Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 18:28
 
Genital estetikte lazer uygulamalarıyla doğum öncesine dönüş mümkün!
Kadınların sağlıklı ve genç görünümü, genital bölgeleri için de istemelerinin artık normal bir süreç olduğunu belirten VM Medical Park Mersin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nihal Erdoğan, “Lazer uygulamaları ile vajinoplasti ortalama 5-10 dakika sürer. Yan etkileri minimal olduğu için tedavi sonrası istirahat gerektirmez, hasta normal yaşantısına devam edebilir” dedi.
SAĞLIK Haberi
Genital estetikte lazer uygulamalarıyla  doğum öncesine dönüş mümkün!

Gebelik, normal doğum, kilo alıp verme, sigara, kronik öksürük, hormonal dengesizlikler, menopoz ve yaş alımı ile beraber kadınların cinsel organlarında vajinal kaslarda gevşeklik ve vajinal kanalda genişleme, şekil bozuklukları, idrar kaçırma gibi pek çok istenmeyen sonuçla karşılaşılabiliyor.

 

Genital estetikte lazer tedavileri hakkında bilgilendirmede bulunan VM Medical Park Mersin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nihal Erdoğan, “Özelikle yaşlanma ve normal doğum travmasının sonucunda ortaya çıkan vajinal gevşeme ve sarkmalar, ilişki esnasında sürtünme hissinin azalması sonucunda cinsel doyumda azalmaya ve eşler arasında soğukluk oluşmasına neden olabilmektedir. Kadınların kendine verdiği önemin ve sosyoekonomik düzeyin artışı ile doğru orantılı olarak genital estetik uygulamaları; özellikle lazer teknolojisinin de günlük pratiğimize girmesiyle hız kazanmıştır” diye konuştu.

 

Tedavi süreci ortalama 5-10 dakika sürüyor

Lazer uygulamaları ile karbondioksit ve radyo frekansı beraber kullanılarak anestezisiz, ameliyatsız, dikişsiz, günübirlik bir işlem sonrasında normal hayata dönüldüğünü söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nihal Erdoğan, “Lazer uygulamaları ile vajinal kaslar eski kuvvet ve sıklığına kavuşur. Vajinanın iç ve dış çapı azalır. Gevşeklik, kuruluk, kaşıntı, sürtünme ve ilişki esnasında ağrı şikâyetleri düzelir. Lazer uygulamaları ile vajinoplastinin ortalama uygulama süresi 5-10 dakika olup yan etkileri minimal olduğu için tedavi sonrası istirahat gerektirmez, hasta normal yaşantısına devam edebilir. Bu lazer uygulaması ile doğum yapmadan önceki vajinal sıkılığa geri dönüldüğü için cinsel aktivite ve çiftin cinsel doyuma ulaşması tekrar mümkün hale gelmektedir” ifadelerini kullandı. 

 

Cerrahi sonrası genital bölgede kan akımı azalıyor

Kadınlarda hem menopoz hem de kanser veya çeşitli nedenlerle yapılan cerrahi girişimler sonrasında östrojenin azalması nedeniyle genital bölgelerde kan akımının azaldığını ve buna bağlı vajinal atrofi ve kuruluk olduğunu belirten Op. Dr. Nihal Erdoğan şöyle devam etti:

“Menopoz sonrası kadınların büyük bir kısmında görülen atrofinin derecesi ile doğru orantılı olarak kaşıntı, kuruluk, kayganlıkta azalma, anormal akıntı, hatta ilişki sırasında ağrı, enfeksiyonlara eğilim hissedilebilir. Yine mesane bölgesinde kaslarda gevşeme ve atrofi sonucu gülme, hapşırma, öksürme, egzersiz gibi aktivitelerle ortaya çıkan istemsiz idrar kaçırma şikâyetleri başlar. Fraksiyonel karbondioksit lazerle başarı ile bu hastalıkları tedavi edebilmekteyiz.”

 

Lazer uygulamaları sonrası normal hayata devam ediliyor

Genital estetikte lazer uygulamalarında fraksiyonel karbondioksit lazerin vajinal mukoza dokusuna etki ederek kolajen üretimini ve kan akışını hızlandırdığını ifade eden Op. Dr. Nihal Erdoğan, işlemin detaylarını şöyle anlattı:

“Karbondioksit lazer uygulaması ile cilt altı kolajen liflerinde hızlı bir yenilenme ve iyileşme izlenir. Bu nedenle fraksiyonel karbondioksit lazer vajina gençleştirmede altın standart olarak kabul edilir. Fraksiyonel karbondioksit lazer sonrası hemen normal hayata geçilip mümkün olan en kısa sürede yürüyüşlere başlanır. Sadece cinsel ilişkiye başlamak için 1 haftalık bir bekleme süreci mevcuttur. Lazer uygulama sıklığı 45 gün aralıklarla 3 seans olup, gereklilik halinde yılda bir kez tekrarlanabilir. Lazer uygulamaları ile öksürme ve hapşırma ile idrar kaçırma, normal doğum sonrası veya yaşla ortaya çıkan gevşeklik hissi, vajinadan ses çıkması, ilişki esnasında his azalması, menopoz sonrası kuruluk tedavisi, kronik dirençli vajina enfeksiyonları, vulva beyazlatma, doğum sonrası çatlak tedavisinde başarı ile kullanılmaktadır.”

 

 

 

Kaynak: Editör: Sedat Yılmaz
Etiketler: Genital, estetikte, lazer, uygulamalarıyla, , doğum, öncesine, dönüş, mümkün!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı