Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 20:07
 
Başkan Gültak, Mgc Yeni Yönetimini Ziyaret Etti
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; 9 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşen olağanüstü genel kurul sonrası, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanlığı’na seçilen R. Kaya Tepe ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi
 Başkan Gültak, Mgc Yeni Yönetimini Ziyaret Etti

Buluşmada ilk söz alan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Kaya Tepe, ziyareti nedeniyle Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a teşekkür etti. MGC’nin; 1975 yılında kurulduğunu ve bugün itibariyle 353 üyesi bulunan MGC’de, 120 gazetecinin sarı basın kartı; 70 civarı sürekli sarı basın kartı sahibi gazeteci olduğunu, kadın gazeteci sayısının da 60 olduğunu belirtti. Gazetecilerin; tüm Türkiye’de olduğu gibi Mersin’de de zor şartlar altında çalışmak zorunda kaldığını kaydeden MGC Başkanı Kaya Tepe, 9 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşen olağanüstü genel kurul sonrası göreve geldiklerini, yaşanan sıkıntıların aşılması noktasında çalışmalar yapacaklarını söyledi.

 

Tepe; “Devraldığımız bayrağı, daha da yükseklere taşıyacağız”

MGC Başkanı Kaya Tepe; “Geçmişte görev alan arkadaşlarımızın bize devrettiği bayrağı daha da yukarılara taşımaya çalışacağız. Yönetimimiz, geçmiş ile geleceği harmanlayan bir yönetim oldu. Bizler, ahde vefaya inanan insanlarız. Bu anlamda, geçmişten aldığımız tecrübeyi, yeni yönetimde bulunan genç arkadaşlarımızla harmanlayıp daha güzel bir yönetim şekli oluşturmaya çalışacağız. Bu anlamda kurumlar arası diyalogun da artarak devam edeceğine inanıyorum. Tekrar hoş geldiniz, şeref verdiniz” diye konuştu.

 

Başkan Gülkak; “Yeni yönetime başarılar diliyorum”

MGC yeni yönetimini tebrik eden ve başarılar dileyen Başkan Mustafa Gültak, MGC genel kuruluna katıldığını hatırlattı, Eski Bakan ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’ın selamlarını iletti. Başkan Gültak; “Güzel ve demokratik bir yarış oldu. Sonuçta da bir kişi kazanacaktı ama aslında 4 kişi kazandı. Evet, bu tür yarışlar güzeldir ama sonrasında birlik ve beraberliği sağlamak daha da önemlidir. Burada da en fazla görev, yeni yönetime düşüyor. Yeni yönetimin diğer gazetecileri de kucaklaması gerekiyor.

Geçmişte görev almış başkan ve yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Cemiyeti, daha güzel ve iyi noktalara taşıyacağınıza inanıyorum. Ekibiniz çalışkan ve tecrübeli. Yıllardır bu işin içindesiniz, Mersin’ tanıyorsunuz, sorunları biliyorsunuz. Gazetecilerin, televizyoncuların ve radyocuların sorunlarını biliyorsunuz. Diyalog konusunda, hem iktidar hem diğer partilerle kopukluk yaşayacağınızı zannetmiyorum. Akdeniz Belediyesi olarak var gücümüzle, başta Sayın Lütfi Elvan Bakanımız, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız olmak üzere; hem belediye hem de siyasiler olarak yeni yönetimin yanındayız” dedi.

 

“Gazetecilerin çalışma koşullarının zor ve ağır olduğunu biliyorum”

Basının; demokrasinin vazgeçilmez ayaklarından bir tanesi olduğunu kaydeden Başkan Mustafa Gültak, “Hürriyetin, adaletin yaşaması ve insanların gündemden haberdar olabilmesi için çok kutsal bir meslek gazetecilik. O nedenle bu mesleğin de en iyi şekilde Mersin’de yapılabilmesi gerekiyor. Aksi takdirde demokrasiden bahsedilemez.

 

Tabi gazetecilerin çalışma koşullarının da zor ve ağır olduğunu biliyorum. Bu açıdan, göreve geldiğim günden beri, gücümün yettiğince ve bütçemin de üzerine çıkarak hem yerel gazetelere, televizyon ve radyolara destek vermeye çalıştım. Bu desteği arttırıp devam edeceğimizi de ifade etmek istiyorum. Yeni yönetiminiz hayırlı olsun. Başarılı olacağınıza inanıyor, sizleri tekrar tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Akdeniz Belediye Başkan Mustafa Gültak, Ataş Yerleşkesi ile Barış, Bahçe Mahmudiye mahallelerinde gerçekleşecek olan Kentsel Dönüşüm Projeleri ve Mersin Millet Bahçesi ile ilgili gazetecilerin yönelttiği sorulara yanıt verdi, projelerde gelinen süreci anlattı. Kentsel dönüşümün; sadece Akdeniz’in değil tüm Mersin’in sorunu olduğuna değinen Başkan Gültak, kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçmesinde; basının, üniversitelerin, STK’lar ve yöre derneklerinin desteğini almak istediklerini de dile getirdi.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: , Başkan, Gültak,, Mgc, Yeni, Yönetimini, Ziyaret, Etti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
 Başkan Gültak, Mgc Yeni Yönetimini Ziyaret Etti
 Başkan Gültak, Mgc Yeni Yönetimini Ziyaret Etti
Yorumlar
Haber Yazılımı