Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 17:07
 
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın, orman talanı çığlığı
Belediye sınırları dışında orman arazileri ve hazine arazileri üzerinde haksız şekilde arazi kullanımı, orman kesimi, işgallerin giderek arttığını söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Tarhan görevde bulunduğu sürede Eski Mezitli mahallesinde orman kesilerek arazi kıyımı ile bahçe yapımını devam ettirmek isteyenler olduğundan başlayarak bir dizi haksız eylemlere rastladıklarını ifade etmiştir.
GÜNCEL Haberi
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın, orman talanı çığlığı

Eski Mezitli'de eski yılların alışkanlığından olarak ormanı bir gecede kesen veya kesenler yasaların boşluğundan da yararlanarak cezasız kalmışlardır. Çevlik’le, Bozon mahallesinde orman alanlarını katledilerek veya kesilerek özel mülkiyete dönüşen alanlar yaratılmıştır. Esenbağlar mahallesinde hazineye ait imarlı arsa Orman Kadastrosu sonucu özel mülkiyete konu olmuştur. İlgili yerlere Mezitli Belediyesince sorun iletilmesine karşın iptal yönünde sonuç alınamamıştır.

 

Geçtiğimiz günlerde Kuyuluk Bölgesi Çankaya mahallesi semtinde de orman alanında ağaçlar kesilerek ceviz fidanı dikildiği tespit edilmiştir. Aynı mahallede geçmişte de orman içinde sera yapılmış olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, konuyu bu kez de müdahele etmeleri için Orman Bölge Müdürlüğüne bildirdiklerini ifade etmiştir.

Belki de kimi çevrelerin siyasal görüşlerine dayanarak 84 milyonun hakkı olan Hazine ve Orman arazilerini talan etmelerinden bıktıklarını, çığlıklarını duyuramadıklarını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan tüm siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunarak herkesin bu talana dur demesini beklediklerini ifade etmiştir.

 

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mezitli, Belediye, Başkanı, Neşet, Tarhan’ın,, orman, talanı, çığlığı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın, orman talanı çığlığı
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın, orman talanı çığlığı
Yorumlar
Haber Yazılımı