Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 13:26
 
Sunay,24 Temmuz ʹGazeteciler ve Basın Bayramı'nı Kutladı.
Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği (TURAB) Genel Başkanı Canan Sunay,24 Temmuz ʹGazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Sunay,24 Temmuz ʹGazeteciler ve Basın Bayramı'nı Kutladı.

Sunay, mesajında şunları söyledi:

Özgür Türk basını 112. yıldan beri Türk milletinin, kamuoyunun haber alma hakkının temsilcisidir.

TURAB Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği topluluğu olarak   ,Türk Basınında sansürün kaldırılışının 112.yıldönümünü olan 24 temmuz gününde, tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”'nı kutluyoruz.

Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışını benimseyen,toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde görevini yerine getiren basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Basın, Milletin Müşterek Sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır. Ülkemizde ve kentimizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, gazete dergi yazarlarının değerli fikirleri ile aydınlandığımız şerefli basın dünyasının özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerden dolayı kutlar,yaşayan basın mensuplarını saygı ile selamlar ve başarılar diler ebediyete intikal etmiş olan basın mensuplarını rahmetle anarız.

     

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Sunay,24, Temmuz, ʹGazeteciler, ve, Basın, Bayramı'nı, Kutladı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı