Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 11:54
 
Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz Genel Kurulʹda yönetime yeniden talip
2018-2020 dönemi seçimli Mersin Barosu Olağan Genel Kurulu öncesi Aday Tanıtım kokteyli gerçekleşti. Mevcut Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, ˮkararlı, güçlü, demokratik, birleştirici bir baroyu birlikte yaratalım.hukuk için,baro için,avukat için yola çıktık ve hazırız.ˮ dedi ve yönetime yeniden talip olduklarını belirtti.
GÜNCEL Haberi
Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz Genel Kurulʹda yönetime yeniden talip

2018-2020 dönemi seçimli Mersin Barosu Olağan Genel Kurulu öncesi Aday Tanıtım kokteyli gerçekleşti. Mevcut Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, ˮkararlı, güçlü, demokratik, birleştirici bir baroyu birlikte yaratalım.hukuk için,baro için,avukat için yola çıktık ve hazırız.ˮ dedi ve yönetime yeniden talip olduklarını belirtti. Baro Lokalinde gerçekleşen aday tanıtım kokteylinde konuşan Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz şunları söyledi: 2018-2020 dönemi seçimli Mersin Barosu Olağan Genel Kurul Aday Tanıtım kokteylimize hepiniz hoş geldiniz.Bilindiği üzere önce baro platformunca yapılan ve meslektaşlarımızın büyük çoğunluğunun katılımı ile gerçekleşen ön seçim neticesinde başkan adayı olarak seçilmiştim. Ardından Baromuzun 9-10 Haziran 2018 tarihindeki Olağan üstü genel kurulunda yapılan seçim neticesinde genel kurulumuzun teveccühü ile Mersin Baro Başkanı seçilmiştim.Seçildiğimiz günden itibaren platform ilkelerimiz doğrultusunda bir başkanlık sergilemeye çalıştım.      

Süreçte diğer kurullarda  göreve talip olan adaylarımızda belirlendi ve bizler bir ekip ruhu ve dayanışması içerisinde,hiçbir ayrım gözetmeksizin MESLEĞE, MESLEKTAŞA, HUKUKA,  İNSAN ve ÇEVRE  HAKLARINA duyarlı bir Baro Yönetimine talibiz. BİZLER ÖNCELİKLE AVUKATIZ VE MESLEĞİMİZİ ONURUNA YAKIŞAN ŞEKİLDE,MADDİ KAYGILARDAN UZAK VE BİR HUKUKÇU VAKARI İLE SÜRDÜRMELİYİZ. Mesleğimize yönelik saldırılar her gün arttığı gibi,meslek sorunlarımız her geçen gün çığ gibi büyümektedir. Her yıl aramıza 400’e yakın meslektaşımız katılmakta,iş sahaları daralırken avukat sayımız hızla artmaktadır.Bir an önce, başta staja kabulde sınav olmak üzere mesleğe kabulde de etkin ve güçlü bir irade ortaya konulmalı ve bunun için de daha hukuk fakültelerine girişte önlemin alınması ve daha fazla hukuk fakültesinin açılmaması yönünde her türlü kamu oyu oluşturulmalıdır.                 

Baro mevcudumuz 2076’ya ulaşmış bulunmaktadır. Bir dönemde 600 civarında stajyer avukatımız staj eğitimini sürdürmekte ve her biri geleceğinden endişe etmektedir.Avukatlar sistematik olarak yoksullaştırılmakta,sadece CMK ve Adli Yardım’dan gelecek,mesleğin onuruna yakışmayan,düşük ücretlere muhtaç edilmeye,ses çıkaramaz hale getirilmeye çalışılmaktadır.                Unutulmamalıdır ki;Avukatlar Cumhuriyetin, Demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin ve bağımsızlığımızın en büyük savunucusudur.Yine yargılamanın en önemli sujesi olan bizlere çok görev düştüğü gibi,bağımsız bir kamu görevi yürütmemiz sebebiyle toplumda en çok medet umulan ve en çok güvenilen BİZLERİZ! Özgürlükler için hukuku savunma derdinde iken, hukukun özgürlüğünü diler hale getirildik.               Biliyoruz ki; temel hak ve özgürlüklerinin engellendiği yerde hukuktan ve hukuk devletinden bahsedilemez.Hukukun devlet otoritesini durdurduğu yerde,hukukun üstünlüğünden söz edilebilir.                  Bireyin temel hak ve özgürlükleri; devlet otoritesi karşısında ancak güçlü bir yargı ve BAROLAR ile güvence altına alınabilir.Kararlı, güçlü, demokratik, birleştirici bir baroyu birlikte yaratalım.Hukuk için,baro için,avukat için yola çıktık ve hazırız.Sizlerin ekibimizin tamamına vereceği destek de bize bu yolda güç ve enerji verecektir. ADAYLAR: YÖNETİM KURULU          : Ece Kovan Demirtaş,Mahçe İnanoğlu Deprem,Bilgehan Yaşa,Burak Can Erden,Kazım Yüksel, Adnan Günbay ve Fatma Demircioğlu Eftekin,Cihan Öktem,Aslı Trak ve Fahrettin GürsoyDENETLEME KURULU  : Seda Şendur Doygun,Rauf Sina Aycan, Cemil Yeral.DİSİPLİN KURULU :Hikmet Nilay Göksu,Nüvit Beydağ, Özgür Aydın,Sadık Zaimoğlu,Rafet ÖzerBAROLAR BİRLİĞİ : Hakan Kendirci,Mutlay Halide Başar, Levent Demir,Mehmet Zeki Demir,H.Kartal Er,Özgür Özbek, Mustafa Selahattin Gül,Erhan Taşmertek

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mersin, Baro, Başkanı, Bilgin, Yeşilboğaz, Genel, Kurulʹda, yönetime, yeniden, talip,
Yorumlar
Haber Yazılımı