Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 16:21
 
Mersin CHP'den, istifalara ilişkin açıklama
Cumhuriyet Halk Partisi’nden toplu istifalar yaşandığı yönündeki haberler hakkında CHP Mersin İl Başkanlığından açıklama geldi.
SİYASET Haberi
Mersin CHP'den, istifalara ilişkin açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi’nden toplu istifalar yaşandığı yönündeki haberler hakkında CHP Mersin İl Başkanlığından açıklama geldi.

CHP İl Başkanı Adil Aktay'ın yaptığı açıklamada şöyle denildi:

Mersin'de  Cumhuriyet Halk Partisi'nden 276 kişinin istifa ettiği ve İYİ Parti'ye geçtiği yolunda çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.  Söz konusu  kişiler  İYİ Parti'ye üye olmuş olabilirler ancak bu kişilerin CHP üyesi oldukları ve yakın zamanda partiden istifa ettikleri iddiası bütünüyle masa başında üretilmiş bir kurgudur. Bizim kayıtlarımıza göre böyle toplu bir istifa durumu kesinlikle söz konusu değildir.  

Konuyla ilgili toplantıda, CHP'den istifa ettiği belirtilen 276  kişiyi temsilen yalnızca 10  kişiye  İYİ Parti rozeti takılmıştır. Rozet takılan isimlerin dahi önemli bir bölümünün partimizle herhangi bir ilişkisi yokken,  geri kalan ve ortada görülmeyen 266  kişinin  de  belgesiz, kanıtsız "Cumhuriyet Halk Partili vatandaşlar" olarak nitelenmesindeki niyet ortadadır.  Demokratik ve şeffaf bir siyaset anlayışında böyle niyetlere,  böyle usullere yer yoktur, olmamalıdır. 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Mersin'deki gücü ortadadır.  Sayın Vahap Seçer'in Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak ilan edilmesiyle birlikte bu gücümüze güç katacak yeni bir sürece adım atmış bulunuyoruz. Kısa süre içerisinde ilçe belediye başkan adaylarımızı ve belediye meclis üyesi adaylarımızı da ilan ederek Mersin'de yeni bir sayfa açma yolunda tam kadroyla çalışmalarımızı hızlandıracağız.  Hiç kimseyi ayırmadan, dışlamadan, Mersin'i tüm renkleri, tüm zenginlikleriyle bütünleştireceğiz.  Hep birlikte, Mersin’i mutlu ve huzurlu bir geleceğe  taşıyacağız. 

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mersin, CHP'den,, istifalara, ilişkin, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı