Haber Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 18:30
 
Mersin şehitlerini son yolculuklarına uğurladı
Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda olumsuz hava koşullarından etkilenerek donarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel Mersin'de ve Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen de memleketi Silifke'de toprağa verildi.
GÜNCEL Haberi
Mersin şehitlerini son yolculuklarına uğurladı

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda olumsuz hava koşullarından etkilenerek donarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel Mersin'de ve  Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen de  memleketi Silifke'de toprağa verildi.

Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen Dibek camisindeki törenin ardından Yeşilovacık Osmanlı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel de getirildiği Arpaçsakarlar'daki babaevinden alınarak Muğdat Camiine getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omuzunda cenaze arabasında alındı ve Mersin Şehitliği'nde toprağa verildi.

Buradaki törene Vali Ali İhsan Su, milletvekilleri Alpay Antmen, Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, siyasi parti temsilcileri, belediye başkanları, şehidin anne babası Ahmet ve Sebahat Türkel ile ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mersin, şehitlerini, son, yolculuklarına, uğurladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı