Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 16:13
 
DEVA Partisi Mersin İl Başkanlığı MESİAD’a ziyarette bulundu
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğini (MESİAD) ziyaret etti. İl kurucu heyet üyelerinin de katıldığı ziyarette MESİAD Başkanı Hasan Engin ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Cenkcimenoğlu, DEVA Partisinin ilkeleri ve programları hakkında bilgiler aktardı.
SİYASET Haberi
DEVA Partisi Mersin İl Başkanlığı MESİAD’a ziyarette bulundu

MESİAD ÜYELERİNDEN SICAK KARŞILAMA

 

Daha önce MESİAD’ta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Cenkcimenoğlu’nu ağırlayan  Başkan Hasan Engin, “Cenk Cenkcimenoğlu, MESİAD’ta yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevinde de bulunmuş içimizden birisidir. Hem siyasi yönden hem de insani yönden her zaman saydığımız, güvendiğimiz bir arkadaşımız. Kendisine çıktığı bu yolda başlarılar diliyorum.  Mersin siyasetinin de böylesi insanlara ihtiyacı vardır. Bu göreve gelirken  tüm çevrelerin olumlu görüşüyle bu göreve geldi. Başarılı olacağından kuşkum yok” dedi. Toplantıya katılan MESİAD üyeleri çıktığı bu yolda  Cenkcimenoğlu’na  başarılar dileyerek fikir ve görüşlerini paylaştı.

 

‘BURADAN ÇIKACAK FİKİRLER YOLUMUZU BELİRLEYECEK’

 

MESİAD’ta kendisini her zaman aile sıcaklığı içersinde bulduğunu ifade eden Başkan Cenkcimenoğlu, “Partimizi anlatmak ve programımız hakkında bilgi vermek için ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Buradan edindiğimiz fikirler bizim yolumuzu ve programımızı belirleyecektir” dedi.

DEVA Partisinde görev alış süreci hakkında  bilgiler aktaran Cenk Cencimenoğlu konuşmasında, “Sayın Ali Babacan kuruluş çalışmalarına başladığı andan itibaren biz de işin içerine girerek görev aldık. Maalesef pandemi süreci nedeniyle yüz yüze görüşme yerine daha çok tele konferans yolu ile işleri götürmek zorunda kaldık. Haziran ayı ile birlikte birebir görüşmelere  başladık.  6 kurucu heyet üyemizle birlikte görevi alarak ciddi bir görüşme trafiği yaşadık. ” ifadelerini kullandı.

 

 ‘YÖNETİM KURULUMUZU RENKLİ VE İYİ İNSANLARDAN OLUŞTURDUK’

 

Yönetim Kurulu listesini hazırlarken son derece titiz bir çalışma yürüttüklerinin altını çizen Cenkcimenoğlu, “İşinde başarılı, dürüst insanların olduğu bir yönetim oluşturmaya çalışıyoruz. Gelen tepkileri görünce son derece mutlu oldum. Farklı kesimlerden söyleyecek şeyleri olan ne kadar fazla sayıda insan varmış bunu da görmüş olduk. Bir çoğu ilk kez siyasetin içerisinde. Yönetim kurulu listemizi açıkladığımızda herkes ne kadar renkli ve başarılı insanın bir arada olduğunu görecek” dedi.

Türkiye’nin önünde çok önemli problemler olduğunun altını çizen Cenkcimenoğlu, “Eğitim sistemi ile ilgili bütün velilerin kaygıları var. Çocuklarımız okula gidemiyor gidemedikleri, için de önlerini görememek kaygılarını daha da artıyor.Bir diğer konu sağlık. Geçtiğimiz günlerde Mersin Ticaret ve Sanayi Odasının sağlık sektörüyle ilgili açıklamasını genel merkezimize gönderdik. Onlar da hemen yayınladılar. Aslında tabandan gelen taleplere ne denli dikkat edildiğinin en önemli göstergesi.”

 

 ‘ÜLKEDE GÜVEN VARSA YATIRIM GELİR’

 

“Yatırım güvenin olduğu yere gelir. Bu güveni sağlayacak adımları hızla atacağız” diyen Cenkcimenoğlu, ekonomiyi kısa sürede düzeltecek reçetenin hazır olduğuna vurgu yaptı. Partisinin ilkeleri çerçevesinde önlerine üç ana hedef koyduklarını belirten Cenkcimenoğlu, “Partinin üç ana etkeni var. Kesinlikle yönümüz Batıya dönük olacak. Batı derken burada kasıt, medeniyet kastı. Benim de son derece önem verdiğim şey parlamenter sisteme geri dönülecek olması. Bir diğer önemli husus ise adalet sisteminin yeniden sağlıklı bir şekilde çalışacak olması. Yasalar önünde herkes yeniden eşit olacak. Sayın Ali Babacan da buna dikkat çekmek için 6 ay içerinde ekonominin düzeleceğini söylüyor. Yani adalet sitemi düzelirse yatırımcıya güven gelir ve ekonomik düzelme de onunla birlikte gelir” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: DEVA, Partisi, Mersin, İl, Başkanlığı, MESİAD’a, ziyarette, bulundu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DEVA Partisi Mersin İl Başkanlığı MESİAD’a ziyarette bulundu
DEVA Partisi Mersin İl Başkanlığı MESİAD’a ziyarette bulundu
DEVA Partisi Mersin İl Başkanlığı MESİAD’a ziyarette bulundu
DEVA Partisi Mersin İl Başkanlığı MESİAD’a ziyarette bulundu
Yorumlar
Haber Yazılımı