Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 10:45
 
İyi Parti Yenişehir Seçim Ofisi Açıldı
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Aydınlıkevler Mahallesi’nde yer alan İYİ Parti Yenişehir Seçim Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
İyi Parti Yenişehir Seçim Ofisi Açıldı

İYİ Parti teşkilatı ile kurdeleyi kesen Kocamaz, “Mersin, bütün oyunlara rağmen Ankara’ya 1 Nisan şakası yapacak ve Mersin’in geleceği ile oynamak isteyenlere, demokrasiyi kendilerine göre yönetmek isteyenlere Mersin’den parlayan güneşle birlikte cevap gönderecek” dedi.

Miting havasında geçen açılışa, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti İlçe Belediyesi Başkan Adayları, İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Turgut Kahraman Turgutkaya, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Herkese ulaşacağız, herkesle kucaklaşacağız”

31 Mart için vatandaşlarla birlikte, omuz omuza yol yürüyeceklerini, Mersin’e verdikleri hizmeti kesintisiz bir şekilde devam ettireceklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Burhanettin Kocamaz, “Herkese ulaşacağız, herkesle kucaklaşacağız. Biz yıllardır söylüyoruz; ‘Derdimiz Hizmet, Sevdamız Memleket’. 25 yılı belediye başkanlığında geride bıraktık. Vatandaşlarımızın, Mersin genelindeki 805 mahalle muhtarımızın çoğunluğunun talebi ve Mersin’i sevenlerin, gönül verenlerin talebi doğrultusunda İYİ Parti’den 31 Mart yolculuğuna çıktık. Ben öyle inanıyorum ki 1994 yılından bu yana vatandaşlarımızla birlik içerisindeyiz. Yine bu birlik Allah’ın izni ile devam edecek. Mersin 2014’ten bu yana bir barış, huzur ve kardeşlik şehri oldu.  Hepinizin desteğine, emeğine, yüreğine ihtiyacımız var” dedi.

“Mersin, makus talihini yenecek demiştik; öyle de oldu”

Göreve başladıkları 1994 yılından bu yana birçok kez önlerinin kesilmeye çalışıldığını ancak yılmadan yollarına devam ettiklerini sözlerine ekleyen Kocamaz, “Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra bizim üzerimize kumpas kurmaya çalıştılar. Ama mahkeme kayıtları ile kumpas tescil edildi. Allah’a şükür alnımız açık, başımız dik. Abdestimizden şüphemiz olmadığı gibi namazımızdan da şüphemiz yok. Dik durmaya devam ediyoruz. Mezara kadar da dik durmaya devam edeceğiz. Bizim olduğumuz yerde sevgi, saygı, barış, huzur, kardeşlik, hizmet olur. Biz olduğumuz zaman Mersin çok daha güzel olur. Geçtiğimiz 5 yıllık dönemi gözümüzün önüne getirdiğimizde hem Türkiye hem Mersin çok çalkantılı zamanlar geçirdi. Şimdi de ekonomik krizle kavruluyor. Bu kadar çalkantılı bir dönemde vatandaşlarımıza ne söz verdiysek hepsini hayata geçirdik. Mersin, farklı olacak dedik. Mersin, makus talihini yenecek demiştik. Öyle de oldu. 95 yıllık döneminde ihmal edilmiş Mersin kırsalı hizmet görecek dedik. Allah’a çok şükür ki söylediğimiz her şeyi gerçekleştirdik. Gerçekleştiremediklerimiz de bizden kaynaklı değil. Gerçekleştirilemeyenler de önümüze çıkan engeller nedeniyle yapılamadı” ifadelerine yer verdi.

“Biz bu işi ibadet aşkıyla yapıyoruz”

Kocamaz, 31 Mart 2019 sonrası için Mersin’de hayata geçirecekleri bütün plan ve projelerinin hazır olduğunu ifade ederek, “Biz bu işi ibadet aşkıyla yapıyoruz. Sizler de Mersin’in önünü kesmeye çalışanlara, ‘ben yaptım oldu’ diyenlere inat, ‘Ben Mersinliyi kale almıyorum’ diyenlere inat, 31 Mart’ta sandıkta en İYİ cevabı verebilmek için bugünden tezi yok çalışmalara başlamak durumundayız. Ben sizlere güveniyorum. Ben tüm Mersin’e güveniyorum. Zaten Mersin’e güvenmeseydim bu yola çıkmazdım. Cenab-ı Allah girdiğimiz her seçimde bizi muzaffer eyledi. Başımızı yere eğdirmedi. Biz de bize güvenenlerin güvenini boşa çıkarmadık. Belediyeyi beytül mal bildik. Her kör kuruşunun peşinden koştuk. Kaynakları en iyi şekilde kullandık. Bunun bir vebal olduğunu bilerek hareket ettik. Belediyecilik hizmetlerimiz döneminde bizimle kimin problemi olmuşsa mutlaka şahsi menfaatine dokunmuştur. Bizden beklediği haksız, hukuksuz, kanunsuz beklentilerine kavuşamamıştır”  diye belirtti.

“Mersin, bütün oyunlara rağmen Ankara’ya 1 Nisan şakası yapacak”

Yeni açılan seçim ofisinde Mersin’i daha iyi yönetebilmek adına çalışmalar yapılacağının ve herkesi kucaklayan bir anlayış benimseyeceklerinin altını çizen Kocamaz, “Partili partisiz her siyasi görüşten, inançtan, kökenden insanlar Burhanettin Kocamaz ve İYİ Parti etrafında kenetlenmeye çalışıyorsa, 25 yıldır alnımızın akıyla sürdürdüğümüz gayretler neticesindedir. Bu seçim büromuz inşallah Mersinimiz için hayırlı olacaktır. Arkadaşlarımızın her gün buraya uğramasını ve görevleri harfiyen yerine getirmesini özellikle talep ediyorum. İlçe adaylarımızın tamamına güveniyoruz. 31 Mart akşamı bütün vatandaşlarımız sandığa gitsin ve güneşin etrafında birleşsin istiyoruz. İnşallah Mersin bütün oyunlara rağmen Ankara’ya 1 Nisan şakası yapacak ve Mersin’in geleceği ile oynamak isteyenlere, demokrasiyi kendilerine göre yönetmek isteyenlere Mersin’den parlayan güneşle birlikte cevap gönderecek. Bu anlayıştaki demokrasiye bir ayar verecek. Daha İYİ bir Mersin’de, İYİlerin etrafında buluşmak üzere” şeklinde konuştu.

Açılışta İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca ve İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Turgut Kahraman Turgutkaya da birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından seçim ofisisin açılışı coşkulu kalabalıkla birlikte gerçekleştirildi.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: İyi, Parti, Yenişehir, Seçim, Ofisi, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı