Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 16:48
 
MESİAD 12. Yılın İş İnsanı Ödül Töreni 18 Ocak'ta.
18 Ocakta ödüllerin verileceği MESİAD 12. Yılın İş İnsanı Ödül Töreni kapsamında basın toplantısı düzenlendi. MESİAD Başkanı Hasan Engin "İnanıyoruz ki bu zor ortamda, büyük özveri ile gerçekleştireceğimiz ödül törenimiz, iş insanlarımıza moral ve motivasyon sağlayarak, bir arada bulunup iletişimlerini tazelemelerine katkı sunacaktır." dedi
EKONOMİ Haberi
MESİAD 12. Yılın İş İnsanı Ödül Töreni 18 Ocak'ta.

Basın toplantısında konuşan MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, 2018 yılının özellikle siyasi ve ekonomik olaylar açısından çok hareketli bir sene olduğunu belirterek, " Gümrük ve ticaret savaşları buna bağlı korumacı politikalar neticesinde dünyanın birçok bölgesinde finansal sorunlar yaşanmaya başladı. Ülkemizde de daralan piyasalar birçok işletmeyi etkilemiştir. Finansal sıkıntıların yaşandığı bu durumda iflas eden her işletme, kendisinden ürün alan-veren birçok ticari kuruluşu ağır şekilde etkiledi. Zaman kayıp etmeden, bu işletmelerin yeniden ticarete kazandırılması önemlidir.

MESİAD olarak Haziran, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yaptığımız çağrılarda finansal sorunların en erken Küçük İşletmeleri etkilediğini; işletmelere sahip çıkılması gerektiğini belirtmiştik. Nitekim Hükümetiz bu hafta yaptığı açıklamalarda; kredi kartı borcunu ödeyemeyenlere, KOBİ’lere ve esnafa düşük faizli kredi verileceğini belirtti. Bu durum kısa vadeli de olsa piyasaların rahatlamasını sağlayacaktır. Uzun vade de ise yeni düzenlemelerin yapılması şüphesiz bu durumu atlatmamıza vesile olacaktır."dedi

Engin, sadece ülkemizin değil, dünya ülkelerinde de benzer sorunlar yaşandığına işaret ederek, " İş dünyası olarak; yaşadığımız bu zor günlerde, hayallerimizi ve umutlarımızı kaybetmeden, yaşanılan bu sürecin geçici olduğunun farkına varmalıyız.

MESİAD olarak inanıyoruz ki; Sanayici ve üreticilerimiz; kısa süre içerisinde toparlanıp, panik yapmadan, birlik, beraberlik içinde, ülkemizin kalkınmasına her zaman olduğu gibi direk katkı sunacaktır.

Devletimizden de beklentimiz; herkesi kucaklayarak coğrafyamızın her köşesinde yaşayan vatandaşımıza, eşit gelir dağılımları pay ederek, tüm bu olumsuzlukların üstesinden gelmesidir. Ekonomik açıdan başarılı olmanın temel ilkesi; birlikte ve birbirini destekleyerek hareket etmektir. Finans kuruluşları, iş insanları ve devletimizin üçlü uyum içinde çalışması gücümüzü arttıracaktır.

Yatırımcıların ülkemizi tercih etmesi için ihtiyaç duyulan, ekonomi, adalet ve demokraside reformlar yapılmalıdır. Güçlü demokrasi ve hukuk sisteminin olduğu ortamları seçen sermaye, bu gelişmeler ışığında, potansiyeli yüksek ülkemize gelmeye başlayacaktır. Dışarıdan ülkemize gelen her yatırım sayesinde ticaretimiz ve üretimimiz gelişecektir. Yeni bir cazibe merkezi yaratmalıyız." dedi

Engin, yeni iş insanlarını üretim ve yatırıma teşvik etmek, önceki yatırımcıları onure etmek, vergi ödemelerinde, istihdam ve yatırımda öne çıkanları ödüllendirmek adına başlattığımız Yılın İş İnsanı Ödül Töreninin, bu yıl 12’ncisini düzenlemekte olduklarını ifade ederek, "İnanıyoruz ki bu zor ortamda, büyük özveri ile gerçekleştireceğimiz ödül törenimiz, iş insanlarımıza moral ve motivasyon sağlayarak, bir arada bulunup iletişimlerini tazelemelerine katkı sunacaktır.Ödül komitemiz yaklaşık 3 aylık titiz bir çalışma neticesinde Ödül alacak firmaları belirlemiştir.

Ödülleri belirlerken MESİAD Ödül komitesi, iş akış şeması içerisinde, 13 ilçe Belediyesinden, Kaymakamlıklardan ve odalardan yazılı öneri almıştır. Bu vesile ile; MESİAD Ödül Komitesi’nde bulunan başta Ödül komitesi başkanı Rıdvan Arıç’a, Ramazan Öz’e, Mehmet Avcılar’a, Bedrettin Gündeş’e ve Zeynep Aykın Keskin’e çalışmalarından ötürü teşekkür etmek istiyorum. "dedi

Bu yıl Ödül Komitesinin belirlediği ve 18 Ocakta ödüllerin verileceği kategoriler şu şekilde:

MESİAD YILIN İŞ İNSANI ÖDÜLÜ                                       :

MESİAD YILIN MARKASI ÖDÜLÜ                                      

MESİAD YILIN İŞ İNSANI GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLÜ               

MESİAD YILIN İŞ İNSANI TEŞVİK ÖDÜLÜ                          

MESİAD YILIN ÇEVRE VE ENERJİ ÖDÜLÜ                          

MESİAD YILIN ONUR ÖDÜLÜ                                            

MESİAD YILIN HİZMET ÖDÜLÜ

MESİAD 12. Yılın İş İnsanı Ödül Töreni  18 Ocak 2019 Cuma günü saat:18.00’da,Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: MESİAD, 12., Yılın, İş, İnsanı, Ödül, Töreni, 18, Ocak'ta.,
Yorumlar
Haber Yazılımı