Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 16:23
 
MYD Rüştü Aydın’la devam dedi
MYD-Mersin Yazarlar Derneği Olağan 5. Genel kurulunu yaptı. Tek liste halinde gidilen seçimde Başkan Rüştü Aydın güven tazeledi.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
MYD Rüştü Aydın’la devam dedi

Saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması ve açılış konuşmasının ardından okunan faaliyet raporlarının kabul edilmesi ile yapılan seçim oylamasında Rüştü Aydın başkanlığında; Yaşar Yılmaz, Ali Kaplan, Şah İsmail Ateş, Mustafa Yaşar, Habibe Tuna ve Şadan Köse’den oluşan yönetim kurulu, yeni dönemde görev yapacaklar.

Açılış konuşmasında Başkan Rüştü Aydın, geçen üç yıl içersinde okuma ve yazmanın önemine değinerek yazarların eserlerinin tanıtımları, yazma ve okuma konusunda çalışmaların yapılması için etkinlikler düzenlediklerini anlattı.  Kitap Fuarına katılarak yazarlara imza günleri yaptıklarını, yaylalarda geniş halk katılımı ile festivaller düzenlediklerini belirterek gelecek dönemde yapacakları çalışmalardan örnekler vererek konuşmasını tamamladı.

Dilek ve temennilerde konuşan Kanal 33 V Programcısı ve yazarlar derneği üyesi Fatih Alkar’da  yaptığı konuşma ile Başkan Rüştü Aydın’ın çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve  memnun olduklarını belirterek yeni dönemde yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

Verilen güven ve dilek temennilerde yapılan iyi dilekler için konuşmacılara ve tüm üyelere teşekkür eden Başkan Rüştü Aydın,”Uzak yakın demeden her üyemizin gönlünün bizle olmasından memnunun. Buda bizleri mutlu etmiştir. Allah hepinizden razı olsun” dileyerek genel kurula katılanların nezdinde tüm üyelere ve dostlara teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: MYD, Rüştü, Aydın’la, devam, dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı