Forum Mersin AVM’den çocukları geçmişle buluşturacak atölye çalışması

Düzenlediği etkinliklerle Mersin’in çekim merkezi haline gelen Forum Mersin AVM, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda çocukların çok eğleneceği bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor.

Forum Mersin AVM’den çocukları geçmişle buluşturacak atölye çalışması

Şehrin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin AVM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak pazar günü saat 14.00’te Sanatçılar Meydanı’nda çocukların çok eğleneceği “Plaktan Saat Yapım Atölyesi” etkinliğini düzenliyor.

7-12 yaş grubu çocuklara açık olacak etkinlikte çocuklar eski plaklardan yapacakları duvar saatleriyle geçmişin anılarıyla tanışacak. 45’lik ve 30’luk plakların kullanılacağı atölye çalışmasında çocuklar, kendilerine verilecek plaklar üzerine sevdikleri çizgi film kahramanlarının, hayvanlarının ve sayıların figürlerini yapıştırarak kendilerine özel bir tasarım ortaya çıkaracak. Daha sonra çocuklar, hazırladıkları tasarımlara AVM çalışanlarının yardımı ile saat mekanizmasını, akrep ve yelkovanı takacak.

Bu etkinlik sayesinde çocuklar, sadece eğlenmekle kalmayacak aynı zamanda, bu saatleri odalarının duvarına asarak zamanlarını kendi elleriyle yaptıkları bir tasarımla takip etme mutluluğunu da yaşayacak.20 Nisan 2017 Perşembe 08:45

http://www.inovatifhaber.com/haber/forum-mersin-avmden-cocuklari-gecmisle-bulusturacak-atolye-calismasi-14640.html