Metab Meclisi’nde Yeni Dönem Seçimleri Tamamlandı

Güncel 02.06.2024 - 20:35, Güncelleme: 02.06.2024 - 20:35
 

Metab Meclisi’nde Yeni Dönem Seçimleri Tamamlandı

Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği Meclisi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da yapılan toplantıya; İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye ve İlçe Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte turizm sektörünün önde gelen temsilcileri katıldı. Yeni dönem Meclis Toplantısı’nda; Birlik Başkanı, Meclis 1. ve 2. Başkanvekili,  2 asil 2 yedek Meclis Katip üyesi, Birlik Encümen üyeleri ile Plan ve Bütçe Komisyon üyeleri seçimleri yapıldı. Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği Meclisi (METAB) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin yapılmasının Resmi Gazete’de yayınlanması üzerine, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu gereği yeni dönem Meclis Toplantısı Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da yapıldı. Toplantıya; İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye ve İlçe Belediye Meclis üyeleri ile birlikte turizm sektörünün önde gelen temsilcileri katıldı. Yaş haddi sebebiyle en yaşlı Meclis Üyesi Necip Yücesoy’un başkanlığında yoklamanın alınması ile başlayan Meclis Toplantısı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Yeni dönem Meclis Toplantısı’nda; Birlik Başkanı, Meclis 1. ve 2. Başkanvekili,  2 asil 2 yedek Meclis Katip üyesi, Birlik Encümen üyeleri ile Plan ve Bütçe Komisyon üyeleri seçimleri yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Birlik Başkanı seçildi Yapılan gizli oylama sonucunda ile 2 yıllığına görev yapmak üzere Birlik Başkanlığı’na Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer seçildi. Meclis 1. Başkanvekilliği’ne Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Mert Avcı, 2. Başkanvekilliği’ne ise Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Kubilay Erdal seçildi. Meclis Katip üyelerinde 2 asil üye; Toroslar Belediye Meclis Üyesi Sibel Tamaç ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hande Kerimgiller olurken, 2 yedek üyeliğe Aydıncık Belediye Meclis Üyesi Onur Günebakmaz ile Tarsus Belediye Meclis Üyesi Hamidiye Kırıcı seçildi. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın doğal üye olduğu ve kalan 4 üyenin seçimle belirlendiği ve 1 yıllığına görev yapmak üzere Birlik Encümen Üyeliği’ne; Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Mert Avcı, Silifke Belediye Meclis Üyesi Şerife Yörükçü ve Turizmci iş insanı Necip Yücesoy seçildi.  Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri ise oy birliği ile Toroslar Belediye Meclis Üyesi Hasan Özalp Önal, Tarsus Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sarı ve Mut Belediye Meclis Üyesi Ali Tekin’den oluştu. Birliğin 2023 yılı faaliyet raporu ile 2023 yılı Bütçe Hesabı ise; bütçe dışı harcamaların yapılmadığı, ödeneklerin yerinde ve mevzuata uygun bir şekilde harcandığı belirlenerek oy birliği ile kabul edildi. Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Mert Avcı, yeni dönem Meclisi’nin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, METAB Birliği bünyesinde çok güzel işler yapacaklarını vurguladı ve kent turizminin gelişmesi için çok çalışacaklarını dile getirdi.
Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği Meclisi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da yapılan toplantıya; İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye ve İlçe Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte turizm sektörünün önde gelen temsilcileri katıldı. Yeni dönem Meclis Toplantısı’nda; Birlik Başkanı, Meclis 1. ve 2. Başkanvekili,  2 asil 2 yedek Meclis Katip üyesi, Birlik Encümen üyeleri ile Plan ve Bütçe Komisyon üyeleri seçimleri yapıldı.

Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği Meclisi (METAB) Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin yapılmasının Resmi Gazete’de yayınlanması üzerine, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu gereği yeni dönem Meclis Toplantısı Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da yapıldı. Toplantıya; İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye ve İlçe Belediye Meclis üyeleri ile birlikte turizm sektörünün önde gelen temsilcileri katıldı.

Yaş haddi sebebiyle en yaşlı Meclis Üyesi Necip Yücesoy’un başkanlığında yoklamanın alınması ile başlayan Meclis Toplantısı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Yeni dönem Meclis Toplantısı’nda; Birlik Başkanı, Meclis 1. ve 2. Başkanvekili,  2 asil 2 yedek Meclis Katip üyesi, Birlik Encümen üyeleri ile Plan ve Bütçe Komisyon üyeleri seçimleri yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Birlik Başkanı seçildi

Yapılan gizli oylama sonucunda ile 2 yıllığına görev yapmak üzere Birlik Başkanlığı’na Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer seçildi. Meclis 1. Başkanvekilliği’ne Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Mert Avcı, 2. Başkanvekilliği’ne ise Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Kubilay Erdal seçildi.

Meclis Katip üyelerinde 2 asil üye; Toroslar Belediye Meclis Üyesi Sibel Tamaç ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hande Kerimgiller olurken, 2 yedek üyeliğe Aydıncık Belediye Meclis Üyesi Onur Günebakmaz ile Tarsus Belediye Meclis Üyesi Hamidiye Kırıcı seçildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı’nın doğal üye olduğu ve kalan 4 üyenin seçimle belirlendiği ve 1 yıllığına görev yapmak üzere Birlik Encümen Üyeliği’ne; Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Mert Avcı, Silifke Belediye Meclis Üyesi Şerife Yörükçü ve Turizmci iş insanı Necip Yücesoy seçildi.  Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri ise oy birliği ile Toroslar Belediye Meclis Üyesi Hasan Özalp Önal, Tarsus Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sarı ve Mut Belediye Meclis Üyesi Ali Tekin’den oluştu. Birliğin 2023 yılı faaliyet raporu ile 2023 yılı Bütçe Hesabı ise; bütçe dışı harcamaların yapılmadığı, ödeneklerin yerinde ve mevzuata uygun bir şekilde harcandığı belirlenerek oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Mert Avcı, yeni dönem Meclisi’nin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, METAB Birliği bünyesinde çok güzel işler yapacaklarını vurguladı ve kent turizminin gelişmesi için çok çalışacaklarını dile getirdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve inovatifhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.