Haber Detayı
16 Kasım 2018 - Cuma 09:39
 
Narenciye Figürleri Mersin Sokaklarında
Bu yıl 17-18 Kasım tarihleri arasında Mezitli Sahili Galatasaray Meydanı’nda düzenlenecek olan 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında Mersin sokaklarını gezen 10 farklı mobil figür büyük ilgi görüyor.
GÜNCEL Haberi
Narenciye Figürleri Mersin Sokaklarında

“Mersin Narenciyedir, Narenciye Hayattır” sloganı ile düzenlenecek olan 6. Uluslararası Narenciye Festivali kapsamında tanıtım çalışmaları devam ediyor. 17-18 Kasım tarihlerinde Mezitli Sahil Galatasaray Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan festival için hazırlanan 10 mobil figür Toroslar ilçesi, Forum ve Marina AVM’lerinde vatandaşlarla buluştu. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da festival ekibine katılarak, vatandaşlarla birlikte coşkuya ortak oldu.

Dünyanın en büyük 8. narenciye üreticisi olan Türkiye'nin ürettiği narenciyenin yüzde 25'ini Mersin'in karşıladığını ifade eden Mersin Ticaret Borsası ve Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, "Ayrıca ülkemizin gerçekleştirdiği narenciye ihracatının yüzde 35'ini yapan Mersin, bu alanda ilk sırada bulunuyor. 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali ile narenciye ürünlerini bütün dünyaya tanıtmayı, tüketimini özendirmeyi ve marka değerini arttırmayı hedefliyoruz." dedi.

Özdemir, 17-18 Kasım günlerinde tüm Mersinlileri narenciye temalı defileler, ödüllü yarışmalar, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden ünlü şeflerin yapacağı gastro-show'lar, 700'ü aşkın yabancı sanatçının hazırladığı sahne gösterileri ve konserler gibi çok çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği 6. Uluslararası Mersin Narenciye Festivalinin güzelliklerini görmeye ve coşkusunu yaşamaya davet etti.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Narenciye, Figürleri, Mersin, Sokaklarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı