Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk Saygı ve Minnetle Anıldı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 79. yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Mersin’de de törenle anıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk Saygı ve Minnetle Anıldı

Cumhuriyet Alanında başlayan Anma Töreni’ne Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra, Mersin Milletvekili Hacı Özkan ve Serdal Kuyucuoğlu, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,  mülki ve askeri erkân, il protokolü,  sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, gaziler, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.


 
Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından, saatler dokuzu beş geçeyi gösterdiğinde kamu kuruluşları, limanda demirli gemiler ve balıkçı tekneleri ile diğer araçların siren ve klakson sesleri eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Akabinde hep birlikte coşkuyla okunan İstiklal Marşımızla birlikte şanlı Bayrağımız göndere çekildi.


 
Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleşen çelenk sunma töreninin ardından Vali Ali İhsan Su ve eşi Zeliha Su Hanımefendi Kültür Merkezi’nde devam eden programa birlikte katıldılar. Programda ilk olarak Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından hazırlanan “Atatürk ” konulu fotoğraf sergisi gezildi. Milli Eğitim Müdür Vekili Kutlu Tekinbaş’ın “10 Kasım Atatürk’ü Anma” konulu konuşması sonrasında öğrenciler tarafından şiirler okundu.


 
TRT Çukurova Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan “10 Kasım Atatürk’ü Anma” konulu multivizyon gösterisi ile devam eden program; Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun Atatürk’ün Sevdiği Şarkıları seslendirmesi ve   Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nün “Atatürk’ü Anıyoruz” adlı gösterisinin ardından sona erdi.10 Kasım 2017 Cuma 20:06

http://www.inovatifhaber.com/haber/cumhuriyetimizin-kurucusu-buyuk-onder-ataturk-saygi-ve-minnetle-anildi-15406.html