‘Mersin Yerel Basın Çalıştayı’ Düzenlendi

Güncel 05.09.2023 - 11:00, Güncelleme: 05.09.2023 - 11:00
 

‘Mersin Yerel Basın Çalıştayı’ Düzenlendi

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal'ın öncülüğünde kurulan "Mersin Bizim Platformu" ilk çalıştayını basın mensuplarıyla "Mersin Yerel Basın Çalıştayı" başlığıyla gerçekleştirdi

Mersin Bizim Platformu ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti iş birliğiyle düzenlenen "Mersin Yerel Basın Çalıştayı"nda çıkacak sonuçlar MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal tarafından ekim ayında TBMM'nin açılmasıyla birlikte Meclis'e sunulacak. "Mersin Bizim Platformu" başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, Mersin'in tüm sektörel sorunlarının ve eksikliklerinin tespit edilip çözümü için "Mersin Bizim Platformu" nu kurduklarını söyledi. Milletvekili Uysal "Biz göreve gelmeden önce adaylık sürecimizde yaptığımız ilk iş şehrin tüm sektörlerinin sıkıntılarını belirlemek oldu. Bunun için tüm Mersinli hemşehrilerimizin kentin gelişimi ve sorunlarının ortadan kaldırılması için kurmuş olduğumuz "Mersin Bizim Platformu"na destek vermesi gerekiyor. İlk çalıştayımızı siz değerli basın mensuplarımızla gerçekleştirmek istedik. Öğrendim ki bu çalıştay sizin için düzenlenen ilk çalıştaymış. Bunun mutluluğunu yaşadığımı belirtmek istiyorum.  şeklinde konuştu. MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal "Mersin Yerel Basın Çalıştayı" sayesinde Mersin basın lobisini oluşturmayı hedeflediklerini söyleyerek "Şimdiye kadar siz bizi desteklediniz. Peki biz basın sektörü için neler yapabiliriz? İşte bunun için bu çalıştayı gerçekleştiriyoruz. Mersin basın lobisini oluşturduktan sonra sektörün en belirgin sorunlarını ortadan kaldıracak sonuçları ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunacağım. Siz bizim için çok kıymetlisiniz. Katıldığınız için teşekkür ediyorum. Cemiyet başkanımız Rüstem Kaya Tepe'ye verdiği koşulsuz destek için de minnettarım." ifadelerine yer verdi. "Mersin Yerel Basın Çalıştayı"nın ikincisinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirmek istediklerini de sözlerine ekleyen MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal her zaman basını desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı R. Kaya TEPE, yapmış olduğu konuşmada, bu tür programların, Mersin Basını'nın yaşamış olduğu ve kronikleşmiş problemlerin çözümü noktasında hayati önem taşıdığını belirtti. Tepe, gazetecilerle birlikte gerçekleştirilen çalıştayda ortaya çıkan problemlerin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gündeme gelerek çözüme kavuşturulması, Anadolu Basını'nın içinden geçtiği zorlu çalışma koşullarında nefes aldırıcı bir etki yaratacağını söyledi. Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından Nişantaşı Eğitim Vakfı eğitmeni Dr. Öğr. Üyesi Hakan TAN tarafından "Dijital Medya Çalışmaları ve İnternet Gazeteciliği" sertifikalı eğitim verildi. "Mersin Yerel Basın Çalıştayı"nın ikinci oturumunda ise yerel basının sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu. "Mersin Bizim Platformu" tarafından ilki basın mensupları için düzenlenen "Mersin Yerel Basın Çalıştayı" tamamlandıktan sonra her sektör içinde çalıştaylar devam edecek. Diğer çalıştaylar ise şöyle; "Mersin Tarım Çalıştayı, Tarsus İl Çalıştayı, Mersin Turizm ve Kültür Çalıştayı, Mersin Lojistik Çalıştayı, Mersin Sanayi ve Ticaret Çalıştayı"                                                                                                                                                    
Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal'ın öncülüğünde kurulan "Mersin Bizim Platformu" ilk çalıştayını basın mensuplarıyla "Mersin Yerel Basın Çalıştayı" başlığıyla gerçekleştirdi

Mersin Bizim Platformu ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti iş birliğiyle düzenlenen "Mersin Yerel Basın Çalıştayı"nda çıkacak sonuçlar MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal tarafından ekim ayında TBMM'nin açılmasıyla birlikte Meclis'e sunulacak.

"Mersin Bizim Platformu" başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, Mersin'in tüm sektörel sorunlarının ve eksikliklerinin tespit edilip çözümü için "Mersin Bizim Platformu" nu kurduklarını söyledi.

Milletvekili Uysal "Biz göreve gelmeden önce adaylık sürecimizde yaptığımız ilk iş şehrin tüm sektörlerinin sıkıntılarını belirlemek oldu. Bunun için tüm Mersinli hemşehrilerimizin kentin gelişimi ve sorunlarının ortadan kaldırılması için kurmuş olduğumuz "Mersin Bizim Platformu"na destek vermesi gerekiyor. İlk çalıştayımızı siz değerli basın mensuplarımızla gerçekleştirmek istedik. Öğrendim ki bu çalıştay sizin için düzenlenen ilk çalıştaymış. Bunun mutluluğunu yaşadığımı belirtmek istiyorum.  şeklinde konuştu.

MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal "Mersin Yerel Basın Çalıştayı" sayesinde Mersin basın lobisini oluşturmayı hedeflediklerini söyleyerek "Şimdiye kadar siz bizi desteklediniz. Peki biz basın sektörü için neler yapabiliriz? İşte bunun için bu çalıştayı gerçekleştiriyoruz. Mersin basın lobisini oluşturduktan sonra sektörün en belirgin sorunlarını ortadan kaldıracak sonuçları ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunacağım. Siz bizim için çok kıymetlisiniz. Katıldığınız için teşekkür ediyorum. Cemiyet başkanımız Rüstem Kaya Tepe'ye verdiği koşulsuz destek için de minnettarım." ifadelerine yer verdi.

"Mersin Yerel Basın Çalıştayı"nın ikincisinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirmek istediklerini de sözlerine ekleyen MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal her zaman basını desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı R. Kaya TEPE, yapmış olduğu konuşmada, bu tür programların, Mersin Basını'nın yaşamış olduğu ve kronikleşmiş problemlerin çözümü noktasında hayati önem taşıdığını belirtti. Tepe, gazetecilerle birlikte gerçekleştirilen çalıştayda ortaya çıkan problemlerin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gündeme gelerek çözüme kavuşturulması, Anadolu Basını'nın içinden geçtiği zorlu çalışma koşullarında nefes aldırıcı bir etki yaratacağını söyledi.

Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından Nişantaşı Eğitim Vakfı eğitmeni Dr. Öğr. Üyesi Hakan TAN tarafından "Dijital Medya Çalışmaları ve İnternet Gazeteciliği" sertifikalı eğitim verildi.

"Mersin Yerel Basın Çalıştayı"nın ikinci oturumunda ise yerel basının sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

"Mersin Bizim Platformu" tarafından ilki basın mensupları için düzenlenen "Mersin Yerel Basın Çalıştayı" tamamlandıktan sonra her sektör içinde çalıştaylar devam edecek.

Diğer çalıştaylar ise şöyle;

"Mersin Tarım Çalıştayı, Tarsus İl Çalıştayı, Mersin Turizm ve Kültür Çalıştayı, Mersin Lojistik Çalıştayı, Mersin Sanayi ve Ticaret Çalıştayı"                                                                                                                                                  

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve inovatifhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.