Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 13:19
 
Sunay, KKTC'nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramını Kutladı
Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği (TURAB) Genel Başkanı Canan Sunay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramının 45. Yıl dönümünde bir mesaj yayınlayarak, Kıbrıs Türklerinin Barış ve Özgürlük Bayramı'nı kutladı.
GÜNCEL Haberi
Sunay, KKTC'nin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramını Kutladı

Mesajında Kıbrıslı Türklerin uğradığı baskı ve zulmü ortadan kaldırmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleştirilen harekat ile adada yaşayan halkların tümüne barış ve huzur getirdiğini ifade eden Sunay, " 20 Temmuz’da Kıbrıs Türkleri Ada’da barıştan ve çözümden yana tavır sergileyerek, birlik ve dayanışma içinde her türlü baskı ve yıldırmalara karşı, hak ve hürriyet mücadelesinden vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır.“Bu zorlu mücadele Türkiye Cumhuriyeti Devleti,  Kıbrıs Türk halkını hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Bu günlere uşalmasında ve gelece güvenle bakmasında Türkiye Cumhuriyeti her zaman yanlarında olacaktır.  Kıbrıs Türk halkının da , geçmişte yaşananları bir daha yaşamaması için, kendilerine düşen göreve, egemen varlığına ve KKTC Devletine, her koşulda sahip çıkacağına inanıyoruz.

TURAB Topluluğu olarak, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 45. yıldönümünü kutlar, canları pahasına barış ve özgürlükte vazgeçmeyen şehitlerimize Allahtan rahmet dileriz”" dedi. 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Sunay,, KKTC'nin, 20, Temmuz, Barış, ve, Özgürlük, Bayramını, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı