Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 12:04
 
Arslan ailesine beraat kararı.
Mersin’in en önde gelen iş adamlarından olan Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Arslan ve Uluslararsı Bakliyat Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Arslan'a beraat kararı verildi.
GÜNCEL Haberi
Arslan ailesine beraat kararı.

Mersin'in sevilen ve saygı duyulan iş dünyasının insanları yapılan yargılama sonunda beraat ettiler. Haklarında kırk çeşit iftira, ve kumpasın gündeme taşındığı Mersin'in sevilen iş adamı Arslan ailesi fertleri, haklarındaki suçlamalardan beraat ettiler.

Mersin’in en önde gelen iş adamlarından olan Arbel A.Ş Onursal kurucu Başkanı Mahmut Arslan, Arbel A.Ş Kurucu Başkanı Hasan Arslan ve Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Arslan'a geçen yıl Temmuz ayında operasyon yapılmış ve kamuoyunda yankı uyandırmıştı. Bu operasyonun ardından da 'Silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan' iddianame düzenlenerek aile üyeleri hakkında dava açılmıştı. Davanın üçüncü celsesinin görüldüğü 14.05.2019 tarihinde mahkeme tüm atılı suçlar yönünden sanıklar Mahmut Arslan, Hasan Arslan ve Hüseyin Arslan'ın beraatine karar verdi.

Mersin'de yaptıkları yatırım ile büyük katma değer yaratan ve sadece mersin ekonomisine değil ülke ekonomisine de büyük katkıları olan Arbel A.Ş. ve çok sayıda şirketin sahipleri Arslan ailesi fertleri, kendilerine atılan iftira, kurulan kumpaslardan tek tek beraat kararı alıyorlar.

Yanlarında binlerce insana ekmek kapısı açan Arslan ailesinin başarılı çalışmaları yurt içi ve yurt dışı bir çok çevrelerce kıskanılıyor ve önleri kesilmek isteniyor. Kurulan tuzaklar, kumpaslar, atılan iftira  ve yapılan hakaretler birer birer bozulup helak oluyor.

Mersin'e katkı ve istihdam yönünden binlerce kişiye ekmek kapısını açan Arbel A.Ş'nin  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Arslan, facebook hesabından yaptığı açıklamada;

"Bizlere yapılan suçlamaların ahlaksızca iftiralardan ibaret olduğu mahkemece anlaşıldı ve beraatimize karar verildi.

Bizler hayatımızı üretim yapmaya ve bu suretle memleketimize hizmet etmeye adamış insanlarız. Bize ve bizim gibi vatansever insanlara iftira atmak ülkemize zarar vermektir, hainliktir.

Bu süreçte suçsuzluğumuza inanıp bizlere destek olan kıymetli dostlarımıza da, bir köşede sessizce süreci izleyen sözde dostlarımıza da şükranlarımızı sunuyor, beşeri Adaletin de tecelli etmesi sebebiyle Yüce Allah’a hamd ediyoruz.

Durmak yok, yola devam.." dedi.

Karar ailenin  avukatı Murat ALTINDERE’nin twitter hesabından da kamuoyuna duyuruldu.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Arslan, ailesine, beraat, kararı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı