sayfa içeriği
Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 20:49
 
Mersin Üniversitesi Rektörlüğü'nden Tıp Fakültesi Hastanesi hakkında açıklama
Mersin Üniversitesi Rektörlüğü son günlerde kamuoyunda yer alan ve TBMM gündemine taşınan Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada "Üniversite Hastanemiz öncesinde olduğu gibi bundan sonra da yaşanan tüm zorluklara rağmen kaliteli ve kesintisiz bir şekilde sağlık hizmeti vermeye devam edecektir."denildi
GÜNCEL Haberi
Mersin Üniversitesi Rektörlüğü'nden Tıp Fakültesi Hastanesi hakkında açıklama

Mersin Üniversitesi rektörlüğünden yapılan açıklama şöyle:

Son günlerde kamuoyunda yer alan ve TBMM gündemine de taşınan hastanemiz ile ilgili bazı iddialara ilişkin Rektörlüğümüz tarafından açıklama yapma gerekliliği doğmuştur.

Tıp Fakültemiz tüm anabilim ve yan dalları ile eksiksiz ve kaliteli bir eğitim hizmeti vermektedir. Bu özellikleri nedeni ile Türkiye’nin akredite olmuş tıp fakültelerinden biridir.

Üniversite hastanemiz de kuruluşundan bugüne gerek ilimiz gerek bölgemizde kaliteli ve kesintisiz sağlık hizmeti vermektedir. Son yıllarda hizmet çeşitliliğini arttırarak 750 yatak kapasitesi ve yoğun bakım ünitelerine Tüp Bebek Merkezi, Göz Bankası, Uyku merkezi, İnme Merkezi gibi özellikli birimleri eklemiş, yenilenen Koroner Anjiografi ve Kemoterapi Üniteleri ile hizmet kalitesini arttırmış, El Cerrahisi konusunda bölgemizde referans hastane konumuna gelmiştir. Hedefimiz bu yıl sonu itibarı ile hizmete girmesini beklediğimiz radyoterapi ünitesi ve yakın zamanda tamamlanacak 140 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanemiz ile sadece şehrimiz, bölgemiz için değil sağlık turizmi ile başta komşu ülkeler için olmak üzere uluslararası ciddi bir sağlık merkezi olmaktır.

Sağlık hizmetlerinde kullanılan sarf malzemeleri ve hammaddeler önemli ölçüde ithal ürünlerden oluşmaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda döviz kurlarında son dönemde yaşanan dalgalanmaların neden olduğu fiyat istikrarsızlığının bu malzemeleri de etkilemesi kaçınılmazdır. Kamu hizmetinin devamlılığını sağlamaya gayret ederken kaynakların da titizlikle kullanımına özen gösterilmektedir. Ancak, sağlık hizmetlerinin ertelenemez olma ilkesi daima ön planda tutulmakta, hiçbir hizmet iddia edildiği gibi durdurulmamaktadır. Üniversite Hastanemiz öncesinde olduğu gibi bundan sonra da yaşanan tüm zorluklara rağmen kaliteli ve kesintisiz bir şekilde sağlık hizmeti vermeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Mersin, Üniversitesi, Rektörlüğü'nden, Tıp, Fakültesi, Hastanesi, hakkında, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı