sayfa içeriği
Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 20:09
 
Başkan Tuna, 'Mersin, Narenciye Kentidir'
Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Türkiye’nin narenciye üretiminin önemli bir bölümünün karşılandığı Mersin’in Uluslararası platformda tanıtımını sağlamak amacıyla düzenlen festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Başkan Tuna, 'Mersin, Narenciye Kentidir'

“Mersin Narenciyedir, Narenciye Hayattır’ sloganı ile bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nde; Toroslar Belediyesi’nin standı bu yıl da ziyaretçilerden tam not aldı.

Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Galatasaray Meydanı’nda iki gün süren ve Mersinlilerin yoğun ilgi gösterdiği festivale; Toroslar Belediyesi, gerek mekan düzenlemesi gerekse gerçekleştirdiği birbirinden renkli ve farklı etkinliklerle yine damgasını vurdu.

Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, narenciye ürünleri ile oluşturulan çeşitli süslemelerin yer aldığı ve ‘Doğaya Açılan Kapı; Toroslar’ sloganı ile dikkat çeken stantta, misafirlerini ağırladı.

Kısa adı TORTEK olan Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları bünyesindeki; resim, cam füzyon, seramik, ebru ve kumaş boyama branşlarındaki atölyelerin de yer aldığı ve adeta görsel bir şölenin sunulduğu festivalde; Başkan Tuna, çocuklar ve vatandaşlarla birlikte faaliyetlere katılırken, ürünler ise günün anısına vatandaşlara hediye edildi.

Standı ziyaret eden vatandaşlarla ve çocuklarla sık sık bir araya gelen ve sohbet eden Başkan Hamit Tuna, Toroslar Belediyesi halay ekibi ile yurt dışından gelen dans gruplarının sunduğu gösterilere eşlik etti ve Mersinli hemşehrileri ile birlikte bolca hatıra fotoğrafı da çektirdi. Başkan Tuna, ziyaretçilere limonata ve portakallı kurabiye ikramında da bulundu.

            Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna,  Türkiye’nin narenciye üretiminin önemli bir bölümünün karşılandığı Mersin’in Uluslararası platformda tanıtımını sağlamak amacıyla düzenlen festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Tuna; “Binlerce vatandaşımıza ev sahipliği yapan festivalin amacına uygun bir şekilde bundan sonraki yıllarda da devam ederek çiftçilerimize büyük katkılar sunması için çalışacağız” dedi.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Başkan, Tuna,, 'Mersin,, Narenciye, Kentidir',
Yorumlar
Haber Yazılımı