Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 13:04
 
Özyiğit, ‘Yenişehir’in Her Metrekaresini Yeşil Alanlar Ve Spor Alanları İçin Değerlendireceğiz’
CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, çocuklara ve gençlerin faydalanması için kültür, sanat ve spor alanında yatırımlar yapacaklarını belirterek “Yenişehir’in her metrekaresini yeşil alanlar, spor alanları oluşturarak değerlendireceğiz” dedi.
SİYASET Haberi
Özyiğit, ‘Yenişehir’in Her Metrekaresini Yeşil Alanlar Ve Spor Alanları İçin Değerlendireceğiz’

Yenişehir’in daha da gelişmesi için AB projelerinden faydalanacaklarını söyleyen Özyiğit,  “Hali hazırda bir fikir odamız var. Bu odada eğitimli, donanımlı arkadaşlarımız fikir üretiyor, proje üretiyor. İnanıyorum ki 5 yıl sonunda Yenişehir’in adını dünyada duyuracağız” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, iş insanlarıyla kahvaltıda buluştu ve nasıl bir Yenişehir hedefleri olduğunu anlattı.

Konuşmasına, seçimler ve siyasal dengeler üzerine değerlendirmeler yaparak başlayan Abdullah Özyiğit, “Benim hayat görüşüme göre insanlar ikiye ayrılır. Kazanmak isteyenler ve başarmak isteyenler. Ben hep başarmak isteyenler tarafında oldum.  15 bin eczacı adına gittim yıllarca görev yaptım. Bunlar için de tek kuruş para, tek kuruş huzur hakkı almadım. Partimizin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’in de başarmak isteyenler tarafında olduğunu biliyorum.  Vahap Seçer’in iş dünyasından gelen biri olması, hem iş dünyası için, hem Mersin için şanstır” dedi.

Mersin’deki Karadenizlilerin seçimlerde kendisine ve Vahap Seçer’e oy atacağına inandığını kaydeden Özyiğit, “Ben Karadenizliyim, Trabzonluyum. Benim burada, Yenişehir gibi önemli bir ilçede aday yapılmam bir anlamda Karadenizlileri onurlandırdı. Ben de Karadenizlilere şunu söyledim:  Bana oy veriyorsanız Vahap Seçer’e de verin. Vahap Seçer’ oy vermeyecekseniz bana da vermeyin. Benim oyum Vahap Seçer’den 5 oy fazla çıkmasın. Beni böyle bir olayla karşı karşıya bırakmayın dedim. Karadenizliler gereğini yapacaktır” ifadelerini kullandı.

‘YENİŞEHİR’DE İNSAN KAYNAĞI POTANSİYELİNİ AÇIĞA ÇIKARACAĞIZ’

Mersin’in potansiyellerini tam kullanması durumunda hem kendi kendine yetecek, hem ülkeye fayda sağlayacak bir şehir olduğunu ifade eden Özyiğit, “Yenişehir’de çok önemli yatırımlar var, çok önemli altyapımız var. Belediye başkanımız İbrahim Genç bunları sessiz sedasız yaptı, diğer belediye başkanları gibi gösteriş yapmadı. Sayın Genç’in yaptığı bu yatırımlar, Yenişehir’in ileriye taşınmasında altyapı olacak. Bunun yanı sıra en önemli altyapımız insan kaynağımız. Büyük bir enerji var, eğitimli bir kitle var, bizim bu potansiyeli harekete geçirmemiz gerekiyor” dedi.

5 YIL İÇİNDE YENİŞEHİR’İN ADINI DÜNYAYA DUYURACAĞIZ

Yenişehir’in bazı bölgelerinin geri kaldığını, o mahallelerde yaşayan insanların beklentilerini öğrenmeden Yenişehir’de neler yapılması gerektiğinin öğrenilemeyeceğini kaydeden Abdullah Özyiğit şunları söyledi:

“O mahallelerden bize taziye evleri talebi geliyor. İki katlı binalar yapıp alt katını taziye evi, üst katını sosyal danışma merkezi, gençlik merkezi, kütüphane gibi kullanmayı hedefliyoruz. Çocuklara gençlere kültür sanat alanında, spor alanında yatırımlar yapacağız. Yenişehir’in her metrekaresini yeşil alanlar, spor alanları oluşturarak değerlendireceğiz. Aşağı ile yukarıyı iç içe geçireceğiz. Hafta sonları köylere gidip bir günümüzü geçireceğiz, orada üretilen ürünleri satın alacağız. Belirli günlerde köylerde yaşayan vatandaşlarımız şehir merkezine inecek.  Yenişehir, Avrupa Birliği fonlarınca desteklenen projelerle daha da gelişebilir. Bu noktada ön açıcı olacağız, proje tekliflerine açık olacağız. Hali hazırda bir fikir odamız var. Bu odada eğitimli, donanımlı arkadaşlarımız fikir üretiyor, proje üretiyor. İnanıyorum ki 5 yıl sonunda Yenişehir’in adını dünyada duyuracağız. Çözüm odaklı yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Her ay muhtarlarla toplanacağız. Yönetici burada olacak, muhtar burada olacak. Muhtar sorununu anlatacak, yönetici notunu alacak. Diğer ay toplantıda muhtar sorununun çözülüp çözülmediğini yöneticiye sorabilecek.”

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Özyiğit,, ‘Yenişehir’in, Her, Metrekaresini, Yeşil, Alanlar, Ve, Spor, Alanları, İçin, Değerlendireceğiz’,
Yorumlar
Haber Yazılımı