Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 18:03
 
Mersin Barosu 200 Öğrenciye Eğitim
Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi, Silifke Milli Eğitim Müdürlüğü ve Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Bürosu işbirliğinde, Silifke İlker-Eren Çevik Anadolu Lisesinde öğrencilere suç türlerini ve bilişim suçları konusunda eğitim verildi.
GÜNCEL Haberi
Mersin Barosu 200 Öğrenciye Eğitim

Silifke Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi, öğrenciler ve öğretmenlerin katılımıyla 24.02.2020 tarihinde gerçekleşen eğitimde, çocuk suçlarından sorumlu Cumhuriyet Savcısı Elif Büşra Emirza ve Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Temsilcisi İslam Kurthan Açıkbaş tarafından 200 öğrenciye, liselerde en çok karşılaşılan suç türleri, siber zorbalığı, bilinçsiz teknoloji kullanımının nasıl suça sürüklediği, cinsel istismar ve iftira suçlarının sonuçları, kurgusal örneklerle anlatıldı. Öğrencilere ayrıca, sosyal medya, yazılı - sözlü tehdit, şantaj ve istismar gibi olayların hukuki sonuçları hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

 

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, her geçen gün artan çocuk suç oranlarının azalmasına katkı sunmak amacıyla, gerek Mersin merkezde, gerekse tüm ilçelerdeki okullarda eğitim çalışmalarını, ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde sürdüreceklerini söyledi.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mersin, Barosu, 200, Öğrenciye, Eğitim,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mersin Barosu 200 Öğrenciye Eğitim
Mersin Barosu 200 Öğrenciye Eğitim
Mersin Barosu 200 Öğrenciye Eğitim
Yorumlar
Haber Yazılımı