TURAB Lübnan Temsilcisi T.C.Beyrut Büyükelçisini Ziyaret Etti.

TURAB Lübnan temsilcisi İmad Ahmad El İssa ve beraberinde Lübnan'lı iş adamlarından kurulu bir heyet ;Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl tarafından kabul edildiler.

TURAB Lübnan Temsilcisi  T.C.Beyrut Büyükelçisini Ziyaret Etti.

Lübnan temsilcisi İmad Ahmad El İssa Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği Derneği çalışmaları ve Mersin'de yapılan 1.Türk-Arap Ekonomi Zirvesi hakkında ekselans Büyükelçi bilgilendirmiş ve TURAB'ın Lübnan'da gerçekleştireceği II..zirve çalışması ile Türkiye ve Arap Ülkeleri ile ticari ilişkileri aktif olarak geliştirilmesini hedef aldıklarını belirtti.

T.C Beyrut Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl,derneğin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti belirterek ,en kısa zamanda dernek yöneticileri ile tanışmak ve görüşme arzularını iletti.

T.C Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl,Kurban bayramı tatilini takiben TURAB'ın Lübnan'da 27-29 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenmesi öngörülen "II.Türk -Arap Ekonomi Zirvesi "projesinin ele alınacağını belirttiler.Bu zirve'de TURAB kurumsal yapısını ,projelerini ve yapmayı planladıkları ticari çalışmaları Lübnan'lı Bakan'lara,Ticaret Odalarına , iş adamlarına daha ayrıntılı bir şekilde anlatmalarının daha faydalı olacağını belirten Ekselans Büyükelçi   ilgili Devlet protokolunun 'da bu zirvede yer almalarının etkili ve faydalı olacağını açıkladı.

T.C Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl ,TURAB'ı ticaret odası yetkilileri ve tüm protokol ile tanıştıracağını ,Lübnan'da 27-29 Ocak 2019 tarihinde yapılacak II.Türk -Arap Ekonomi Zirvesinde Türkiye Lübnan arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi bağlamında her iki tarafın yasalarını ve hangi ürünlerin bu ticarete konu edileceğinin öğrenileceğini de açıkladı.

Türkiye'de Ticaret Bakanın değişmesine bağlı olarak   Lübnan'la ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda yeni kararlar beklendiğini açıkladı.

Lübnan hükümetinin bazı Türk mallarına koyduğu ambargo'nun ülkeler arası ticarete zarar verdiğini açıklayan Ekselans Büyükelçi,TURAB Lübnan Temsilciliğinin bu ambargonun kaldırılması konusunda girişimlerini beklediğini açıkladı.

 

T.C Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl son olarak TURAB'ın 27-29 Ocak 2019 II.Türk Arap Ekonomi Zirvesi projesi ile Türkiye Lübnan ticari ilişkilerinin daha güçleneceğine inandığını belirtti.

Daha sonra İmad Ahmad El İssa başkanlığındaki TURAB heyeti,T.C Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl'ın da davetli olduğu ,Trablus'ta Türk Lübnan Dostluk Derneği'nin düzenlediği ve 15 Temmuz Demokrası günü ile ilgili bir anma törenine katılmak üzere toplantıyı sona erdirdiler.9 Ağustos 2018 Perşembe 14:15

http://www.inovatifhaber.com/haber/turab-lubnan-temsilcisi--tcbeyrut-buyukelcisini-ziyaret-etti-16488.html