Lego serisiyle geliştirilen robotlar Forum Mersin’de canlanıyor

Şehrin buluşma noktası Forum Mersin, büyük küçük herkesin keyifli bir gün geçireceği hem teknolojik hem eğlenceli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Tüm Mersinliler, 15 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 13.00’te Sanatçılar Meydanı’nda Techno Kids Hayvanların Dünyası Sergisi’ne davetli!

Lego serisiyle geliştirilen robotlar Forum Mersin’de canlanıyor

Techo Kids ve Aktivite Merkezi işbirliğiyle Forum Mersin’de gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında çocuklar LEGO Education tarafından geliştirilen WEDO serisi ile geliştirdikleri robotları, hayvanları ve araçları özel bir yazılımla hareket ettirecekler. Etkinlikte farklı okullardan Forum Mersin’e gelecek 6-10 yaş arası çocuklar Lego ile hazırladıkları projeleri ve sunum posterlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Ayrıca yine çocuklardan oluşan takımlar, rengarenk kıyafetleriyle ve görsel bir şölenle teknoloji ve bilim tanıtım sergisini düzenleyecek.

Techno Kids, teknoloji ve bilgi çağının sunduğu olanakları çocuklarla paylaşan, geleceğin yaratıcı beyinlerini ortaya çıkaran, yeteneklerini keşfeden, onlara yeni yetenekler kazandıran çağın gereklerine ve getireceklerine hazırlıklı olmalarını sağlayan bir bilim ve teknoloji merkezi olarak anılıyor.

Forum Mersin Sanatçılar Meydanı’nda gerçekleştirilecek bu renkli aktiviteye büyük küçük tüm Mersinliler davetli.14 Nisan 2017 Cuma 11:04

http://www.inovatifhaber.com/haber/lego-serisiyle-gelistirilen-robotlar-forum-mersinde-canlaniyor-14619.html