmüş, 11 kişi yaralanmıştı.
1982 - 574 sanıklı Ankara Dev-Yol davası başladı: 186 kişi idam istemiyle yargılanıyor.
1988 - Tuzla'da 7 Ekim'de Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) üyesi olduğu öne sürülen dört kişi öldürüldü. Olaya karışan 16 polise 56'şar yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
1989 - Doğu Almanya lideri Erich Honecker istifa etti.
1991 - Azerbaycan, Sovyetler Birliği'nden bağımsızlığını ilan etti. İlk defa 28 Mayıs 1918'de bağımsız olan dünya Azerileri, bugünü "Cumhuriyet günü" olarak kutluyorlar.
1993 - Yunanistan'da Andreas Papandreou'nun ikinci başbakanlık dönemi başladı.
1996 - Gazeteci Metin Göktepe'nin gözaltında dövülerek öldürülmesiyle ilgili dava Aydın'da başladı.
1996 - Yargıtay, Yaşar Kemal'e verilen 1 yıl 8 aylık hapis cezasını onadı.
2002 - Fildişi Sahili'nde bir ay süren çatışmaların ardından isyancılarla hükümet birlikleri arasında ateşkes yürürlüğe girdi.
2007 - Eski Pakistan başbakanı Benazir Butto, 8 yıllık sürgünün ardından döndüğü ülkesinde bombalı bir saldırıya hedef oldu. 126 kişinin öldüğü ve 248 kişinin yaralandığı saldırıdan Butto yara almadan kurtuldu.
2008 - güzel bir cumartesi günüydü ve bundan sonra hayatıma çıkmamacasına girecek olan insanı o gün tanıdım 599 gün geçmesine ramen ohala ilk günkü gibi hayatımın en güzel yerinde
 
Arşiv
 
Bumerang - Yazarkafe
 
Süper Loto
11.10.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu071324353944
 
On Numara
15.10.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu01081424253541464748495051535459606567737778
 
Sayısal Loto
17.10.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu051726273038
 
Şans Topu
17.10.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu061819262705
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji