Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 15:35
 
Mezitli’de Uluslararası Yoga Günü Etkinliği
Birlemiş Milletler tarafından 2014 yılında Türkiye'nin de içinde bulunduğu 177 ülkenin desteğiyle Uluslararası Yoga Günü ilan edilen 21 Haziran’da Mezitli’de Yoga Günü düzenlendi.
GÜNCEL Haberi
Mezitli’de Uluslararası Yoga Günü Etkinliği

Korona virüsü tedbirleri kapsamında bu yıl sınırlı sayıda katılımın olduğu etkinlik, Mezitli Belediyesi Güneş Park Enerji Kompleksi'nde yapıldı. Mezitli Belediyesi yoga eğitmeni Sabiha Canbolat önderliğinde gerçekleştirilen etkinlik belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak paylaşıldı.

 

İlginç görüntülere sahne olan ve güneşin dağların arasında kaybolduğu saatlere denk gelen etkinlikte, katılımcılar yarım saat boyunca nefes egzersizi ve meditasyon yaparak dinginlik sağladı.

 

Geçtiğimiz yıl Hindistan başkonsolosluğu ile birlikte geniş katılımlı bir etkinlik düzenlediklerini söyleyen Başkan Tarhan, "Bu sene korona virüsü nedeniyle Güneş Park Kompleksi içersinde daha dar katılımlı bir etkinlik düzenlemek durumunda kaldık. Sağlıklı bir toplum için sporu ve yogayı sevdirmek istiyoruz. Bundan sonra yogayı sokaklarda, parklarda, meydanlarda yapmak, yogayı bir yaşam biçimi haline getirmek istiyoruz. Bugün aynı zamanda Dünya Güneş günü. Aslında hepsi bir bütün. Spor da, sağlık ta, temiz enerji de birbirini destekleyen ve gelişmiş toplumların olmazsa olmazları. Bizim tek ihtiyacımız olan şey sevgidir. Sevgisizliği çözmemiz gerekir. İşte bunun yollarından birisi de insanı ruhen rahatlatan yogadır" diye konuştu.

 

Yoga ile Türk toplumunun yeni yeni tanışmaya başladığını belirten Başkan Tarhan, Down Cafe'de yoga kurslarının devam ettiğini belirterek, vatandaşların katılmasını umduklarını söyledi. Başkan Tarhan, başta içerisinde bulunduğumuz Korona virüsünün etkileriyle birlikte, insanlarımızı sıkıntıya sokan, ekonomik, ruhsal sıkıntıların yoga ile aşılabileceğini ifade etti.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mezitli’de, Uluslararası, Yoga, Günü, Etkinliği,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mezitli’de Uluslararası Yoga Günü Etkinliği
Mezitli’de Uluslararası Yoga Günü Etkinliği
Mezitli’de Uluslararası Yoga Günü Etkinliği
Mezitli’de Uluslararası Yoga Günü Etkinliği
Yorumlar
Haber Yazılımı